axon mam teraz, ešte tu staršiu bez nastavovacieho tlmenia, ale už tu kde sa neošuchavali nohy, som s nou spokojný, ale už ma predsa toho dosť za sebou, tak by som rád volačo nové a laurin za 300 stovky by sa aj dala ^_^

to uz radsej toto
http://www.suncycle.sk/cross_country/vidlice-mtb/rock_shox_reba_race_pushloc/
02.06.2011 - 22:16:20
00
Magury som síce nikdy nejazdil viac ako pár sto metrov, no nedá mi aby som sa k tomuto nevyjadril, vzhľadom k tomu že som aj tvoju Martinux a aj Unicornovu vidlicu mal možnosť "postláčať...

Magury sú celkovo oproti RS menej progresívnejšie (cca 3mm rezerva od dorazu)

hĺbka chodu je individuálna a každému jazdcovi vyhovuje niečo iné, okrem toho sa dá upraviť tlakom vzduchu ... menej vzduchu, väčší zdvih...

a majú typický maslový chod

prepáč, no ani z tvojej vidlice ani z Unicornovej som nejako nepochopil v čom spočíva tá "maslovosť", ich chod sa mi zdá byť rovnaký ako na mojom Revelatione... že by to bolo tým že je to dobre premazané a nič tam nedrhne?

väčší odtrh, no keď sa už zanorí do zdvihu, tak poriadne

ako som už napísal vyššie ... to že vidlica chodí hlboko do zdvihu nemusí vyhovovať každému, no ak je vidlica citlivá je to určite prínosom a pocíti to každý jazdec, mimochodom všade sa rieši hlavne to, ako spraviť vidlicu ešte citlivejšiu, takže citlivosť vidlice považujem za jednu z najpodstatnejších vlastností. Tu treba napísať pravdu že ani Thor a ani Wotan nepatria k citlivým ...
No a ak sme už pri tých vlastnostiach vidlíc, tak jedna z tých ktoré ma na oboch vašich vidliciach dosť nemilo prekvapila je to, že pri úplnom vysunutí má vidlica "kovový" doraz a to aj potom čo sa odskok nastaví na dosť pomalý ... nerozumiem tomu prečo keďže to nerobí ani Fox, ani RS a dokonca ani Suntour. Taktiež je smutné, že ten tvoj Thor už začína mať vakel v ľavej nohe a aj keď ho jazdíš agresívne, nie si taký ťažký a myslím si že by to malo vydržať viac ...

Jazdím vidlice RockShox už niekoľko rokov, mal som Recon, Rebu, momentálne Revelation SL Air U-turn na 150 mm zdvihu a s chodom tejto vidlice ako do zdvihu tak aj jej "maslovosťou" som spokojný. Systém DuaAir s fúkaním dvoch komôr - pozitívnej / negatívnej je síce trochu pracnejší na nastavenie, no ponúka výbornú citlivosť a možnosť nastavenia si vidlice podľa svojich potrieb snáď každému jazdcovi a štýlu jazdenia.
Ale súhlasím s tým čo si napísal v inom príspevku ... "Magura je imidžovka" .... tým si povedal všetko. :clap:
03.06.2011 - 07:06:17
00
Ja hlavne u Magury nemusím ich maslovosť až k dorazu, no a vysoký odtrh. Toto je podľa mňa zlá kombinácia. Určite je lepší maslový odtrh a ku koncu progresivita vidlice.

RS má zas problém s pretekaním oleja. Materiálovo a spracovaním sú RS a Magura na tom istom.

Čo sa týka púzdier, tak po dvoch rokoch nie je až také výnimočné, že sa vytvorí vakel. To je individuálne kus od kusu, či RS, Magura alebo Fox.

Ak by som si vyberal z RS/Magura, bral by som RS.
03.06.2011 - 12:22:30
00
Tak som sa konecne dozvedel, co je to ten maslovy chod Magury :D .. uz som myslel, ze ta moja bola nejaka divna, a ono to tak ma byt :lol:
03.06.2011 - 12:37:19
00
a ja furt neviem čo to je ten "maslový" chod ... :(
Ak vidla chodí hladko tak chodí hladko, ak nie tak drhne a vtedy nechodí ale drhne ...
Magura Wotan a Thor chodí rovnako ako kamošov Float alebo môj Revelation ... až na ten spätný úder na "kovadlivu" ten som u iných vidlíc v tejto cenovej relácií nepostrehol.
03.06.2011 - 12:49:45
00
Konkretizoval by som to ako maslový priebeh zdvihu.

Foxy aj RS zvyknú mať o niečo nižší odtrh. Teda keď je dobrý kus Foxy, tak ani RS nekonkuruje. ;)

Spätný náraz bude spôsobený zrejme negatívnou komorou. Tá ma pevne daný určitý objem (v komore je tvrdý plast, ktorý zabezpečuje stály minimálny objem komory). Je to celé trochu stlmené peknovými krúžkami ale aj tak. Zrejme toto spôsobuje tie tvrdé spätné návraty.
03.06.2011 - 12:59:05
00
Ten tvrdy uder je len u Thor/Wotana ? Na Durine som to nepozoroval. Ale napriklad u Ronin-a (inak vynikajuca vidlica) ano .. ked sa mi pokazila negativna komora (samonafukovacia). Ci to nebude ten problem ...
03.06.2011 - 13:24:50
00
Mám pocit, že tým trpia len znižovateľné vidlice. S pevným zdvihom tam asi takýto hlúpy plast nemajú. Je to daň, za znižovanie zdvihu.
03.06.2011 - 13:31:58
00
ja to vidím takto....

Pokiaľ v tvojom okolí nie je kopec nesúci názov Magura, tak vidlicu Magura nepotrebuješ .... ;) nesplní totiž účel imidžovky :rock:
03.06.2011 - 14:09:18
00
:rofl: toto ma dostalo
laco: maslovosť je vlastnosť chodu vidlice, kedy vidlica ide hladko dole, ale aj hladko hore, tzn. nekope, zatlačiš ju a nedava spetny naraz ale ide maslovo
Vypni si odskok a vidla nepôjde maslovo pôjde kopavo, nastav odskok na maslovú hodnotu.... a pôjde maslovo. Samozrejme musí mať pri tom hladký chod a citlivosť.
03.06.2011 - 14:29:56
00
Magury som síce nikdy nejazdil viac ako pár sto metrov, no nedá mi aby som sa k tomuto nevyjadril, vzhľadom k tomu že som aj tvoju Martinux a aj Unicornovu vidlicu mal možnosť "postláčať...

Vidíš a toto je presne to čo nechápem, ako môžeš zhodnotiť vidlu po pár stlačeniach. Vymeňme si niekedy pedále na nejakom výjazde a potom sa vyjadri. Príde mi to to isté ako hodnotiť brzdy na základe pár stlačení na mieste...
Jediný kto tu môže ako tak porovnať Maguru a RS je romanx, on tuším jazdí aj RVL.
Inak čakal som kedy si rypneš :lol:

Už som to viac krát písal, prechod zo 140mm Floata na 140mm Tchora bolo pocitovo "zvýšenie" zdvihu o 1cm. Pre mňa je Magura to naj čo som zatiaľ mal, vravte si čo chcete. K RS by som sa už nikdy nevrátil.

A teraz sem príde misobiker, bude mať z toho akurát tak pekný guľáš a nakoniec ostane pri starom Axone :D
03.06.2011 - 14:53:02
00
Jediný kto tu môže ako tak porovnať Maguru a RS je romanx, on tuším jazdí aj RVL.

Ja tiez :P
RockShox - Reba Team 100 DualAir, stara Revelation120, ci ako sa volala, Pike 140 coil u-turn, Lyrik 160 coil u-turn
Magura - Ronin 110, Durin 100
Pace - Fighter 130 Coil, Fighter 150 Coil
Marzocchi - zoznam sa sem nezmesti :P :smirk:
Manitou - Nixon 140 SPV air

A tlmice Canecreek, German-A, Fox, Manitou SPV
03.06.2011 - 17:37:19
00
a ešte som nespomenul že ju možem mať za 250€, takže za tu cenu to asi skúsim, tak diki za rady a ak sa pevne rozhodnem a vezmem ju tak sa vyjadrím.

aj ked sa hovorí že "imidž je nanič" :f:
03.06.2011 - 18:12:52
00
:y:
Ito: kedy to stíhaš všetko jazdiť? :D
03.06.2011 - 18:16:47
00
Za 250 je akurát biely Durin 100R v bazári (majiteľa poznám, takže by nemo ísť o podradnú kúpu). Keby dačo...
03.06.2011 - 19:21:03
00
keyboard_arrow_up