mal som ich tiež,taký istý problém ako píšete vy chalani,presne to isté,vrzgali,pišťali,bliakali :rofl: slabo brzdili!v servise mi ich len odmastili a povedali že to bude robiť zase že sa tam tvorí nejaký sklovitý mastný film,že bude potrebná výmena kotúčov a možno aj platničiek! no už ich našťastie nemám,sú to proste najlacnejšie hydry,tak asi aj zodpovedajúca kvalita! :$

Tie brzdy niesú zlé (teda staršie ročníky neboli) a sú aj lacnejšie brzdy (hydraulické, ktoré sú úplne skvelé), porovnajte si napríklad Deore M595 a nejake XTR kde je cenovy rozdiel mnohonásobný avšak neúmerný k tomu na čo sú brzdy určené. Teda samozrejme XTRka su o 60g ľahšie :D (no toho sa dá dosiahnuť i keď si pri raňajkách odopriete jeden rožok so syrom).
k pôvodnej téme ....
Nieje nutné hneď meniť zamastené dostičky (mastnotu z nich nikdy nedáš dole). No poriadna teplota a trenie im dopomôže aspoň k čiastočnému bŕzdnemu účinku a prestanú aj vydávať zvuky. Tak zober bike, vyšlap si to na poriadny kopec a cestou naspäť daj tým doskám to čo im patrí :punch: . (Odporúčam silné brzdenie pri pomalej rýchlosti cestou dole, avšak s mierou, ideálne tak 300 metrov a dosť - na druhú brzdu)
Zo 5 krát im poriadne zapečieš a ono to už bude celkom dobre brzdiť. Avšak stále nemáš identifikovaný pôvodný problém. Odkiaľ sa ten olej zobral? Je dosť možné že z bŕzd. A to sa ti potom oplatí to reklamovať s tým, že ti slzia strmene, alebo rovno kúpiť nejaké nové brzdy (odporúčam sh 595).
A POZOR. ak budeš meniť brzdy alebo platničky bude to chcieť dôkladne, ale naozaj veľmi precízne vyčistiť kotúče prostriedkami na to určenými. !!!!
EDIT:
To majso: kľudne si zamasť kotúče, veď sa čistia samé :lol: , čistiť kotúče nieje treba akurát tak od blata, nie od mastnoty, tá sa ti nevyčístí len tak z ničoho nič, i pri malom množstve mastnoty na kotúći sa to opet dostane do dostičiek a si tam kde si bol pred ich výmenou.
17.04.2011 - 15:21:03
10
Tak neviem ako ty, ale ja som s písakním a podomnými vecami nikdy nemal problém.
17.04.2011 - 16:46:37
00
Stanomx pekný post.

Ako bolo písane vyšlap na kopec a pusti to dole s tím že budeš stále brzdiť tu bacha lebo v tejto fázi sa strašne zahrievajú keď príliš zahreješ kotúč vytvorí sa na ňom sklovitá vrstva (asi sa začne kaliť) a prestane brzdit potom ho už možeš zahodiť ale to je extrem.

Mne sa podarilo zamastiť prednu Juicy 3ku ale brzdila stale celkom dobre ale strasne zvuky vydavala kedze som nemal nikde v okoli ziadny kopec tak som hodil lahky prevod a bikoval po ulicke proti brzde zahrial som ju natolko že sa mastnota uplna spalila
17.04.2011 - 16:53:07
00
Tak neviem ako ty, ale ja som s písakním a podomnými vecami nikdy nemal problém.

Tak pozor ja nevravím že je nutné čistiť kotúč ak nie je zamastený, to znamená ak si s tým o čom sa tu bavíme problémy nikdy nemal. Mám skúsenosť že dostičky pískajú a robia braigel zvuky práve keď sú namastené. Treba si vyjasniť že čistiť kotúč od blata, prachu alebo trávy nemá zmysel. Avšak mastnota na kotúči, spôsobí i po výmeňe dostičiek zásadné problémy s bŕzdením. Častokrát sa kotúč ani nedá poriadne vyčistiť. Čistenie v jarovej vode apod. ani veĺmi nemá zmysel. Treba na to pužiť prípravky v spreji na to určené a pomôže i jemné prebrúsenie kotúča. Z dostičiek to vonku už nedostanete a tak keď sa budú meniť treba poriadne prečistiť kotúč (ideálne ho zahriať bŕzdením a následne použiť čistič bŕzd). Bavilo sa tu o izopropylalkohole atď, no sprej na to určený bude najideálnejší. Neodporúćam touto žbrndou čistiť dostičky - je to zbytočné.
17.04.2011 - 17:12:16
00
Oukej, súhlasím ;)
17.04.2011 - 17:26:40
00
odmastil som kotuč na začiatku brzdilo dobre za chvil už to bolo take iste, a tej mastnoty tam bolo možno ešte aj viac, chcem sa spytat može mi kvapkat olej napriklad z brzd(je tam nejaky olej?) alebo mohlo by to unikat aj z vidly?
17.04.2011 - 19:13:16
00
vyber dostičky a pozri sa na ne zo strany kde tlačia piestiky, ak budu zamastene aj tam myslím, že ti tečú strmene...
17.04.2011 - 19:57:47
00
Ja by som do toho nesahal a dal to rovno do bikeshopu na reklamaciu...ked mas bike v zaruke, tak by som nic ine neriesil.
17.04.2011 - 20:03:55
00
no zatial radšej nerozoberam pojdem reklamovat a uvidime čo povedia, dam vediet, dakujem všetkym za rady :)
17.04.2011 - 20:14:20
00
no takže bol som v servise kde mi odmastili kotuč aj platiničky a vraj bolo zle tesnenie ktore opravili takže brzda bola OK ale kedže platničky boli stale zamastene nebrzdilo to ako malo a povedali mi že si mam vymenit platničky za ktore mam samozrejme zaplatit. mam len 15 tak som zobral bike a išiel preč, no ked som to povedal otcovi tak sa nasral nabehol do predajne a po 2 minutovom rozhovore s veducim predajne mi velmi ochotne vymenili platničky zadarmo :D, jaaj su to ale svine mladeho odkuria a ked pride dakto dospely ta už všetci zosraty :D ale som rad že sa to takto vyriešilo :)
21.04.2011 - 20:36:16
00
no takže bol som v servise kde mi odmastili kotuč aj platiničky a vraj bolo zle tesnenie ktore opravili takže brzda bola OK ale kedže platničky boli stale zamastene nebrzdilo to ako malo a povedali mi že si mam vymenit platničky za ktore mam samozrejme zaplatit. mam len 15 tak som zobral bike a išiel preč, no ked som to povedal otcovi tak sa nasral nabehol do predajne a po 2 minutovom rozhovore s veducim predajne mi velmi ochotne vymenili platničky zadarmo :D, jaaj su to ale svine mladeho odkuria a ked pride dakto dospely ta už všetci zosraty :D ale som rad že sa to takto vyriešilo :)
21.04.2011 - 20:36:16
00
ešte mi prosím vysvetli prečo by si za tie platničky platiť nemal? ( nejde o vek, mal ich zaplatiť otec) aj keď na 15 ročného chalana ťa tých 10 eur nezabije...
21.04.2011 - 21:20:38
00
no logicky by platit za nich nemal preto, lebo ich nezamastil vlastnou vinou, ale chybou tesnenia...
21.04.2011 - 21:25:46
10
aha ... sry nečítal som predchádzajúce príspevky beriem späť :D
21.04.2011 - 21:27:47
00
:D v pohode, ako je to pravda ja som za to nemohol a už ma chceli odkurit, a ešte aj na mne zarobit :D to su svine, a aj ked to teraz vyzera že som nejaky rozmaznany chlapček ktory si nevie nič vybavit tak to tak nie je ale proste ked mate tolko rokov ako ja tak sa ku vam aj tak spravaju a ty mechanici ma mali uplne v riti, takže som to musel riešit takto :/ no nič ale hlavne že je to spravene :D:)
21.04.2011 - 21:34:43
00
keyboard_arrow_up