Ciele v cyklistike mám skromné - stačí mi nedostávať kolo na XC a raz by som rád vyhral Dubničák. Podporu tímu mám v preplatení 10-tich štartovných (čiže nič, aj tak zabúdam pýtať potvrdenia...). Sústredenie sme mali 3 týždne, ja som nebol. A keby som vedel, kde je problém, tak sem nepíšem...



no jazdis a trenujes...= samorast -( mozno nebruseny diamant)

podla toho co pises tak nato aby si nedostaval kolo na XC mas malo natrenovane ...5000km je proste malo ,si mlady zmaknes viac...nenapisal si 5000 z coho najazdenych ,ako najazdenych ..kde najazdenych ...

chyba ti sustredenie a treningy v skupine ,doslova cesta ,cestne kriteria tam je to presne ako na XC od zaciatku a naplno ...idealne by bol cyklokros ...

mas problemy pri startoch a vysoke tepy-v zime si netrenoval tak sa teraz necuduj na prvom preteku sa ukazu chyby ,ktore v pohode odstranis.

pracuj na sile a rychlosti ,mas mlade telo vsetko zmaknes ,kup si od nutrendu vinner 14 je vyborny na regeneraciu a nestracas svalovu hmotu :)
14.04.2011 - 23:18:39
00
k tvojmu prispevku - pokial mi je zname winner 14 sa uz nevyraba (urcite sa da este kupit) - dnes je to nahradene Mass Gain 14...len keby nahodou tmax si chcel nechat poradit a vyskusat :) pripadne este Enduro Gainer ale tu je zlozenie uz rozdielnejsie...
15.04.2011 - 09:31:43
00
:y:
dik to som nevedel..ale stale ho vidim na pultoch a v ponuke :)
15.04.2011 - 16:33:38
00
Na trhu je predsa xxx vyrobcov, ktory ponukaju gainery s obsahom 14% bielkovin.Tak to neni problem vybrat si co potrebujes.Nechcem robit reklamu ale uz ked je rec o doplnkoch tak www.body-shop.sk
najde si tam kazdy sportovec nieco co potrebuje 8)
16.04.2011 - 08:04:10
00
Ja by som povedal, že veľa ľudí kupuje podľa krásného obalu. Ţreba sa pozrieť najmä na to čo je uvedené v obsahu. Pokiaľ obsahuje obyčajnú srvátku tak je to šmejd. Pocítiš to počas trávenia.
16.04.2011 - 22:27:24
00
Ja by som povedal, že veľa ľudí kupuje podľa krásného obalu. Ţreba sa pozrieť najmä na to čo je uvedené v obsahu. Pokiaľ obsahuje obyčajnú srvátku tak je to šmejd. Pocítiš to počas trávenia.


Trosku zavadzas tu pritomnych.Vacsina sportovcov vie ze srvatku pozname vo viacerych druhoch.Sladka srvatka to nie je vobec ziadny doplnok a jej obsah bielkovin na 100g je 12% ale ma 70% laktozy mliecneho cukru, ktory sposobuje tazkosti a ludia s intoleranciou na mliecny cukor by sa jej mali vyvarovat!Asi tuto mal Johny na mysli
Dalsi zdroj, ktpry sa nachadza v obchodoch je koncentrat,ktory ma znizeny podiel laktozy a vyssi podiel bielkovin co je cca 70-80%.Potom nasleduje izolat co je uz spickova srvatka s minimalnym alebo ziadnym podielom laktozy a obsah bielkovin cca 80-90% a nakoniec hydrolizat co je neskutocne drahe a malo vyrobcov vyraba taketo proteiny pre ich vysoku cenu.Najcastejsie sa kombinuje srvatkovy koncentrat a izolat.(aj to sa este deli podla sposobu vyroby)To je ale vec bielkovin a tu sa preberal gainer winner 14 od nutrendu.Zatial som sa nestretol s vyrobcom (myslim nie garazovym ale serioznym), ktory by daval do gaineru sladku srvatku, ktora je v podstate odpad z mliekarni a 1kg stoji 1€.
16.04.2011 - 22:58:26
00
Tak teraz si to trafil, pozrel si obsah Winner 14, ja hej, tu ho máš napr. jahoda:

maltodextrin, sušená sladká syrovátka, koncentrát syrovátkových bílkovin, sušené mléko polotučné, glukóza, přírodně identické a umělé aroma jahoda (E-414), fruktóza, inulin, emulgátor lecitin, taurin, bifidokultury, protispékavé přísady (fosforečnan vápenatý, oxid křemičitý), multivitaminový premix (vitaminy: E, B1, B6, B2, B12, B3, B5, H, C a kyselina listová), koncentrát větvených aminokyselin, kreatin monohydrát, L-glutamin, barvivo karmín, sladidla (aspartam, acesulfam, cyklamát sodný a Citrosa P10), L-karnitin tartrát

A čo je ako druhé :rock:
16.04.2011 - 23:10:37
00
Ludia skor nevedia co je pre nich dobre ..kazdy si kupi to co potrebuje ..ale len malo kto vie co naozaj potrebuje a hlavne kedy by to mal uzivat :lol:

ale to nepatri do tejto temy :)

radsej hlaste vysledky zimnej pripravy a ako dopadli prve testovania a porovnavania na pretekoch a spolocnych treningoch :)
17.04.2011 - 09:06:13
00
tazka otazka

vcera sme isli pre mna dost v tempe (priemer 31km/h) tepy vo vysinach ( priemer 162) ako v pohode som tahal spicu a aj do kopcov sa mi islo dobre ale cirka po 75 km mi budto vypla hlava alebo nohy neviem presne iba viem ze som zacal tratit rychlost a nebol som na spici , pekne som sa viezol v haku ale bol to taky nijaky kopcek ale dlhy zo 2km taketo nijake stupania mi prosto nejdu alebo co sa mohlo stat ked som tak razne zastal z cca 26 km/h na 20km/h ??
17.04.2011 - 09:16:02
00
lahka odpoved .. dosla ti zasoba glykogenu .. aby si taketo tempo vydrzal bez straty kyticky, musis potrenovat a dvihnut vytrvalost a intenzivnu vytrvalost
17.04.2011 - 09:24:31
00
radsej hlaste vysledky zimnej pripravy a ako dopadli prve testovania a porovnavania na pretekoch a spolocnych treningoch :)

ja hlasim ukoncenie pripravy ny sezonu :lol:
na vcerajsom Svätojurskom som bol pred kamosmi, vlani som im nestihal..., zistil som aj co musim este doladit (napr. nastup v kratkom stupani - tam sa mi najviac oplatilo predbiehat) takze cez tyzden si dam serie kratkych sprintov (kadencnych)....
takze teraz uz len na maratony chodit (na ceste iba trenujem), take intenzity ako tam, pri treningu veru nezazijem (alebo sa k nim len velmi tazko donutim)
17.04.2011 - 09:33:49
00
no budem sa snazit teraz trenim tu intenzitu a aj vytrvalost pri vyssej intezite no musim este volako potiahnut 50km (125km spolu) na tej intenzite a jarna klasika je moja :D
17.04.2011 - 09:34:56
00
Zas ale nieze budes busit do toho .. na to ti stacia intervaly a trening nie moc dlhy ... intenzivna vytrvalost neni ze si najdes kopec a zacnes dokolecka dusit :D .. pekne postupne.
17.04.2011 - 09:48:30
00
janosik: a hlavne nezabudaj pred a pri tom jazdeni jest - ci uz "pomale cukry" v nejakych tycinkach alebo v pripade potreby aj "rychle cukry" v geloch, lebo priemer 162bpm znaci uz vyssiu intenzitu pocas tych 75km 8)
17.04.2011 - 10:05:23
00
ja hlasim ukoncenie pripravy ny sezonu :lol:
na vcerajsom Svätojurskom som bol pred kamosmi, vlani som im nestihal..., zistil som aj co musim este doladit (napr. nastup v kratkom stupani - tam sa mi najviac oplatilo predbiehat) takze cez tyzden si dam serie kratkych sprintov (kadencnych)....
takze teraz uz len na maratony chodit (na ceste iba trenujem), take intenzity ako tam, pri treningu veru nezazijem (alebo sa k nim len velmi tazko donutim)


pekne. Takze priprava prinasa vysledky :y:
A ohladom tych nastupov v kratkych stupani, mas pravdu. Je to jedna z ucinnych zbrani, ako sa zbavit/predbehnut konkurenta.
V treningu sa nedokazes tak hecnut ako na maratone a ani to nema zmysel busit v treningu dlhe trate s takou intenzitou.

Janosik: ako uz spominal Raver a Lubo, je to podcenenie prijmu energie. A take tepy su uz zavodne tepy na dlhych maratonoch. Presne rovnaky som mal teraz na Svatojurskom.
17.04.2011 - 10:11:48
00
keyboard_arrow_up