Zdravím všetkých bajkerov,niečo sa tu už popísalo o 29", ale neni toho moc a nenašiel som nič v tomto smere, tak tu chcem založiť fórum priaznivcov veľkých kolies!!! :rofl:
Uvidíme koľko sa nás nazbiera na Slovensku a v okolí, ja som pár ľudí videl na maratónoch, ale nepoznám ich. Možme si vymeniť nejaké skúsenosti prípadne súčiastky. 29" sa stávajú populárnejšie aj v našich končinách, aj keď si nemyslím. že by mali prevalcovať 26"-každý nech si jazdí na čom chce! Ja som tiež začínal na 26" a doteraz jednu mám, ale 29" mi je už bližšia a viac mi vyhovuje.
Napíšte čokoľvek čo sa týka tejto témy. Ja som sa práve dočítal, že v Nemecku zrušili/konečne / zákaz štartu 29" na pretekoch. Paradoxné je, že minulý rok som aj u nás na Slovensku čítal nejaké propozície, kde bolo aspoň písané - že štart iba na 26"?!:-( Ale pokiaľ viem u nás nejaké oficiálne obmedzenia nie sú/veď by to bolo asi dosť blbé/ Hlavne na slovenskom pohári sú usporiadatelia radi keď majú čo najviac pretekárov, ale 29" som tam ešte nevidel štartovať.
21.01.2010 - 12:32:07
00
29" sou podle pravidel už hezkých pár let povolené
21.01.2010 - 14:11:06
00
no ja som myslel na to Nemecko: http://twentynineinches.com/2010/01/20/german-federation-repeals-restrictions-on-racing-29ers
22.01.2010 - 07:27:05
00
nevím co měli Němci za problémy s 29" ale UCI je legalizovala už v 2004 tuším
22.01.2010 - 07:49:21
00
Už to nebude pravda... http://www.cyclingnews.com/news/german-federation-opens-doors-to-29ers
23.01.2010 - 22:40:51
00
Dokonca nejaká ženská skončila druhá ,túším to bola americká časť xc world cup.
Touto informáciou štýlu jedna babka povedala som chcel povedať že nie len že nejaká 29 sa sem tam nájde ale vie sa aj umiestniť.
23.01.2010 - 22:55:49
00
quasko, nebola druhá ale tretia a bolo to na MS v XC v Canberre...Willow Koerber

www.mbaction.com
24.01.2010 - 10:17:39
00
Ja viem info jak z nového času ,bola to američanka nie v amerike ... no neva a katko šak ty počkaj ako ti bude pamäť slúžiť v mojom veku :P
24.01.2010 - 10:25:11
00
No páni som rád , že sa moja téma chytá,

=JoKo - nie je že to už nebude pravda, ale tvoje .cyclingnews. len potvrdzujú to isté, inak ja si ten metrák držím už nejaký ten rok hlavne v zime, ale dúfam že túto sezónu sa ešte pred začiatkom dostanem pod stovku :sweat:

Prílohy:

Komentár súboru: Hlavne v Amerike to jazdci týmu Subaru-GF valia na 29", bežne na pódiových umiestneniach[img][/img]
sam820.jpg
sam820.jpg 89.11 KiB thumb_up0thumb_down

25.01.2010 - 08:29:00
00
Zdravím všetkých,
ako tak pozerám, tak veľa skúseností s 29" tu popísaných nie je... Ja som si zadovážil Specialized Stumpjumper Comp 29" a môžem hrdo prehlásiť, že 26" si už nekúpim (ja viem, nikdy nehovor nikdy). Nechcel som nič písať kým som nemal najazdené, ale po cca 1000 km sa podelím o svoje dojmy. Na prvý pocit, akoby som sedel na nejakom veľkom koni, som si po pár kilometroch zvykol. Teraz keď presadnem na 26" je to ako sedieť na detskom biku :) Veľké kolesá naozaj majú svoje výhody, hlavne na rovinách je to cítiť, dole kopcom dobieham všetkých. Hore kopcom to stúpa krásne a cez drobné nerovnosti to ide ako žehlička. V teréne pri zjazde je 26" o niečo málo obratnejšia, ale to je tak všetko. Stabilita je úžasná a na 2,00" plášťoch to nemá chybu. Zastávam názor, že nemehlo sa vysype aj z trojkolky, takže debaty o tom, že 29" sú veľké neobratné kravy považujem za bezpredmetné. Každý kto si na nich odjazdil svoje už to pochopil.
02.06.2011 - 10:47:38
00
quasko, nebola druhá ale tretia a bolo to na MS v XC v Canberre...Willow Koerber


Nebola druha, ale tretia, nebolo to v Amerike ale v Australii, a neboli to bike preteky, ale kajaky, a nebola to zena, ale muz .. sorry nedalo mi to (ten vtip :lol: )
02.06.2011 - 11:02:17
00
V USA je klasicky hardtail mrtvy, bud ludia kupuju fully, alebo ked tak 29" HTcko.
02.06.2011 - 11:04:06
00
takže debaty o tom, že 29" sú veľké neobratné kravy

no tvoj bike má fajn geometriu, takže obratnosť musí byť OK. Ale niektoré (hlavne staršie) 29" biky majú extra dlhú zadnú stavbu a nízky uhol hlavovej trubky, to je citeľný rozdiel k horšiemu a niekomu to už môže aj vadiť...
02.06.2011 - 11:42:02
00
Zdravím všetkých,
ako tak pozerám, tak veľa skúseností s 29" tu popísaných nie je... Ja som si zadovážil Specialized Stumpjumper Comp 29" a môžem hrdo prehlásiť, že 26" si už nekúpim (ja viem, nikdy nehovor nikdy). Nechcel som nič písať kým som nemal najazdené, ale po cca 1000 km sa podelím o svoje dojmy. Na prvý pocit, akoby som sedel na nejakom veľkom koni, som si po pár kilometroch zvykol. Teraz keď presadnem na 26" je to ako sedieť na detskom biku :) Veľké kolesá naozaj majú svoje výhody, hlavne na rovinách je to cítiť, dole kopcom dobieham všetkých. Hore kopcom to stúpa krásne a cez drobné nerovnosti to ide ako žehlička. V teréne pri zjazde je 26" o niečo málo obratnejšia, ale to je tak všetko. Stabilita je úžasná a na 2,00" plášťoch to nemá chybu. Zastávam názor, že nemehlo sa vysype aj z trojkolky, takže debaty o tom, že 29" sú veľké neobratné kravy považujem za bezpredmetné. Každý kto si na nich odjazdil svoje už to pochopil.


Ja mozem len suhlasit \o/ Samozrejme nie je to ziadny zazracny stroj ktory slape sam, nemam rad take nazory ze to je rychlejsie a pod. Bike ma svoju charakteristiku a bud to niekomu sedi alebo nie. A ak sadne potom je jasne, ze sa mu na tom jazdi lepsie...ako mne :P Takze 29 do toho :devil:

A tiez nemusim nazory ludi, ze to je neobratna krava atd., hlavne tych co na tom nikdy nesedeli. U nas mame kopec technickych chodnickov a este sa nestalo, ze by som sa napr. nevosiel do zakruty |( ...tym myslim narocne switchbacky, nie dakde na ceste :D
02.06.2011 - 12:00:54
00
keď sme už pri 29", aké FS v cene medzi 1500-2000€ by ste odporúčali, teda ak sa v takej kategórii vôbec už robia? lebo zatiaľ som akosi nikde nevidel. počul som, že budúci rok sa chystá Scott Spark29
02.06.2011 - 12:16:36
00
keyboard_arrow_up