Tiež som sa nevedel rozhodnúť či tunený alebo nie. No nakoniec po odporúčaniach tu na fóre, a premyslení si, že vidlu kupujem predsa na dlhšiu dobu, som došetril a kúpil tuneného.
14.04.2011 - 17:55:27
00
ako bez urazky, ze tuneny, dobre sa to cita, umrem :)
preco nenapisete, ze epicon olejovy a pod.
edit: ja odporucam toru napriklad, teraz sa tu do mna obuje 100 ludi. Co je na nej zle? Da sa s nou tiez niektore zanedbatelne nedostatky odstranit. Kedze chces kupit vidlicu tejto kategorie, myslim, ze tie nedostatky ani len nepostrehnes.
Kup si poriadnu vidlicu, ktora nema nezmyselne upravy.
14.04.2011 - 19:39:48
00
Ale tam nieje prerobené iba mazanie,je tam upravený tlmič,presne zvolená neg. pružina...A jednoznačná nevýhoda vidlice tora-prečo by som si dal dobrovolne na bike vidlicu o 0,5 kg takšiu? :?:
14.04.2011 - 19:48:03
00
Mazanie prerobene- naliaty olej Prerobeny tlmic? odstranene mozno nejake mrtve zdvihy, to sa da aj na tore,
Negativna pruzina? mas pocit, ze rockyshoky taku vec nema? A presne podla toho ako nafukas
no len, kolko stoji obyc epicon, spolahlivy a domrdany?
14.04.2011 - 19:52:10
00
vidim ze kazdy si obhajuje to svoje 8) tora za cenu 165€ je na hovno a koniec debaty
14.04.2011 - 19:59:56
01
1. prečo máš pocit že epikon je domrdaný?Preto že sa neplatí tolko za nálepku ako na tore?Epikon tunený stojí okolo 200 eur,netunený 160.A ak dobre viem,tak tora dual air sa asi nevyrába,takže možnosť fúkanie neexistujúcej neg. komori asi nieje.A dokonca na novej sa nedá nafúkať nič,lebo je len pružinová :lol:
edit-končím debatu o tažítku
14.04.2011 - 20:04:14
00
vidim, ze sa vyznate.
treba si nastudovat funkciu solo air systemu, asi objavis ameriku ;)
preco domrdany? pretoze slovo upraveny sa pouziva, vtedy, ak nieco upravim a fungovanie sa zlepsi a nevznikne tu dalsich 50 negativ, ktore su zaprd.
Vo vidlici epicon samotnej, seriovej problem nevidim!
Myslim, ze fachci bez problemu.
14.04.2011 - 21:00:16
00
ked mas na mysli zavzusnovanie tlmica tak to bol problem oleja co sa daval do seriovych, inak neviem co kde ake problemy..

mimochodom "tuning" upravou na olejove mazanie je popisany v oficialnom SR Suntour workshop_book_2009_English.pdf takze ta vidlica je na olejove mazanie pripravena
14.04.2011 - 21:40:30
00
jogcar; s tvojich par prispevkou je jasne ze ty sa "vyznas", nic o pruzeni nevies a uz vobec o tom v com spociva uprava Epicona v TT ale hlavne ze odhovaras ludi od niecoho o com nemas paru
nie vsetko s nalepkou RockShox, FOX a pod. musi byt zakonite dobre a spravne fungujuce
14.04.2011 - 21:49:00
00
a to uz ako si nato dosiel ty profik :D
no daj ked mas o tom tolko paru
rudinko, preto sa zato plati 40eur ;)
ale aby mne nejaky panacik hovoril, ze o pruzeni a vyladeni podvozkov NIC neviem, tak to je uz fakt kapku prehnane nato, ze sa nepozname, ci?
14.04.2011 - 21:57:34
00
v prvom rade sa tu bavime o bikoch a o ich odpruzeni, nie o autach kde su poziadavky uplne ine (o tom zase neviem nic ja)
jazdil si niekedy Epicona, upraveneho Epicona a Toru? Kolko vidiel si skusal? kolko si ich mal otvorenych a poznas princip ich fungovania?
14.04.2011 - 22:14:14
00
Rockshox Toru jazdim 2-hy rok a som spokojny,
vyskusal som aj tuneneho epicona - subjektivne sa mi zdal lepsi a hlavne je lahsi,
ale na moju vahu je tora asi lepsia
14.04.2011 - 22:21:41
00
polo, princip fungovania je jasny, funkcia tiez, mal som moznost skusit tuzingovaneho, v puzdrach bola uz citelna vola, pravdepodobne sposobena mazadlom a filmom, no chybala chut, obyc. v pohode, toru jazdi frajerka, teda vzduchaca sl. Ako zalezi co za tie prachy ocakavas, ja len nechapem, ze co radeji nekupia kus lepsiu vidlicu, namiesto toho rypu do fungujuceho. Resp. za cenu fabie mat fabiu rs alebo ako to chapat. Ako chodi to lepsie v kazdom ohlade, no prestavba je nerentabilna podla mna. U mna to ani na xc nema zmysel, zistil som, ze mi staci loknut a nastavit floodgate spravne. Pri AM to uz ma vacsie opodstatnenie, no ja aj tak radsej servisovanu seriu ;)
14.04.2011 - 22:25:54
00
JOGCAR-Ked máš vela dôvodou prečo sa tuningovaný epikon neoplatí,tak my napíš prečo sa tora a RS celkovo oplatí?Ja to vidím takto:
Epikon:
+nízka váha,priaznivá cena a celkovo kvalitné prevedenie a vysoká citlivosť aj v základe
-v tlmiči občas spení olej,stačí otočením bajku rore nahami a vyšróbovaním čudlíku na nastavenie odskoku ovzdušniť
Tora(Recon)
+nálepka RS
-premenlivá kvalita,pri rekone,čo je vlastne vzduchová tora vysoká cena,pri tore aj vysoká váha


Mám doma 1 RS,je to model dart 2 a za 100 eur stojí za h*vno,28 klzáčiky,chod ako suntour xct,váha 2,6 kg...


Naposledy upravil THE-END dňa 14.04.2011 - 22:40:37, celkovo upravené 1 krát.

14.04.2011 - 22:29:19
00
jasne, kazdy ma ine poziadavky, niekto chce maslovy chod a niekto vystaci s pevnou vidlou
neviem akeho tuningovaneho resp. tuzingovaneho Epicona si skusal ale prave jedna z veci ktoru okrem ich veci Milan robi je odstranenie vole v puzdrach.
Prave to je chyba niektorych ludi co nemaju o tom paru ze odstrania z vidlice vazelinu, ktora volu maskuje svojou hustotou, a naleju tam len olej a cuduju sa ze je tam vakel
14.04.2011 - 22:31:34
00
keyboard_arrow_up