ja som tade siel takmer po roku a bol som sklamany ako to tam vyzera... do minuleho roku som tade rad chodieval, v podstate z PK okolo kejdy najrychlejsie v lese a najkratsie na babu. ale tak skoro tade zrejme chodievat nebudem...

navyse v piatok to bolo isto podstatne mokrejsie, kedze predtym prsalo, ako v nedelu ked uz svietilo 2-3 dni slnko a kedze stromov na tienenie tam vela nie je, tak to blato rychlo aj schlo...

ked sa to tak vezme, tak zacinam mat problem kade chodievat, pretoze vacsina mojich oblubenych ciest je ponicena, poznacena cinnostou ludi, pripadne ked sa potrebujem rano dostat najrychlejsie do BA, tak sa okolo Troch Brestov, Bieleho Kriza stretavam s roznymi vyplasenymi vodicmi rychlo sa rutiacich nakladnych aut s cudzokrajnymi znackami ako CA, LM... a sem-tam este aj kolmo stojacimi v zjazde hned za zakrutou... jednoducho, asi aby nas drzali v strehu....
20.04.2011 - 08:40:50
00
AdidasMan - no máš pravdu, ja som doteraz tiež väčšinou jazdil po modrej,
ale posledný krát som začal jazdiť do lesov vpravo od PK. Po hlavnej z Pezinka až na štart autopretekov do vrchu a tam doprava na Rybníček. A skúšam hľadať niečo nové (keď čas dovolí, bo tehotná manželka má obvykle iné plány).

Do BA som chodieval tak, že som dorazil do Sv.jura, na konci sa vymotať nie na BA ale doľava popod cestu a železnicu, a popri Šúrskom potoku do Vajnôr. Alebo až okolo letiska do BA.
Našťastie máme v práci sprchu, kým prídu kolegovia tak som umytý.
20.04.2011 - 22:10:44
00
ja mam ten problem, ze okolie PK poznam, a potrebujem co najrychlejsie sa dostat odtialto prec... a modra bola vyhodna v tom, ze som sa stratil v lese a nemusel davat pozor na auta na ceste.... jasne, ze rybnicek je dobra volba, len smerom na skalnatu, cermakovu luku, hubalovu je to tam tiez dost vyrazne poznacene cinnostou cloveka.. si budeme musiet zvyknut...

ja sa do BA potrebujem dostat na kramare, takze cesta cez tri bresty je pre mna idealna. a mam tam aj nejake tie kopceky, takze rano nastupat 600 metrov a mozes sa spokojne a stastne tvarit v praci ... (hlavne pri pomysleni na to, ze poobede pojdem na biku tiez spat domov...)

a tehotna manzelka ma zo zasady ine prestavy o traveni volneho casu... a ked pridu deti, tak to sa opatovne prehodi do ineho levelu... u nas je to tiez vecny boj, ale najeko sa to s dobrou volou a mierom v srdci da zvladnut... v kazdom pripade, vela uspechov vo vsetkych smeroch - nielen tych cyklistickych...
21.04.2011 - 08:37:37
00
ČERSTVÉ HLÁSENIE PK-BABA modrá značka.
Cesta je zjazdná. Za Kalváriou sa ešte povaluje pár stromov ale je to len cca 200 metrový úsek takže sa nezdržíte. Pri obrázku to síce vyzerá úplne ináč a modrá značka sa kúsok posunula /červená šípka/ ale cesta je bezproblémová až na Babu. Kalamita poznačila len okolie "Pri obrázku" a za "Kalváriou" takže hor sa opäť na obľúbený chodník.
P.S. Konské hlavy opäť pokorené v sedle a ľahko šlapateľné.

Prílohy:

priobrazku.jpg
priobrazku.jpg 169.3 KiB thumb_up0thumb_down

priobrazku2.jpg
priobrazku2.jpg 113.45 KiB thumb_up0thumb_down

21.04.2011 - 17:32:20
00
o chvilu tam natiahnu asfaltku a mozme vsetci jazdit cestaky, mesacna krajina..
21.04.2011 - 18:12:28
00
Taká pripomienka, takto to vyzerá už asi 4 mesiace a na Babu sa to podľa mňa dalo šlapať aj pred pol rokom. :^)
05.05.2011 - 21:07:23
00
keyboard_arrow_up