Okolobratislavy

26.06.2011
MTB maratón
Bratislava - Dlhé diely (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže
Zúčastnených bikerov (5)
Len vyslovený provokatér sa bude snažiť urobiť maratón bez komunikácie s miestnymi a bude tajiť všetky informácie. (čo je tento prípad na Kobyle)
02.06.2011 - 14:26:37
00
Ja som sa včera opäť snažil nájsť lesnú cestu od Psích skál smerom ku základni, no zase som ju prepásol. Šiel som síce zhora, no stále na brzdách. Už ma začína mátať asi ako bežecký chodník pred Babou. :lol:
02.06.2011 - 14:30:10
00
milsu, ja organizatorom nefandim a samorejme sa ani nezucastnim, ale to neznamena, ze klesnem este pod ich uroven a budem planovat "odvetu" na nicnetusiacich ucastnikoch z CR ala wukie... Je smutne, ze som to musel vobec napisat. Cakal by som od bajkera trochu ustretovejsi postoj voci ostatnym cyklistom kedze oni za to ako to riesi organizator nemozu a nic o pozadi tejto akcie ani netusia.

Ked s organizovanim akcie nesuhlasite, su aj civilizovane sposoby ako to organizatorom stazit - podat podnet na miestny urad, na zivotne prostredie atd. Ale ist s palicou zavadzat na trat nicnetusiacim cyklistom? To uz hranici so zdravym rozumom podobne ako zapratavacove aktivity.
02.06.2011 - 14:33:36
00
co su psie skaly? na akej mape je to vidno?
02.06.2011 - 14:35:47
00
Jezus, ale ako prídu k tomu chudáci nedeľní turisti (nebajkeri). Žiadna propagácia, nič, a zrazu hromada cudzích pretekárov.
Myslím, aj toto sa snažil wukie povedať.
A každý prúser, ktorý vyrobí organizátor si nakoniec odskáčeme my miestny, ktorí sa tejto akcie ani nezúčastníme.
02.06.2011 - 14:41:16
00
ja tak bude pršať a nedeľní turisti neprídu... ;)
02.06.2011 - 14:43:58
00
ako napisal Jezus - uradna cesta je o triedu lepsia ako palica(a v tomto pripade) a riesenie na fore...
02.06.2011 - 14:44:26
00
milsu, turistov nechajte na starosti organizatorovi, to nie je vasa starost. Organizator je povinny vyznacit trat a zabezpecit ju tak, aby nevznikali nebezpecne situacie. Opakujem - ak s tym chcete nieco robit, su na to zakonne a civilizovane moznosti. Ale ako uz bolo spomenute v inej teme - SAMO a SATO a ani vyplakavanie tu na fore urcite nic nevyriesia...
02.06.2011 - 14:51:50
00
Jezus, v podstate tvoj názor na akciu je veľmi blízky môjmu alebo wukieho.

Mňa hlavne zaráža arogancia organizátora. Prihlásil a zaregistroval som sa na ich web a v diskusii sa spýtal na maratón. Odpovede žiadne.
Dokonca si viem aj predstaviť maratón na Kobyle.
Problém je, že za každým maratónom, alebo dokonca za každou bikovou akciou na Slovensku sú konkrétny ľudia. Vieš o kom a s kým to je.
Tu nevieš nič. Všetko je tajné.
Nevieš kdo je ich zástupca na Slovensku. Obávam sa, že to nakoniec bude pre usporiadateľa polmaratónu robiť nejaká cateringová spoločnosť.
A ešte: že vraj majstrovstvá československa v polmaratóne. :rofl: A pritom na Slovensku utajená akcia.
PS: o tých dvoch japoncoch je ešte skoro hovoriť. Toto nie je vyplakávanie. :D
02.06.2011 - 21:28:26
00
Ved ja viem, ze to nikto nemysli doslovne ako to pise, ale pride mi to tak, ze to zbytocne prezivate a potom su tu vasne. Preto som aj na wukieho zareagoval naschval takym sposobom. :)

Kobyla je v podstate kopec ako kazdy iny, aj ked samozrejme svojim sposobom aj vynimocny. Mozete sa ako lokalpatrioti ozvat a poukazat na veci, s ktorymi ste nespokojni. Ak na vasu relevantnu otazku o oficialnom povoleni akcie neda organizator odpoved (netyka sa to trasy, vedenie trasy ma pravo zmenit), tak mu mozete velmi zneprijemnit zivot, resp. az zabranit v zorganizovani akcie prostrednictvom uz spominaneho miestneho uradu abo cez zivotne prostredie.

Ale velky pozor, aby ste neodsudzovali nepravom a vopred - kontaktovali ste vobec organizatora? To, ze ste napisali nieco do nejakeho fora nie je podstatne. Napisali abo zavolali ste s kontkretnymi otazkami SEM? Ak nie, tak nemozete tvrdit, ze vas organizator ignoruje - nie je povinny sledovat diskusie (aj ked by sa to patrilo).

Az ak ani po oficialnom kontaktovani a urgencii nedostanete odpoved, potom to rieste. Prve co by som spravil na vasom mieste ja, by bolo skontaktovanie sa s Lacom Findlom a dohodnutie dalsieho spolocneho postupu s BSK za chrbtom. Ale ja sa do toho miesat nechcem, chcem dat Okoloserii druhu sancu. Este stale verim, ze cela ta akcia nie je partizancina a ze organizatori nie su totalne hoväda, co nam sem len pridu narobit bordel bez prislusnych povoleni, aj ked si to minuly rok riadne posrali tym, co (ne)predviedli. Mozno som prilisny optimista... Je dobre, ze vam to nie je jedno, ale ak vam to naozaj nie je jedno, tak podniknite realne kroky - forum nie je spravne miesto.
03.06.2011 - 10:31:42
00
co su psie skaly? na akej mape je to vidno?

aj mna to zaujima
03.06.2011 - 12:50:33
00
to su take skaly na dubravkou je tam ohnisko a tusim aj daky totem indiansky..davnejsie tam byvali bezdomovci a tak..da sa tam dostat ked sa ide po asflatke a potom zbehnut doel alebo ist okolo po magistrale od T.skla

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 157.66 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil large dňa 03.06.2011 - 13:13:10, celkovo upravené 1 krát.

03.06.2011 - 13:09:28
00
niekedy mi ukazes
03.06.2011 - 13:12:28
00
http://www.youtube.com/watch?v=U0E_NahtoTU
03.06.2011 - 13:15:31
00
Alebo Psie skaly
Psie skaly sú skalným útvarom o rozlohe cca 8 x 50 m, ktorý sa nachádza v masíve Devínskej Kobyly južne od Štokeravskej vápenky. Tento skalný útvar vidno zo zákruty severnej magistrály v mieste, kde z nej odbočuje do mierneho stúpania lesná vedúca úbočím Devínskej Kobyly do sedla Dúbravská hlavica. Psie skaly sú obľúbeným trampským aj turistickým miestom. V tomto skalnom útvare sa nachádza päť kremencových jaskýň. Názov Psie skaly je odvodený od časti tohto skalného útvaru, ktorý nápadne pripomína psiu hlavu.
03.06.2011 - 13:16:41
00
keyboard_arrow_up