Uz sa vam stalo ze na vas inzerat na slovenskom portali pisal american ktory ho chcel zaslat a pozadoval od vas osobne udaje ? Co si o tom myslite ? Zasa nejaky podvod ? :P

I really do appreciate your responds ,Am Natasha Penny From USA..... I will like to offer you sum of 1000euro with the postage via Local post office to my daughter over there in PRETORIA,SOUTH AFRICA....i will be paying you via bank transfer direct to your account or your Paypal account ...

However this is my daughter address

Name : Olusi Babajide Tobey
Address : Tambotie 240, 420, Leyds Street, Sunnyside
City: Pretoria
Zip Code : 0002
Country : South Africa

I will be waiting for your bank details so that i can make the payment immediately ..
Best regard
29.05.2011 - 14:07:14
00
chod do toho, znie to seriozne :sun:
29.05.2011 - 14:17:54
00
hned to vymaz a neries ;)
29.05.2011 - 14:18:56
01
ked som napisal ze veci do zahranicia neposielam odpisala:
asi vymazat a hotovo ako katko pisal :P


Thanks for the mail and i want you to know that the shipment can be easily made via EMS AIR MAIL Slovakia post (www.posta.sk) to her in South Africa and is very cheap,safe and reliable ok...

Kindly abide with me because am really interested in buying it from you to my daughter in Africa and i do promised you a successful business transaction at end ok..and i want you to understand that i can only pay your money via Bank Transfer because i want to pay your money out of my account direct to your account ok.

Account Name:
Bank Name:
Iban:
Swift code :

So,i want you to quickly End the Auctions for me now and then anybody contact you just said already sold ok..And then reply with your bank information now so that i can make the payment immediately ok..

Thanks and have a nice day..and I will be waiting for your quick responds
29.05.2011 - 14:27:30
00
Prekvapujema, ze niekto naozaj realne chce niecomu takemu vobec uverit a este aj odpise. Neboj, nie si prvy co sem toto napisal. Ani co odpisal.
29.05.2011 - 15:52:29
00
Am Natasha Penny From USA :rofl: :rofl:
29.05.2011 - 16:17:15
00
je to stare niekolko rokov, ze na to vobec este reagujete :tmi:

nigeria scam
29.05.2011 - 16:35:58
00
Toto vobec nema prvky klasickeho podvodu. Nechce po tebe aby si nieco platil, nechce od teba pristupy (iba bankove ktore su fakt treba na prevod) atd. Az na tie podozrive mena a ich roznorode geograficke umiestnenie :)

Osobne som taketo transakcie uz robil mnoho krat.

Ale vzdy daj na pocit, ak sa ti to nezda, neries zmaz :)
06.06.2011 - 23:46:38
00
Je to pekny odrb .. nic mu neposielaj :) .. funguje to tak, ze ty mu posles udaje na prevod, to je este ok, a on ti posle potvrdenku o prevode, lenze to este nie je prevod, ale nieco ako "pending transaction" nepotvrdena .. takze ked mu posles potom balik, tak neuvidis ani balik ani peniaze :lol:


edit: http://pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f=3&t=3054&hilit=podvodu
07.06.2011 - 00:28:02
00
Je to pekny odrb .. nic mu neposielaj :) .. funguje to tak, ze ty mu posles udaje na prevod, to je este ok, a on ti posle potvrdenku o prevode, lenze to este nie je prevod, ale nieco ako "pending transaction" nepotvrdena .. takze ked mu posles potom balik, tak neuvidis ani balik ani peniaze :lol:


To ze na nieco taketo s potvrdenkou naletis je uz tvoj problem, ale z tych mailov co tu pise sa neda usudzovat ci ta dotycna sa ho chysta podviest alebo nie, to je len extrapolacia vzhladom na media presytene roznymi podobnymi podvodmi. Ale poviem ti keby mas trpiet takouto paranoiou tak cez internet do zahranicia nikdy nic nepredas, co si myslis ze sem dojde osobne a da ti eurace na ruku? :D

Inak da sa to este riesit cez 3rd party firmy ktore sa hojne vyuzivaju na Ebay aneb obaja poslete to svoje a ak je vsetko ok preposlu.
07.06.2011 - 00:56:45
00
Am Natasha Penny From USA :rofl: :rofl:


Am Radana...Radana ***** from Russia :lol:
07.06.2011 - 07:22:41
00
sa neda usudzovat ci ta dotycna sa ho chysta podviest

Ak z toho co sem dal mAsko nevidis jasny chystany podvod, tak uz fakt neviem :D .. cez internet do zahranicia sa predava tak, ze mam na ucte peniazky od kupujuceho a potom posielam balik. Tak to funguje ;)
07.06.2011 - 15:18:18
00
par ludi vo svete naleti na taketo odrby, potom zaziju hystericku osvetu a vysledok je, ze ani cez EBAY nechcu poslat na SK, lebo sa boja (hlavne anglani)
07.06.2011 - 15:41:51
00
Ak z toho co sem dal mAsko nevidis jasny chystany podvod, tak uz fakt neviem :D .. cez internet do zahranicia sa predava tak, ze mam na ucte peniazky od kupujuceho a potom posielam balik. Tak to funguje ;)


Tak mi presne ukaz kde je problem v tom co pise, a zabudni ze by ti niekto poslal peniaze skor ako ma balik, to kde zijes ja uz som toho predal na nete za povezme slusnu sumu a nikdy to nebolo tak ze by mi poslal peniaze najprv. Kde zijes, jedine tak na slovensku kde ti niekto nato skoci a posle ti peniaze dopredu to je teprve raj pre podvodnikov :D Aneb zname ***** na EBay kde si objednas IPod a dojde ti tehla... kvoli tomu aj boli zalozene tie 3rd party firmy ktore som spominal, navyse na EBay konkretne sa oplati pozerat najma na ohlasy na daneho cloveka.

andrej25 jj Slovensko je diera, to neni len o tom ze vela ludi sa boji obchodovat s niekym na slovensku ale dokonca aj niektore sluzby ti odmietnu lebo Slovensko je na liste problemovych krajin, zamietnu ti pouzivanie Slovenskej kreditky...
07.06.2011 - 17:47:46
00
sHTiF: zrejme si v dostatočnej miere neprešetril ako to celé funguje. Posielanie balíkov do zahraničia nie je problém, ale Afrika je týmto špecifická. Mňa už tiež pár razy kontaktovali ohľadom poslania balíka do Afriky. A poviem Ti, vypadali seriózne. Taktiež tie príbehy čo písali, že pochádzajú z USA a syn im študuje kdesi v Afrike a či by som to tam nemohol poslať. Tak mi to nedalo a snažil som sa zistiť čo je za tým. Trocha keď popátraš na internete tak sa dozvieš ako to funguje. Proste napíšeš im bankové údaje, následne nato Ti pošlú finančnú čiastku a dokonca sú ešte ochotný aj priplatiť nemalú čiastku (čo je dosť podozrivé), ty pošleš balík a všetci sú spokojný :lol: Ale háčik je v tom, ako im pošleš balík, ono svoju požiadavku v banke o prevod na tvoj účet stiahnu (v Afrike je asi všetko množné) a následne ty prídeš o peniaze a oni prídu k balíku.

Tak spokojne posielaj balíky do Afriky, ale keď sa oserieš tak vymožiteľnosť tvojho práva je v takomto prípade je nulová ;)
09.06.2011 - 10:53:15
00
keyboard_arrow_up