Az dnes ked som vecer musel zapnut "Smart Light 2W" som najprv nechapal ze preco mi sigma zrazu prestala ukazovat rychlost, pulz aj kadenciu :devil: .

Az ked som zhasol svetlo som pochopil ze to rusila Smart Light lampa. Ale ako moze led lampa rusit wireles prenos, toto fakt nechapem resp. co za blbost je v tom svetle za elektroniku ked to zlikviduje wireles prenos? A tom som neni az take tela v elektronike ale tak toto som cumel. :o
Bud je ta sigma tak citliva ze aj elektricky prievan ju zrusi :sweat:

Jasne .... uz vidim tie vase rady ze si mam svetlo namontovat na grip alebo koniec riaditiek aby to bolo dalej od komputera:)

Prílohy:

20110520_002.jpg
20110520_002.jpg 765.17 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2011 - 23:14:10
00
skús najprv vymeniť baterky v snímačoch aj v samotnej sigme.
21.05.2011 - 12:05:58
00
skús najprv vymeniť baterky v snímačoch aj v samotnej sigme.


Su tam nove baterie, maju max 3 tyzdne pouzivania. Zarucene to nie je bateriami ja to tipujem na nejaku elektroniku v svetle kedze ma rezim 50%, 100% a stroboskop. A ta potom asi vyzaruje a rusi wireles. inak to nechapem!
21.05.2011 - 12:18:32
00
skus vyskusat ine svetlo...
21.05.2011 - 21:53:21
00
Az dnes ked som vecer musel zapnut "Smart Light 2W" som najprv nechapal ze preco mi sigma zrazu prestala ukazovat rychlost, pulz aj kadenciu :devil: .

Az ked som zhasol svetlo som pochopil ze to rusila Smart Light lampa. Ale ako moze led lampa rusit wireles prenos, toto fakt nechapem resp. co za blbost je v tom svetle za elektroniku ked to zlikviduje wireles prenos? A tom som neni az take tela v elektronike ale tak toto som cumel. :o
Bud je ta sigma tak citliva ze aj elektricky prievan ju zrusi :sweat:

Jasne .... uz vidim tie vase rady ze si mam svetlo namontovat na grip alebo koniec riaditiek aby to bolo dalej od komputera:)



Ahojky Kedar....kokso to mi ani nehovor ja si práve idem poriadiť Roxa od Sigmy a chcel som sa Ťa alebo aj niekoho iného čo más týmto cyclocomputerom niečo našlapané spýtať ako finguje a či si s ním happy.....a už som pozeral po tom novom svetle od smartu presne tom dvojwatovom...a ono sa to rušíííí???

Martin.
22.05.2011 - 09:14:43
00
Niesom elektrikar, tak nerozumiem podstate toho rusenia, ale ten problem je u Sigmy celkom bezny, napr. http://www.bike-forum.cz/forum/bezdratovy-computer-je-ruseny-svetlem.html http://www.bike-forum.cz/forum/14717.html?styl=dark a nieco bolo aj tu na fore.
22.05.2011 - 09:28:30
00
ktorý problém myslíš???
22.05.2011 - 09:34:00
00
Skus pozret tie linky- "Dnes jsem na 100 % přesvědčen, že mi signál ruší přední světlo na řídítkách" a pod.
22.05.2011 - 09:36:19
00
Ahojky Kedar....kokso to mi ani nehovor ja si práve idem poriadiť Roxa od Sigmy a chcel som sa Ťa alebo aj niekoho iného čo más týmto cyclocomputerom niečo našlapané spýtať ako finguje a či si s ním happy.....a už som pozeral po tom novom svetle od smartu presne tom dvojwatovom...a ono sa to rušíííí???
Martin.


Na Sigmu Rox 9 nedam dopustit je to namakany stroj za tie peniaze to urcite stoji, mozes si merat co chces, jedine rychlost vetra to nevie. Aj do PC to natahuje data a soft v PC je tiez slusny.

Po precitani clankov o problemoch, je jednoznacne problem vo vyzarovani Smart Light 2w a nie v Sigme. Ak sa mi nieco podari vymysliet alebo odtienit bez alobalu dam vediet riesenie. Uz mam jednoduchu predstavu upravy ktora by to mohla vyriesit.
22.05.2011 - 09:58:03
00
Na Sigmu Rox 9 nedam dopustit je to namakany stroj za tie peniaze to urcite stoji, mozes si merat co chces, jedine rychlost vetra to nevie. Aj do PC to natahuje data a soft v PC je tiez slusny.

Po precitani clankov o problemoch, je jednoznacne problem vo vyzarovani Smart Light 2w a nie v Sigme. Ak sa mi nieco podari vymysliet alebo odtienit bez alobalu dam vediet riesenie. Uz mam jednoduchu predstavu upravy ktora by to mohla vyriesit.



Ahojky Kedar.

Koľko máš tú Sigmu Rox 9, kde wsi ju kupogval a koľko za to chceli?
jazdíš na tom MTB alebo cesty??
Jasné okolo tej 2W Ledky bude silné elektromagnetické pole asi je tam menič pre jej napájanie aby výrobca zaručil konštantný svetelná tok. ja som práve v rozhodnutí ísť do oboch týchto vecičiek.


M.
22.05.2011 - 16:57:13
00
mako747: Sigmu Rox 9 mam uz 2 mesiace, jazdim ju na MTB kupil som ju tu bike24.com stala 160E u nas v kamennych obchodoch stoji viac ako 200E. Funguje vyborne nemusis nic stlacat aby sa zapol, staci aby si chytil bike do ruk (je tam otrasove cidlo) a uz je aktivny. Ma v sebe nahravanie dat az do 78 hodin (rychlost, tep, cad).

ta lampa svieti dobre skode ze je tam ta posrata elektronika uz som to mal to svetlo cele rozobrate a skusil odtienit plechom, tak ako maju tienenie mobily (take klietky) zial zatial bezuspesne ale tiennenie je tenucke a dierkovane, takze skusim hrubsie a bez dierok.
Skusal som rusenie inou takou led diodou ktora ma skutocne 3W ale tacho nerusila vobec.
A v smart lighte su dva integrovane obvody jeden je podla vsetkeho koncovy spinaci stupen a druhy bude to blikacie strobo. Ked sa naserem vytrham tu elektroniku a dam to napriamo :D
22.05.2011 - 17:09:41
00
mako747: Sigmu Rox 9 mam uz 2 mesiace, jazdim ju na MTB kupil som ju tu bike24.com stala 160E u nas v kamennych obchodoch stoji viac ako 200E. Funguje vyborne nemusis nic stlacat aby sa zapol, staci aby si chytil bike do ruk (je tam otrasove cidlo) a uz je aktivny. Ma v sebe nahravanie dat az do 78 hodin (rychlost, tep, cad).

ta lampa svieti dobre skode ze je tam ta posrata elektronika uz som to mal to svetlo cele rozobrate a skusil odtienit plechom, tak ako maju tienenie mobily (take klietky) zial zatial bezuspesne ale tiennenie je tenucke a dierkovane, takze skusim hrubsie a bez dierok.
Skusal som rusenie inou takou led diodou ktora ma skutocne 3W ale tacho nerusila vobec.
A v smart lighte su dva integrovane obvody jeden je podla vsetkeho koncovy spinaci stupen a druhy bude to blikacie strobo. Ked sa naserem vytrham tu elektroniku a dam to napriamo :D



Ahoj.
Nič netrhaj dioda pracuje len v impulznom režime a na priamo zrejme nepôjde vôbec.
Je tam menič a spína sa tam pomerne veľký prúd ak je naozaj výkon diody 2W a napájacie napätie 3V, takže je v okolí silné elektromagnetické pole ktoré ruší rádiový signál medzi materskou základňou a čidlami. Nepomôže ozík asi nič len dobre odtieniť alebo ich umiestniť tak aby neboli blízko seba materská stanica a Smart light. hej pozeral som u nás v kamenáčoch chcú za to nehorázne prachy za ten Rox9.0a s dodávkou cez ten bike24.com si spokojný koľko stálo dopravné a odkiaľ ti to prišlo prišlo do kuriérskou službou?

M.
22.05.2011 - 17:30:16
00
Nebudem zatial nic trhat ale nieco vymyslim, dioda nema urcite 2W mozno svetelne ale nie elektricky inak by bateria skapala za hodinu a nie za 10h ako uvadza vyrobca.

Prepravu uvidis v kosiku zalezi kolko toho beries ale bolo to 10E pri cene sigmi je to uz zanedbatelne.


Naposledy upravil kedar dňa 22.05.2011 - 20:38:11, celkovo upravené 1 krát.

22.05.2011 - 20:30:42
00
Nebudem zatial nic trhat ale nieco vymyslim, dioda nema urcite 2W mozno svetelne ale nie elektricke inak by bateria skapala za hodinu a nie za 10h ako uvadza vyrobca.

Prepravu uvidis v kosiku zalezi kolko toho beries ale bolo to 10E pri cene sigmi je to uz zanedbatelne.




...a koľko to cestovalo???
22.05.2011 - 20:37:07
00
dost rychlo, prinesie to kurier a tusim do 3 prac. dni to prislo
22.05.2011 - 20:39:09
00
keyboard_arrow_up