no neviem.. kolko Cčiek je v MK? zelená greenbike a modrá cerovka sú v poriadku.. žltá zo stupavského maratónu mám pocit že stále nieje domalovaná, nejaké červené C sa dá zazrieť na kačíne (neviem kde o začína a kde končí ale orientovať sa podla toho nedá teda)
Ak myslíš neasfaltové úseky, v okolí BA sú asi tie čo si napísal. Ďalšie čo ma napadlo je krátky úsek Žliabky (nad Sološnicou)-Sklená huta a potom úsek Dobrá Voda-Výtek. Zvyšné Céčka sú asfaltky, tých je pomerne dosť.

Pre zaujímavosť, po dlhšom čase som si opäť pozrel mapu "plánovaných cyklotrás" v našom kraji. Zaujímavé nič sa na nej nezmenilo, kvalita mapy zostala rovnako mizerná, kto vie, kedy a či sa to bude realizovať: originál PDF http://www.region-bsk.sk/turisticke-zaujimavosti.aspx prekonvertované do jpg (rozlíšenie a kvalita sú rovnako mizerné):

Prílohy:

cyklotrasy.jpg
cyklotrasy.jpg 219.71 KiB thumb_up0thumb_down

20.04.2011 - 16:22:55
00
šogi, tiež ti prajem skoré uzdravenie.
20.04.2011 - 20:08:55
00

Mal som tu moznost byt tam hore..sice nie v noci a pozorovat hviezdy, ale nadhera :)
20.04.2011 - 20:17:37
00
Ak myslíš neasfaltové úseky, v okolí BA sú asi tie čo si napísal. Ďalšie čo ma napadlo je krátky úsek Žliabky (nad Sološnicou)-Sklená huta a potom úsek Dobrá Voda-Výtek. Zvyšné Céčka sú asfaltky, tých je pomerne dosť.

Pre zaujímavosť, po dlhšom čase som si opäť pozrel mapu "plánovaných cyklotrás" v našom kraji. Zaujímavé nič sa na nej nezmenilo, kvalita mapy zostala rovnako mizerná, kto vie, kedy a či sa to bude realizovať: originál PDF http://www.region-bsk.sk/turisticke-zaujimavosti.aspx prekonvertované do jpg (rozlíšenie a kvalita sú rovnako mizerné):


Ta mapa je z nasej zupy a je neaktualna a nerealizovatelna... Takze si ju vobec nevsimaj... Ak chces si pozriet legalne, znacene cyklotrasy, tak ich najdes jedine na www.cykloserver.cz v zalozke cykloatlas online...a najdi si okolie BA....
20.04.2011 - 21:24:47
00
Aha jasné, vďaka za upresnenie, tak asi by tam nemala byť, keď je neaktuálna a nerealizovateľná :)
Ono mne je v podstate srdečne jedno čo je a čo bude vyznačené ako cyklotrasa, len som chcel na to poukázať, neznalým miesta by to pomohlo. Zlepšiť sa dá podľa mňa s nízkymi nákladmi veľa-viď mnou opisované poľné cesty na Záhorí. Osobne ich možný prospech vidím v dobrom svetle.
Ale už sa k tomu nebudem vyjadrovať, každý nech si jazdí kam a kade chce. Idú voľné dni a pekné počasie-Malé Karpaty mimo BA a okolia volajú a to je dôležité :D
21.04.2011 - 09:00:27
00
Chcel by som ist takuto trasu a potreboval by som poradit ci je zjazdna, pripadne lepsiu. Modra-Hubalova (dalej po lesnej asfaltke)-Kuchyna. Potialto by som vedel. Je dalej moznost ist do Perneka inak ako po asfaltke? Podla mapy sa da ist z Perneka do Pezinka po modrej. Viete niekto ci je to prejazdne? Dalej poza Vinosady po cervenej do Modry.
21.04.2011 - 21:09:24
00
Pár info plus mapa.
Z Hubalovej priamo po lesnej asfaltke do Kuchyne neprídeš, iba na Vývrat. Odtiaľ po peknom úseku modrej značky do Kuchyne.
1-dobrá lesná cesta od vodnej nádrže nad Pernek-následne po žltej dole.
2-namiesto modrej značky použiť peknú vrstevnicovú cestu a napojiť sa na červenú.
Modrá značka na Pezinskú Babu je fajn, plne zjazdná. K posledným chatám v Podbabskej doline je rozbitá asfaltka, následne je krátke výživnejšie stúpanie na Babu, ale bez problémov šlapateľné. Prevýšenie cca 200m/1,4km
3-lesná cesta ako alternatíva do Kuchyne,
5-prepojenie asfaltiek z jednej doliny do druhej-fajn lesná cesta
4-dobrá poľná cesta s dvomi možnosťami ako ísť. Následne okolo letiska, potom sa ale víde k hlavnej ceste a následne kúsok po nej do Perneku.

Či ti to pomohlo neviem, len ak to veľmi nepoznáš, aby si sa náhodou nestratil :)
Iste, dali by sa vymyslieť aj iné možnosti, lesných ciest-neasfaltových je tam plno, dajú sa robiť rôzne skratky, obchádzky, prepojenia, stúpania/klesania, ale radšej ťa nebudem zbytočne mýliť.
Pekný výlet prajem.

Prílohy:

Kuchyna_mapa.jpg
Kuchyna_mapa.jpg 346.32 KiB thumb_up0thumb_down

22.04.2011 - 10:06:53
00
Či ti to pomohlo neviem, len ak to veľmi nepoznáš, aby si sa náhodou nestratil :)
Iste, dali by sa vymyslieť aj iné možnosti, lesných ciest-neasfaltových je tam plno, dajú sa robiť rôzne skratky, obchádzky, prepojenia, stúpania/klesania, ale radšej ťa nebudem zbytočne mýliť.
Pekný výlet prajem.


Dakujem :)
22.04.2011 - 21:49:49
00
Rado sa stalo. Ak budeš chcieť, tak daj sem potom vedieť, že ako si išiel :)
22.04.2011 - 22:07:33
00
Foto z dnešného poflakovania sa.

Prílohy:

27.JPG
27.JPG 337.12 KiB thumb_up0thumb_down

24.JPG
24.JPG 648.29 KiB thumb_up0thumb_down

20.JPG
20.JPG 748.77 KiB thumb_up0thumb_down

18.JPG
18.JPG 690.55 KiB thumb_up0thumb_down

13.JPG
13.JPG 584 KiB thumb_up0thumb_down

11.JPG
11.JPG 587.2 KiB thumb_up0thumb_down

6.JPG
6.JPG 689.25 KiB thumb_up0thumb_down

3.JPG
3.JPG 658.04 KiB thumb_up0thumb_down

0.JPG
0.JPG 825.4 KiB thumb_up0thumb_down

23.04.2011 - 22:54:43
00
nazdar,
neprida sa niekto zajtra na vylet? som z Ba a siel by som niekam do karpat, vyletnym tempom, do 100km celkovy vylet. co Vy na to?
24.04.2011 - 17:45:26
00
ahoj všem, má někdo z vás dnes čas a náladu na odpolední vyjížďku? LK
25.04.2011 - 09:03:43
00
Dnešný celkom pekný deň vhodný na prejazdenie posledného miesta nad Kuchyňou, ktoré som chcel navštíviť bicyklom. Čiže taký foto výjazd. Krátka búrka, ktorá sa okolo piatej prehnala krajom Bratislavy ma zastihla až doma za oknom :)
Fotky berte (tak ako u mňa vždy) ako inšpiráciu. V okolí je toľko pekných miest a toľko sa toho dá vidieť, len treba chcieť :)
Blato v lese vôbec, len na poľných cestách v nejakých jamách a tak.

Prílohy:

Komentár súboru: Pohľad na druhú stranu. Napravo je Ražňová. Na jej vrchu je pár skál a obmedzený výhľad, ale pekné miesto.
9.jpg
9.jpg 205.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cieľ dnešného výletu. Odlesené miesto medzi kopcami Ražňová a Mešťanková (v strede). Naľavo Vysoká, napravo Čertov kopec. Na toto miesto mám príjemné spomienky. Vtedy kedysi som tu videl veľmi zaujímavé veci :) Dá sa sem dostať po lesných cestách, ak sa zvolie tie správne, tak aj v sedle, Potom sem kúsok potlačiť, pár metrov.
8.jpg
8.jpg 187.81 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Keby mal niekto problém, kam uviazať bicykel :) Dosť ma to zaujalo.
7.jpg
7.jpg 202.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: No a túto lokalitu mám tiež veľmi rád. V strede Vysoká.
6.jpg
6.jpg 381.24 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dal sa vidieť aj tento slimák.
5.jpg
5.jpg 162 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Túto lesnú cestu nad Kuchyňou mám rád.
4.jpg
4.jpg 213.15 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prechod poľnej cesty do Kuchyne.
3.jpg
3.jpg 244.46 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na jednom kríku vedľa rybníka bolo plno týchto chrobákov.
2.jpg
2.jpg 157.47 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pernecké rybníky. Dal som sa do reči s majiteľom, ktorý tu bol a teda dá sa sem bez problémov chodiť. Aj napriek tomu, že sú tam všade tabuľky zákaz vstupu súkromný pozemok :)
1.jpg
1.jpg 181.33 KiB thumb_up0thumb_down

27.04.2011 - 20:24:11
00
Pokračovanie foto:

Prílohy:

Komentár súboru: Posledná fotka je ukážka toho, čo ma čakalo v jedno mieste vycapené na ceste. Čerstá lopata :) Presne podľa ich harmonogramu zhadzovania. Ak niekoho zaujíma, čo som s ním spravil, tak napíšem, že som ho nechal tam. Síce som ho najprv tlačil do batoha, ale nevošiel tam. Ale po ceste naspäť... :) Môj prvý paroh z daniela.
17.jpg
17.jpg 144.88 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Bažant za Zohorom a označkovaná labuť pri Morave. Podobne označkové labute som videl aj na rakúskej strane Dunaja, takže tipujem, že aj táto je rakúska.
16.jpg
16.jpg 193.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Medzi Pernekom a Jablonovým. Dva týždne som tadeto nešiel a aké zmeny sa tu udiali. Kto si správe tipne, čo to stavajú? V Česku bola nedávno ohľadne toho kauza...
15.jpg
15.jpg 125.47 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Asfaltka k letisku.
14.jpg
14.jpg 212.12 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Neviem prečo sa ma tieto ľane nalakali, bol som od nich dosť ďaleko, škoda, nechcel som ich vyrušiť.
13.jpg
13.jpg 266.22 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vodná nádrž Kuchyňa.
12.jpg
12.jpg 181.12 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cesta má koniec, ďalej nepokračuje. Toto je už akoby nedorobená odbočka dole k asfaltke. Fakt zaujímavé miesto.
11.jpg
11.jpg 295.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Moja prvá návšteva tejto lesnej cesty. Asi to veľa ľuďom nič nepovie, ale ako som po nej išiel, tak ma momente napadlo, že idem po lesnej ceste pod Vápennou :) Skoro úplne totožná :) Táto cesta je zaujímavá tým, že je nedokončená, po bokoch sú aj piliere na laná. Na jej povrchu je vidieť, že tade dávno nič nešlo. V jednom mieste je luxusne široká. Ale zaujal ma ten povrch. Žiadne vyjazdené koľaje, ani náznaky, krásna lesná cesta, povrch pekne hladký.
10.jpg
10.jpg 267.37 KiB thumb_up0thumb_down

27.04.2011 - 20:24:32
00
vlado ten chorbak to je chrust to si snad vedel? ;) inak pisali niekde ze su teraz na zahori premnozene...
no a stavaju urcite fotovoltaicku elektraren ze?
27.04.2011 - 20:33:07
00
keyboard_arrow_up