v podstate majú iba na ten nokon momentálne super cenu iné vaci maju inde lacnejšie takže ma to netrápi že neposielajú na SVK.Nakoľko som objednával zlatý nokon tak je mi to tiež v podstate jedno.
25.02.2007 - 12:21:45
00
Po 120 minutach su Nokoni namontovane na novom biku , idem to vyskusat ked uz som si dal taku piplacku aby to vyzeralo in.Inak od Svoradu prisli nejake clanku podrene uz nez som ich vybalil a ani cesky navod k tomu nedali tak sa priznam ze som nad tim trocha laboroval.Tak som zvedavi na tie koralki. :roll:
28.02.2007 - 18:58:34
00
...Inak od Svoradu prisli nejake clanku podrene uz nez som ich vybalil...

Zaujima ma, ci vsetky clanky vratane koncovych a "koralok" su cervene. V mojich boli tieto strieborne...
Aj u cervenych aj ciernych clankov su na niektorych clankoch patrne drobne chyby eloxu, nie je to vsak poskriabanie, ale zrejme technologicke nedostatky eloxacie.
28.02.2007 - 19:09:16
00
...Inak od Svoradu prisli nejake clanku podrene uz nez som ich vybalil...

Zaujima ma, ci vsetky clanky vratane koncovych a "koralok" su cervene. V mojich boli tieto strieborne...
Aj u cervenych aj ciernych clankov su na niektorych clankoch patrne drobne chyby eloxu, nie je to vsak poskriabanie, ale zrejme technologicke nedostatky eloxacie.


Presne tak ako pises koncovky a hlavicky do nich boli strieborne, mohli to už dotiahnut do dokonalosti.Tie škrabance su pravidelne boli len i tych co boli zabalene pokope a nie na navlecenich na hadicke.Tak si myslim ze sa odrelo na vzajom o seba pocas expedicii.Skusim tam hodit email Svoradkovi
28.02.2007 - 19:17:16
00
Skontroloval som svoje fungl nove a zabalene - "skrabance" su aj na navlecenych. Daj mi vediet odpoved z XCR.
28.02.2007 - 20:07:49
00
Sa vam cudujem chlapci... :)
01.03.2007 - 07:16:32
00
Do XCR-ka som isiel minuly week a na nete som si pozeral ci tam maju aj cez obed, bo som vedel ze okolo budem mat cestu. Na nete bolo, ze tam su aj cez obed a ked som tam prisiel 12:01 tak tam mali vycapenu tabulku, ze obed od 12-13hod. Skoro ma porazilo, chcel som im spravit kseft 8) Inak chalan sa celkom vyzna, ma dobry pristup, nic nenuti.. Ale to by bolo asi k inej teme :oops:
01.03.2007 - 08:57:18
00
Mna by zaujimala jedna vec, ako je to s tou bezudrzbovostou? Ja som svoje campa bowdeny za 3 roky nijak neosetroval a idu bezchybne. Nejazdil som sice sustavne po blate, ale nejaky ten lejacik bol. A skusal som aj jedny zjavne novsie, ale rozhasene nokony, ktore sa teda nevyznacovali hladkym chodom.
01.03.2007 - 09:32:51
00
Ako má vyriešený Nokon koncovky keď tu zopár ludí tvrdí že sa do toho sračky nedostanú? Len tu čítam že vydržia viac, ale z akého dôvodu to neviem.
Prikladám aj obrázok ako sa dá zamedziť sračkám v bowdene.

Prílohy:

koncovky.jpg
koncovky.jpg 63.57 KiB thumb_up0thumb_down

01.03.2007 - 11:11:03
00
Ako má vyriešený Nokon koncovky keď tu zopár ludí tvrdí že sa do toho sračky nedostanú? Len tu čítam že vydržia viac, ale z akého dôvodu to neviem.


Nokon fakticky nema ziadne koncovky, kedze vnutorna teflonova trubicka (liner) prechadza od zaciatku radenia az po salter v jednom kuse, da sa povedat. Len ku smykacu ma podobnu koncovku, ako na obr., ale smykac vzhladom na poslednu dlhu cast "odhaleneho" lanka nie je kriticky. Mam spodne vedenie lanka popod BB a kedysi tiez bowdeny Jagwire vratane vsetkych prechodiek atd, ale Nokon je v tom jednoznacne lepsi. Pri praci zadnej stavby sa mi stalo, ze u Jagwire sa lanka vrezalo do opletenia bowdenu v mieste navarku na spodku zadnej stavby (ohyb/zalomenie bowdenu - plati pre Spec SJ). Neviem to vysvetlit lepsie a nemam k dispozicii foto.

Pridane 12.30:
Je tu este jeden faktor: pri spodnom vedeni popod BB sa musi vytvorit pod BB z bowdenu slucka (navolnenie), ktore sa pri praci zadnej stavby vystiera. Pri klasickom bowdene pri malej slucke dochadzalo k nechcenemu preradovaniu na pastorkoch pri zhupnuti zadnej stavby, pretoze bol bowden malo ohybny. Ked bola slucka vacsia, dost trcala pod stred a bolo riziko zachytenia konarami, naviac sa "zostril" uhol nabehu bowdenu do navarku, co sposobilo nasledne vrezanie lanka do opletu. Nokon vdaka svojej ohybnosti nevyzaduje velku slucku.

Na zaver este zopakujem po neviemkolkykrat, ze hlavnym dovodom pre mna bolo spodne vedenie lanka ku salteru popod stred a odstrannie problemov s tym spojenych. No a teraz, ked to uz dobre funguje, sa mozem sustredit aj na estetiku a dat si Nokon cerveny :lol: (povodny cierny ma uz tiez svoje urcenie, ale to predstavim, az ked navrhnuta konstrukcia bude vyrobena, funkcna a otestovana - svetovy unikat).
01.03.2007 - 11:53:05
00
k tým lupajucim sa zlatým a strieborným nokonom toľko:
potvrzuji že se neloupou protože už korálky nejsou poniklované a pozlacené ale jsou naeloxované takže klasický elox a nemá se co loupat chovají se jako všechny ostatní barvy.
07.03.2007 - 18:09:22
00
Rasto -poškrabané fungel -z Xcr mi nikto nebol ochotni za 1 tyzden odpovedat.
08.03.2007 - 14:10:45
00
Marek 69 neviem čo je Xcr moj zdroj bez problémov bez škrabancov všetko v pohode cez weekend montujem.Tá zlatá už nie je taká výrazná ako má Chris King ale taká trošku matná ako má zlatú HOPE.

Prílohy:

nokon.jpg
nokon.jpg 30.35 KiB thumb_up0thumb_down

08.03.2007 - 14:35:16
00
Xcr je svoradov obchod v Brne...
08.03.2007 - 15:02:23
00
NOKONy kupite aj na Slovensku
pre tych co nevedia ich vozi BIKEART - http://www.bikeart.sk/aktuality/doc/cennik_2007_nokon.pdf
08.03.2007 - 19:23:05
00
keyboard_arrow_up