Ahojte, priznám sa, že v bicykloch sa moc nevyznám a preto by som vás chcel poprosiť o radu. Pokukujem po bikeu, s ktorým by som mohol od nás z dediny dochádzať do roboty do mesta, čo je asi 10 km. Viem, že nárazníky a tá konštrukcia (netuším ako to nazvať) nad zadným kolesom sa dajú kúpiť aj zvlásť, ale prijal by som bycikel, ktorý to má už od výrobcu priamo v sebe. Preto som hľadal trekkové (touring / city) bicykle. A teraz prichádzajú moje otázky:

1. Hľadal som bicykle značky Dema (v iných e-shopoch ich majú paradoxne lacnejšie) a tu je ich kompletná ponuka

http://eshop.dema-bicycles.sk/index.php?page=shop.browse&category_id=4723&option=com_virtuemart&Itemid=1

Kupovať budem samozrejme pánsky model (modely Lugo, Orion, Arosa, Bergamo, Toano, Toscano), moja otázka znie aký je medzi nimi rozdiel? Má zmysel pre mňa kupovať nejaký drahší? V čom je lepší?

2. Prípadne viete odporučiť podobnú značku bicyklov v cene do 10.000 SK (350 €)? Ak áno, ktorú? Máte s ňou osobné a pozitívne skúsenosti?

3. Akú veľkosť rámu (bikeu) by som mal žiadať ak je moja výška 180 cm (82 kg)?

Ďakujem všetkým za pomoc.

Tomáš
30.04.2011 - 20:10:01
00
Zhodou okolností tiež pokukujem po mestskom biku na dochádzanie 7km v rámci mesta. Tiež hľadám niečo lacné, čo keď náhodou niekto ukradne, nebude ma to veľmi mrzieť. K tvojim otázkam:
1. Drahší bicykel často býva osadený lepšími komponentami, ale 350€ čo píšeš podľa mňa postačuje na kúpu bicykla danej kategórie a pre dané použitie. Drahší by som ti neodporúčal.
2. Nemám osobné skúsenosti, ale v tejto cene majú rôzni výrobcovia veľmi podobnú ponuku.
3. Veľkosť cca L, 19", ale pred kúpou si to musíš vyskúšať.

p.s. neviem, aké nárazníky máš na mysli, ale to vzadu sa volá nosič :)
30.04.2011 - 21:46:12
00
Tak tebe by stačil aj obyčajnejší (lacnejší bike) Ja proti tej deme nič nemám, no možno je v lepšej ponuke dakde, ale ak vravíš že niekde to máš lacnejšie :) A veľkosť cca 19-19,5.
30.04.2011 - 21:48:50
00
Ďakujem :-)

Áno, nosič som mal na mysli. Tak okrem Demy som našiel po troške hľadania ďalších dvoch výrobcov bicyklov, oboch z Hurbanova:

http://www.kenzel.sk/ (Stroller, Trekking 900, Distance 200)
http://vedora.com/ (T5, T6, T7 Downtown)

a este tohto

http://www.isterbike.sk/ (TR 1000 G, TR 1100 G, TR 1300 G, TR 3300 G, Tramp 500 G)

zabudol som na nejakého? Nechcem kupovať zahraničné značky, predsa len radšej podporím domáceho výrobcu.

Toho som si bol vedomý, že čím viac investujem, tým kvalitnejší bike dostanem :-) Mne skôr ide o to, nekúpiť ten najlacnejší bicykel, kde by sa mohlo šetriť na tom, že boli použité nekvalitné (rýchlo sa kaziace, opotrebujúce) materiály, súčiastky, ...

jni, máš už nejaký bicykel vybratý? :-)
30.04.2011 - 22:09:39
00
Ešte nemám nič vybraté, ale u mňa to je zložitejšie. Idem na študijný pobyt do nemecka, na 3 mesiace, a bike potrebujem tam. Chcem tam zohnať niečo jazdené do 100€, čo po troch mesiacoch zas predám :) Ak nezoženiem niečo z druhej ruky, kúpim asi niečo do 200€ (aspoň dúfam).
Na vozenie po cestách ale neskôr plánujem kúpiť nejaký kross. To je ale len hudba budúcnosti...
30.04.2011 - 22:34:02
00
Domáci výrobca je napr. aj CTM , http://www.ctm.sk/model/city/ , alebo môžeš pozrieť český Leader Fox http://www.leaderfox.cz/index.php?mview=1&smview=3 .
01.05.2011 - 09:06:18
00
Ja sa teda čudujem,že niekto vôbec rieši takéto bicykle na fóre,veď zájdem do obchodu s bicyklami,poviem čo chcem a za desať minút valím domov na dvoch kolesách,riešiť tu nejaké osadenie na biku za pár šupov,na vozenie do roboty nemá cenu,všetko v cenách do 300-400 ečiek bude osadené viac menej rovnako.Sorry, nemhol som si pomôcť,ale takýchto tém o bicykolch
za 3-4 stovky tu je za deň aspoň päť a stejne si dotyčný kúpi to čo prvé niekde zbadal a viac menej to je vlastne jedno :worried:
01.05.2011 - 14:08:24
00
tecumseh, samozrejme. Zájdem do obchodu, tam mi predajú to čoho sa oni potrebujú zbaviť a nie to, čo ja potrebujem. Ďalej ja si rád pozriem, čo je na výber, predtým, než dám za niečo 300 prípadne viac euro. A keďže nemám skúsenosti so žiadnou značkou bicyklov, ich spoľahlivosťou a kvalitou, tak som sa spýtal. Ak som Ti týmto spôsobil nejakú ujmu na zdraví, tak sa ospravedlňujem.
01.05.2011 - 14:21:35
00
Pri kúpe bicykla platí (až na výnimky) jedna zásadná vec: bicykel si treba pred kúpou vyskúšať. Pri pozeraní obrázkov na internete nikdy nezistíš, ako ti sadne "do ruky" a "pod zadok", je treba si na ten bicykel sadnúť, nechať si ho nastaviť na seba a pojazdiť na ňom (normálny obchod nebude robiť problém kvôli 5 minútovej jazde okolo obchodu a ak by mal problém, tak sa naňho vykašli a choď do ďalšieho obchodu).

Najlepšie je teda ísť do predajne, do viacerých predajní, Nové Zámky nepoznám, ale určite sú tam nejaké bicyklové obchody a pozrieť, čo v danej cene majú. 350€ je dostatočný peniaz na bicykel na účel, na aký píšeš, v tejto kategórii sa pritom bicykle rôznych výrobcov nebudú odlišovať v ničom zásadnom. Ak by Ti cena bicykla, ktorý Ti v obchode ponúknu, nevyhovovala, tak si vyskúšaj aj drahší, postavený na tom istom ráme a v tej istej veľkosti a potom si objednaj nejakú nižšiu verziu (s tým istým rámom a v tej istej veľkosti). Napríklad tie demy majú ten istý rám DEMA Alloy 6061-T6 a líšia sa len vo výbave.

Takže Ti poradím: nekupuj z internetu, ale v obchode, má to veľa výhod: podporíš nielen slovenského výrobcu, ale aj predajcu v Tvojom meste, dostaneš zmontovaný a hotový bike, dostaneš rýchlejšiu a jednoduchšiu záruku a pri každom trochu čo lepšom obchode aj nejaké bonusy - prehliadky zdarma či nejaké maličkosti na bicykel. Môžeš si bicykel ohmatať a vyskúšať, pokecať o tom s predavačom... to Ti e-shop neposkytne.


Naposledy upravil Jaroh dňa 01.05.2011 - 15:17:20, celkovo upravené 1 krát.

01.05.2011 - 15:04:54
00
Kua,tak vedel som,že to nepochopíš a myslel som to všeobecne,nielen tohto príspevku,ide mi o to,že keď tu kliknem tak každý deň mi tu vybehne päť dotazov na podobné biky,nejde o to,že bude za tri stovky,ale takýchto príspevkov tu je milión samozrejme z nadsádzkou,ľudkovia šak skúste používať tlačítko Hľadať prv než tu vytvoríte ďalšie vlákno,vieš ono keď si tu klikneš a máš pod sebou 5-krát viacmenej to isté tak to človeka trocha znechutí :worried: Nemyslím,že by Ti v obchode ponúkli,len to čoho sa potrebujú zbaviť,aspoň v serióznom,na druhú stranu môžeš tu mať dvadsať odkazov na biky,ktoré nebudú v Tvojom najbližsom okolí,si ochtný ísť kupovať 100 km od bydliska prípadne z internetu?Myslím,že pri tejto cene sotva a ani by to nemalo zmysel,kvalita a spoľahlivosť tých bikov bude +- rovnaká :(
01.05.2011 - 15:06:11
00
Ja mam tiez podobny problem aj ked v niecom je trochu iny.

Potrebujem bike na dochadzanie do prace, ale moj Haibike zo zdvihmi 135mm vpredu aj vzadu na to nie je zrovna najlepsi.

Hladam nieco na asfalt ako trening bike a zaroven premiestnovadlo co by sa dalo oblatnikovat (ucinne, nie tie plastove skrabky) a co by mi nezaj...lo gate.

Niektore crossy maju trosku problem, ze neobsahuju navarky na normalne blatniky a na niektore sa vobec neda nasadit ani kryt na pilu.

Tak babo rad :whew:
13.05.2011 - 16:45:18
00
Rada je stáááále tá istá: o behaj obchody v okolí, zisti, či to, čo ponúkajú, môže mať blatníky a kryt a potom si vyber. Nemá zmysel vybrať si z internetu, keď to potom aj tak nemáš kde ošahať naživo... :-)
13.05.2011 - 17:20:31
00
Tak, tak....z netu by som nič nekupoval. Snáď len vtedy ak by si si ho vyskúšal v nejakej predajni a ten istý typ by si potom objednal z nejakého e-shopu (možno) za lacnejší peniaz.

Úchyty na blatníky by mali byť na väčšine crossov. Ja mám úchyt na blatníky, potom na zadný nosič a aj na predný nosič + úchyty na namontovanie stojančeku 8) . Jasné že žiadny z nich nevyužívam, aj keď nejaké pekné blatníky by neboli odveci......radšej suchý chrbát než mokrý a prechladnutý.

Aj s tou pílou by nemal byť problém....ja má doma crossové Alivio a na crosse SLX a obidva majú aj kryty na veľkej píle (tiež som ich ale odobral).
14.05.2011 - 18:29:21
00
to sranki: Tažko nájdeš zároveň premiestňovadlo aj bicykel na tréning. Hlavne kvôli posedu. Ja som zvyknutý na dlhší posed z MTB. Teraz som ale kúpil jazdený mestský bike na dochádzenie do práce a ten posed je, no ako to povedať, jednoducho iný. Neviem si na ňom prestaviť tréning, napr. 40km po ceste. Ale možno si zvyknem :)
Urob tak, ako ti radia ostatní. A vyber si cross. Na ňom sa dá aj normálne jazdiť, nielen dochádzať. Z mojich skúseností a nájazdov na predajne sa mi zdá, že trekking bicykle sú prakticky crossy osadené nosičom, blatníkmi a krytom prevodníkov.
14.05.2011 - 23:29:10
00
Mal som cross s Alivio stredom a kryt sa na to namontoval zial nedal. Potom som ho predal, takze neviem aká je momentálne situácia.

Každopádne, treba to asi fakt pozriet v reáli.
15.05.2011 - 10:16:15
00
keyboard_arrow_up