Okolobratislavy

26.06.2011
MTB maratón
Bratislava - Dlhé diely (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže
Zúčastnených bikerov (5)
Dotaz ohľadom smeru mi v diskusii zodpovedali, no ani na 2. dotaz ohľadom toho, či majú povolenia a či už niekto z organizátorov videl trať, nereagujú. A to nie je pekné. Lebo trať je v takom stave, v akom je...

No, neviem či sú organizátori povinní informovať záujemcov mesiac pred pretekmi, či majú povolenie. A trať predpokladám tiež ešte nemusí byť pripravená v tak skorom termíne. Funguje aj diskusia na ich web stránke - http://www.cyklomaratontour.cz/diskuse/okolobratislavy32.htm, skús ešte tam.
29.05.2011 - 10:06:47
00
informovať nemusia.. ale nieje odveci vedieť či je vobec nejaká reálna šanca že maratón aj bude keď už mám zaplatiť štartovné..
29.05.2011 - 10:32:10
00
No, neviem či sú organizátori povinní informovať záujemcov mesiac pred pretekmi, či majú povolenie. A trať predpokladám tiež ešte nemusí byť pripravená v tak skorom termíne. Funguje aj diskusia na ich web stránke - http://www.cyklomaratontour.cz/diskuse/okolobratislavy32.htm, skús ešte tam.

Povinní samozrejme nie sú, ale ich prístup sa mi nepáči. V danej diskusii majú už 2 dotazy a ani na 1 nereagovali. Pričom môj jednoznačne čítali, keďže odpovedali na jeho 1. časť. Zvyšok im bol "u prdele".
29.05.2011 - 19:53:47
00
No, neviem či sú organizátori povinní informovať záujemcov mesiac pred pretekmi, či majú povolenie. A trať predpokladám tiež ešte nemusí byť pripravená v tak skorom termíne. Funguje aj diskusia na ich web stránke - http://www.cyklomaratontour.cz/diskuse/okolobratislavy32.htm, skús ešte tam.

Samozrejme že organizátori sú povinný informovať záujemcov. Mesiac (už je to menej) nie je skorý termín.
Trať nemusí byť pripravená? jadeko, sorry, ale nevieš o čom hovoríš. Poniektorí (z fóra) tam jazdíme skoro denne. Tie chodníky tam zatiaľ NIESÚ - NEEXISTUJÚ.
V podstate sú organizátorovi miestny a v podstate aj slovenský bikeri ukradnutý. (aby som sa vyjadril slušne)
Slušnosť káže odpovedať na slušne položenú otázku. Organizátorovi to zjavne nič nehovorí.
tmax má pravdu. Zaplatí štartovné a potom v deň preteku prídu zo životného a pretek zrušia a čo potom?
29.05.2011 - 22:03:10
00
Samozrejme že organizátori sú povinný informovať záujemcov. Mesiac (už je to menej) nie je skorý termín.
Trať nemusí byť pripravená? jadeko, sorry, ale nevieš o čom hovoríš. Poniektorí (z fóra) tam jazdíme skoro denne. Tie chodníky tam zatiaľ NIESÚ - NEEXISTUJÚ.
V podstate sú organizátorovi miestny a v podstate aj slovenský bikeri ukradnutý. (aby som sa vyjadril slušne)
Slušnosť káže odpovedať na slušne položenú otázku. Organizátorovi to zjavne nič nehovorí.
tmax má pravdu. Zaplatí štartovné a potom v deň preteku prídu zo životného a pretek zrušia a čo potom?

Vieš mi povedať ktoré chodníky z trasy neexistujú ? Jediný chodník, resp.cesta, ktorú bude potrebné vyčistiť je stúpanie k vojenskému areálu v smere od Dúbravky.
Zo životného neprídu preteky zrušiť, pretože krajský úrad životného prostredia to najskôr musí povoliť a až potom sa môžu preteky konať. V žiadnom prípade to robiť nebudú bez ich povolenia.
30.05.2011 - 00:20:27
00
Napríklad: Od Psích skál ide cesta na asfaltku, ktorá ide k vojakom. Z vrchola má ísť trasa ku Kobyle. Tam chodník nie je. (dokonca ani na orienťáckých mapách - ktoré jediné odpovedajú skutočnosti - tam nič nie je). Bol som to pozrieť.
Prečítaj si niekoľko príspevkov vyššie skúsenosti tmaxa, keď sa snažil prejsť trať. Moje sú rovnaké.
Ale asi na tomto fóre je úplne zbytočná akákoľvek diskusia k tejto akcii. Ako napísal tmax na fóre na stránke organizátora http://www.cyklomaratontour.cz sa odpovedá na otázky ohľadne tejto akcie "selektovane"
30.05.2011 - 08:10:55
00
Som si to tu celé prečítal a pozrel mapu.
Môj názor je taký, nech si preteky organizujú inde a nech ***** Devínsku Kobylu.
Som zvedavý či zapratávač o tom vie, mal by vykonať pár nie záškodníckych, ale skôr prospešných opatrení proti tejto akcii.
Kvalitnejší mapový podklad na trasu ako Google mapy asi nebol a aj to v rozlíšení aby nikto nevedel kade to PRESNE pôjde.
Pokiaľ tam kdekoľvek v tom čase budem na pešej turistike, tak si pripravým poriadnu palicu a nejakej tlupe "cyklistov" sa vyhýbať nebudem.
Nepochopím ako si niekto môže z tak malého kúta lesa akým masív Kobyly je a čím všetkým je, spraviť nejaký debilný cyklozávod.
Nech si to spravia na tých vyjazdených diaľniciach okolo Železnej, Kačína a Bieleho kríža, ale od Kobyly ruky preč.
Ak na toto dá príslušný úrad povolenie, tak to bude veľmi smutné :(
02.06.2011 - 12:48:23
00
Pochybujem, ze na nieco take bude povolenie. Aby to nebolo nieco ako tie automobilove "illegal race" :lol: .. preteky "okolo bratislavy" pricom trat ide okolo Kobyly je prinajmensom divny nazov :D
A v nedelu ak to budu jazdit, tak to bude faaaakt vyborne.
02.06.2011 - 12:59:29
00
Kto vie...
Uvidím, či tu pribudne nejaký príspevok opačného rázu ako ten môj. Tam budú možno všetky nejasnosti ohľadne tohto "preteku" či čo to je, vysvetlené.
Som si dvakrát rozmyslel, či ten môj predchádzajúci príspevok napíšem, ale treba aj opačný názor, nie len všetko za.
Ináč z dlhodobých pozorovaní (mňa ale aj druhých členov rodiny :)) sa dospelo k záveru, že v nedeľu býva na Kobyle viac peších turistov ako v sobotu. Exaktný výpočet na to nemám, odhad a zovšeobecnenie musí stačiť :)
02.06.2011 - 13:19:15
00
Nedela je typicky vyletny den pre beznych ludi neturistov .. vsade to takto byva :nod:. Ale hlavne ludi je stale viac a viac, tak 10 rokov dozadu by to mozno preslo bez nejakeho velkeho povsimnutia. Podla mna je to (ak vobec bude) akcia typu ako svojho casu organizoval Kaktus z Brezovej(alebo Bukovej) na Kolibu :lol:
02.06.2011 - 13:27:10
00
Podla mna je to (ak vobec bude) akcia typu ako svojho casu organizoval Kaktus z Brezovej(alebo Bukovej) na Kolibu :lol:
Ja si pamätám veľa vecí a aj takú, že som o tom niečo čítal, tu je odkaz :lol:
http://www.sportreport.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=228:karpatskb-marat2001&catid=17:mtb-cyklistika&Itemid=31
Odporúčam prečítať.
02.06.2011 - 13:52:52
00
Pokiaľ tam kdekoľvek v tom čase budem na pešej turistike, tak si pripravým poriadnu palicu a nejakej tlupe "cyklistov" sa vyhýbať nebudem.

Toto uz prehanas. :x Rovno napis, ze budes zhadzovat cyklistov z bicyklov...
02.06.2011 - 13:59:05
00
ja s wukiem suhlasim ... kobyla nie je podkladom a ani rozlohou vhodna na takyto pretek
02.06.2011 - 14:00:29
00
Toto uz prehanas. :x Rovno napis, ze budes zhadzovat cyklistov z bicyklov...
Ďakujem, si prvý čo sa chytil :D
Pekne si z tých mojich slov vydedukoval niečo čo tam napísané nie je a "vložil si mi do úst" to, čo som nenapísal a nemyslel. A škoda, že si reagoval na tú moju najnepodstatnejšiu "pichľavú" poznámku. Ale účel splnila. Palica je na ochranu pred tými čo by ma na turistických chodníkoch ohrozovali svojou šialenou jazdou.
02.06.2011 - 14:08:54
00
Nemas za co. ;) Napisal som to naschval, lebo nemam rad tieto extremisticke vyjadrenia. Hlavne, ze Ty si vlastne nic zle nenapisal a nieco Ti vkladam do ust, ale "palica je na ochranu", ze? :fubar: Len vysloveny provokater polezie naschval pesi na trat maratonu ked vie, ze sa tam bude konat. Takze asi tolko... Kedysi si tu hlasal styl "zi a nechaj zit", takze skus sa tym riadit aj teraz a jednoducho tam v den preteku nechod zbytocne zavadzat a nebodaj este provokovat a naschval vyvolavat konflikty. Ak sa teda vobec bude pretek konat...
02.06.2011 - 14:22:46
00
keyboard_arrow_up