preto napriklad uz neobujem NB a preto nedam nikdy dopustit na asicsy :)


ved ok, ja tiez beham v asicsoch (cumulus a nimbus), ale nerobim to preto ze "asics je znacka a nie fashion", ale preto lebo tieto dva modely mi vyslovene sedia na nohe. asics robi topanky vyrazne uzsie ako napr. mizuno alebo aj salomon
14.04.2011 - 15:30:23
00
preboha, to je asi to najhorsie co sa da kupit na bezne kazdodenne behanie. uplne zla volba....
uplne zle...
takto to vypada ked sa clovek necha oblbut...

clovece, tebe dnes ide, daj este nejaku mudrost...
:tmi:
14.04.2011 - 15:52:43
00
ako vies ze si dobre vybrala ?
pretoze si mal dvojo topanok tej istej znacky ?
hm, to uz je dovod :D

preto to vie, lebo som jej to poradil ja... :devil:
14.04.2011 - 15:57:13
00
ja som dnes a aj vcera tiez nervozny. Kopec roboty, terminy...spravia svoje. :tmi:
14.04.2011 - 15:58:52
00
ale nejak je tu nervoznejsich kuskov v poslednej dobe viac :@
14.04.2011 - 16:06:36
00
ked davas zacinajucim bezcom taketo rady urcite mas rychle nohy a o dovod viac bezat ;)
je to na vas, kludne si trenujte aj v race-ovych teniskach, su to vase nohy..
14.04.2011 - 16:12:16
00
V poslednej dobe mam pocit, ze cim lahsia topanka a cim menej technologie, tym lepsie. A to beham celkom dost... Topanky ako Cumulus a Nimbus su fajn, ale toho pruzenia je tam az prilis a pata je prilis vysoko, co uplne vyraduje prirodzenu techniku a cinnost niektorych svalov a uponov. Ale este stale zbieram odvahu prejst na Nike Free...
14.04.2011 - 21:49:18
00
ježíííš, prečo riešite vtákoviny? :?:
mám krosky, ktoré mi nenormálne sedia, v kopcoch si ich brutálne užívam, súhlasím, že La Sportiva (Dudovi ďakujem ;) ) je aj pre mňa "seriózna značka a nie fashion (hoci, uznávam, že sú krásne)" - kto chce tomu rozumieť, porozumie, kto nie, bude chytať za slovíčka a hádať sa. Samozrejme, že v nich nebudem behať každý deň, samozrejme, že v nich budem behať v teréne na ktorý sú určené a samozrejme, že ani raceové špeciálky by mi nepomohli, aby som na 10-tke predbehla Ľuboša Ferenca (alebo ste len menovci?). Behám preto, lebo ma to baví, je to super ventil večer po práci, vynikajúce nakopnutie ráno do práce a riešiť sa na tom či je niektorá etablovaná značka skutočne značkou ku šťastiu naozaj nepotrebujem.
14.04.2011 - 21:53:27
00
missy... nechaj tak, vonku prší :lol:
14.04.2011 - 21:54:51
00
Missy, nereagoval som na teba, len vseobecne :)

Som rad, ze ta behanie bavi a ze LaSportivy sedia a prajem vela kilometrov ;)
14.04.2011 - 21:57:41
00
xrunner, sorráč, ja som nereagovala na Tvoj príspevok, ale na konverzáciu pred Tebou - Tvoj príspevok tam prikvitol, kým som ja napísala ten svoj a už sa mi ho fakt že nechcelo upravovať.. díky moc, za prianie, verím tomu, že tých kilometrov bude čo najviac ;)
jou, prší - ideálne počasie, pre bežcov - my polenivší máme aspoň výbornú výhovorku :lol:
P.S. V blízkom okolí mám človeka, ktorý na Nike Free nedá dopustiť ;)
14.04.2011 - 22:06:54
00
asics robi topanky vyrazne uzsie ako napr. mizuno alebo aj salomon


Nove Mizuno Elixir 6 su pri rovnakej velkosti uzsie ako predchadzajuce Elixir 4.

No len pre minimum pruzenia asi treba mat aj pohybovy aparat privyknuty. A menej izolacie na sebe.

Kolega si ide dorantat klby a chut do behu 230g Adidami. Ale je to jeho volba.
15.04.2011 - 10:17:58
00
...súhlasím, že La Sportiva (Dudovi ďakujem ;) ) je aj pre mňa "seriózna značka a nie fashion (hoci, uznávam, že sú krásne)"...........a riešiť sa na tom či je niektorá etablovaná značka skutočne značkou ku šťastiu naozaj nepotrebujem.


tomu sa hovori "pluralita vlastnych nazorov" :lol:

v kazdom pripade pri vybere bezeckych topanok je uplne prva otazka na aky ucel maju byt tenisky pouzite (trening, zavod)... ak ide o asicsy dobra pomocka pre vyber je tuto:

http://www.asics.at/running/shoe_adviser/
15.04.2011 - 13:36:49
00
ferenc, stale nerozumiem, co tu riesis... to, ze si niekto vyberie ine ako ty, je nespravne?

Missy, je skusena bezkyna, s musou vahou, hladala specialne tenisky do terenu, funkcne a zaroven pekne a za rozumnu cenu...

LaSportiva patri medzi top znacky, ktore sa specializuju na turisticku, horolezecku a lezecku obuv, ako aj na mountain-running. Model, ktory je spominany, nie je top pretekarsky, je "len" specialne urceny do terenu, kde hra ulohu typ a material podrazky (prebera prave skusenosti z vyroby lezeciek), profil podrazky a vaha viac ako prehnane mnozstvo systemov v pate topanky, aj ked aj tie su pouzite. Ako som pisal, pre mnohych "cestnych" bezcov posobia trosku tvrdsie, pretoze pri horskom behu je viac potrebny kontakt s povrchom, napriek tomu som si spominany model doplnil tenkou ale spevnujucou vlozkou (druhy identicky model beham bez vlozky, preto si trufam porovnat oba sposoby). V terene su uzasne, na cestu tiez pouzivam ine tenisky.

Ty preferujes beh po asfalte, ci spevnenom povrchu a tomu zodpoveda aj tvoj vyber a kriteria vyberu. Predpokladam, ze si skuseny bezec, skus sa pobavit v komunite "horskych" bezcov o tejto znacke, pozri si jej zastupenie v alpskych ci dolomitovych pretekoch... to, ze ju ty nepoznas, neznamena, ze je to znacka zla. Vobec nespochybnujem znacku Asics, mam s nou tiez dobre skusenosti, no viac na ceste ako v terene. Treba rozlisovat aj medzi zameranim bezca, ale to ty urcite vies, tak nechapem tvoje ohlasy. ;)

PS:
uz chapem, prave som si prelistoval temu a zistil, ze sme sa spolu uz sporili na strane 32 o tom istom, behas iba cestu a zaroven si presvedceny, ze trailove boty musia mat najvacsie pruzenie na svete... este ze som skleroticky a viem sa s tebou bavit o tom istom odznova... :@
15.04.2011 - 14:09:43
00
.. a ja som niekde spochybnil ze lasportiva je najlepsia najserioznejsia naj naj naj znacka ???
ja len tvrdim ze race-ove tenisky nie su na trening to prave orechove, to je vsetko ..
ten model je predpokladam crosslite:

These special characteristics make Crosslite the perfect competition shoe on damp and muddy terrain.


ale vobec netrvrdim ze ta babena co si ich vybrala je taka alebo onaka, ja ju vobec nepoznam, nech si predsa beha v com chce. to samozrejme plati pre kazdeho z nas..
15.04.2011 - 14:56:18
01
keyboard_arrow_up