Poradi mi niekto vzadu ako je prahadzovacka mi to vydava taky pisklavy zvuk zvonku som vsetko premazal silikonovym sprejom, retaz, vsetky ozubene kolesa ... no zrejme to bude nieco vnutri kde sa sprej zvonku nedostane, vie mi niekto poradit co to moze byt a ako sa k tomu dostanem dik
12.05.2011 - 20:45:39
00
vyčistil a premazal alebo len namlaskal ďalší olej..
a súvislý pisklavý zvuk alebo podla šlapania? na prehadzovačke nemá čo pískať..
12.05.2011 - 20:52:07
00
hej nechal som tam blato a nalial som tam 3 deci raciolu :).....jasne ze som to vycistil a tak namazal no ano podla slapania to piska niekde zozadu to ide ako je to ozubene koleso.. nieje to taky zvuk ze na jednom mieste to stale piskne proste ako slapem tak to piska
12.05.2011 - 20:55:36
00
Ked slapes tak to piska a ked neslapes, tak nepiska?
Mozno mas niekde zabudovany zvukovy indikator slapania.

A skus to namazat niecim inym ako silikonom, ked Ti to po namazani silikonom piska.
12.05.2011 - 21:58:12
00
kladky prehadzovacky rozober, pripadne poriadne vystriekaj nejakym sprejom s hadickou tu medzierku medzi plastovym kolieckom a plechovou krytkou klzneho loziska (aspon taky je predpoklad) :)
12.05.2011 - 22:00:53
00
BOBO dik .. skusim to...a inak sami vtipkar na tom fore "rady nad zlato" (CraObs, dodiken) :n:
12.05.2011 - 22:04:08
00
chalani to nemysleli zle, len chceli poukazat na to, ze premazat niekedy nestaci, treba obcas aj vycistit...no a hlavne silikon nie je velmi vhodny mazaci pripravok na hocico ine, ako cisto gumenne tesnenia...na kovy a plasty si najdi nejake lepsie mazivo ;)
12.05.2011 - 22:09:31
00
ved ano to berem ale tak taka reakcia: "vyčistil a premazal alebo len namlaskal ďalší olej.." alebo "Ked slapes tak to piska a ked neslapes, tak nepiska?" akoze sranda :) nemam rad takych frajerikov.. nic to je jedno
12.05.2011 - 22:25:03
00
na premazanie tých "misiek" na kolečkách môžeš použiť aj vazelínu
13.05.2011 - 02:18:47
00
Možno by bolo ľahšie určiť čo Ti píska, keby nám napíšeš aké tam máš komponenty.
Ak by si mal obyčajné viackolo, tak tie niekedy sem tam pískajú, keď človek nepedáluje.
Píska to len pri pedálovaní alebo to počuješ pískať iba pri pedálovaní.
Niektoré náboje majú na ľavej strane takú tesniacu gumu a tá keď je suchá, tak tiež môže vydávať piskľavý zvuk.
Ešte teoreticky ak Ti niekde drhne kryt za viackolom ( ak ho tam máš), tak aj ten by mohol vydávať nejaké zvuky.
Ak Ti to píska iba pri pedálovaní, tak to vyskúšaj namazať niečím iným ako tým silikónom a možno trochu dôkladnejšie ako predtým, lebo poznám kopec ľudí, ktorým retiazka vydáva rôzne melódie a myslia si, že ju majú dobre namazanú.

Prepáč ak som Ťa nejako mojím príspevkom urazil alebo nahneval.
13.05.2011 - 05:38:38
00
Niekedy píska aj gumenná prachovka zadného náboja /trenie medzi telom náboja a prachovky/.
13.05.2011 - 08:30:56
00
kladky prehazky su namazane ?
13.05.2011 - 09:00:28
00
:) jaký je jedovitý.. ja som ti nič neradil, len som sa spýtal čo si spravil.. neveril by si kolko ludí si len domazávaním spraví na reťazi doslova olejovú pastu lebo nečistí ani neutiera.. u zaprášených špinavých ložísk sa len domazaním tiež nič nevyrieši..
otázka na pískanie pri šlapaní ti obmedzí oblasť komponentov kde to pískanie môže byť..

btw kazeta sa nemaže :)

a ešte otázka na šlapanie.. keď nesedíš na biku ale máš ho vyhodený na stojan, alebo aspoň zadné koleso vo vzduchu a točíš pedálmi píska?

najprv treba skúsiť identifikovať odkial to ide a čím to môže byť, lebo inak skončíš kompletnou rozborkou a zborkou biku (čo síce neublíži) a zistíš že sú to pedále ale za jazdy sa to zdalo zozadu..
13.05.2011 - 09:41:48
01
skusal som to aj s kolesom vo vzduchu neviem presne odkial to ide ale niekde zozadu.. neviem co to moze byt lebo bicykel je novy ma asi 100km najazdenych ale idem to este teraz poriadne pozriet a dam dole kdadky a premazem ich vazelinou
13.05.2011 - 10:42:04
00
len nenamaz zuby kladiek ale len loziska resp. drahy v ktorych su kladky ulozene;) dnesne hlinnikove ramy prenasaju velmi dobre zvuky hladanie problemu pukania byva zvacsa zabava na dlhe hodiny
13.05.2011 - 10:57:31
00
keyboard_arrow_up