Zdravim mal by som otazku. Kupil som si bicykel Gt avalanche 2.0 disc 09 http://velosprint.sk/shop/gt-avalanche-2-0-disc-09.p.9339 má asi 3 mesiace ale keďže bola zima jazdit som začal až teraz. Mám najazdene asi cca do tych 150 km. Na začiatku bolo všetko v poriadku ale teraz mi nejak začala vrzgat predna brzda pri brzdení a po čase aj zadna a ich učinnost sa znižila.Pri zjazde z kopca predna brzda prakticky vôbec nebrzdí vrzga a zadna sice brzdi ale myslim si že by to mohlo byt aj lepšie. Neviete čim to môže byt?
16.04.2011 - 19:40:30
00
pocuj ja som tie aurigy mal tiez a tiez mi vrzgali ale neznesitelne az to prechadzalo do vybracii ale tak neprijemne az priamo ze skripot, hnus.vymenil som kotuce a prestalo to, nic ine ti neviem poradit...aj brzdny ucinok sa zlepsil lenze sa potom viacej prehrievali asi mizerne platnicky...
16.04.2011 - 20:06:27
00
Na tom biku čo si upol sú mechanické brzdy :^)
16.04.2011 - 20:15:09
00
a mysliš že mi to nejak nevyreklamuju v obchode?? lebo ako to si myslim že nie je velmi normalne to vrganie, a tiež ako si pisal aj mne to tak huči niekedy že až zle mi je z toho, a feest nahlas
16.04.2011 - 20:18:06
00
neviem ako to bude s reklamaciou...skus sa na to poinformovat...len to su take veci ze neviem co ti na to povedia...kde si to kupoval?vo velosprinte?a ta otazka bola na mieste ci to mas mechanicke?
Mne najskor blbla stale zadna vravim si to bude len individualne, ale potom uz aj predna zacala tak si vravim to nebude nahoda..ako vravis ja som tiez bol z toho nestastny az som nerad brzdil :D ...skusal som vsetko,aj som ich stale rozoberal,precistoval ci tam nahodou sa nedostala nejaka necistota,ale nepomohlo nic..jedine vymenit kotuce za ine a bol pokoj
16.04.2011 - 20:26:37
00
nie nie to len zly link som hodil , hydry mam, kupoval som ho v sportrysoch tak uvidime za pokus to určite stoji ta reklamacia
16.04.2011 - 20:30:15
00
jasne za pokus stoji vsetko,vyskusaj co ti na to povedia
16.04.2011 - 20:32:33
00
tak dakujem ti za rady ked to inak nepôjde tak budem musiet menit kotuče, radšej trochu investovat jak sa zabiť :D
16.04.2011 - 20:40:34
00
ved jasne,sa uvidi ako pochodis,vlastne som aj ja dost na to zvedavy potom daj urcite vediet a ked uz aj ta krajna moznost tak to nie je az taka narocna investicia,aj tu v bazare sa daju kupit lacnejsie ako v obchodoch...tak nech ti to dobre dopadne ;)
16.04.2011 - 22:39:57
00
Keď ti to prestalo brzdiť určite bude zamastená brzda/kotúč a to buď vplyvom iného oleja (napr. z vidli, reťaze atď) alebo minerálneho oleja z tej hydrauliky (pokiaľ máš Tektro, myslím oni do toho davaju mineralny olej). Jedno i druhé je veľmi zlé :) , no druhé je horšie. Zamastenosť zistíš veľmi jednoducho. Zober ukazovák na pravej ruke a silno prejdi po tom prednom kotúči. Ak budeš mať mastný, čierny prst. Je to tam. Odkiaľ je ten olej zistíš tiež pomerne jednoducho. Zatiaľ daj vedieť ako si dopadol. PS: keby si tam mal vyliaty DOT tak nato nalej vodu - začne to brzdiť :D . (ale len pokiaľ to bude mokré)
16.04.2011 - 23:04:03
00
dakujem za radu, naozaj boli zamastene, odmastil som ich a začali brdit :) takže som celkom rád, ale ten neprijemny zvuk neprestal :( neviem či to bude, ale chcem sa spytat, nemam tie brzdy ešte poriadne zabehnute a ked stlačim prednu brzdu na plno a zatlačim celym telom na pedal tak sa bike pohne, je to normalne? alebo by sa nemal pohnut, lebo vlastne ten kotuč ako keby uplne tie platničky nestalačia alebo neviem a bike sa pohne do predu
17.04.2011 - 12:00:37
00
je viac ako pravdepodobné, že máš aj brzdové platničky zamastené, takže ich treba vymeniť...
17.04.2011 - 12:05:51
00
mne brzdili super takze som neriesil nejake zamastenie iba tie zvukove efekty..bolo to neznesitelne
17.04.2011 - 12:27:00
00
mal som ich tiež,taký istý problém ako píšete vy chalani,presne to isté,vrzgali,pišťali,bliakali :rofl: slabo brzdili!v servise mi ich len odmastili a povedali že to bude robiť zase že sa tam tvorí nejaký sklovitý mastný film,že bude potrebná výmena kotúčov a možno aj platničiek! no už ich našťastie nemám,sú to proste najlacnejšie hydry,tak asi aj zodpovedajúca kvalita! :$
17.04.2011 - 12:36:11
00
Pred výmenou platničiek by som najprv skúsil prebrúsiť a kotúče som v živote neodmastňoval, tie sa čistia samé.
17.04.2011 - 15:14:07
00
keyboard_arrow_up