Lapierre Fatranský MTB maratón

04.06.2011
4. kolo - Cyklomaratónska séria
2. kolo - Valašsko-Považská séria
5. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Stráňavy (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (92)
_Biker_31kubo10alena zdravotackaalfiretoandrej25BikerChorchebikerka40BrucoBrudickcmdCraObsde FectdynatomFlinkerftakopyskgabiski76gebulaGreywolfHazardicemanInstinctmorgenivodrnojamminjanci30Janiakjaro180jasopetojohhhnyjurajko1975kalcokapokiriKockakocnereKroko21kubaskvakoblubos73magic7MarešekMarki007martin190martinantoni13matotopematurmichal127milos21milsuMiMiNoMircelimiropesmishoxMisqa12mysterynasudnomadobororvaqPa3kpatronpeet-mtpegasusPipikovicppvRaverrichardleRichi2909RoanLVrobcochcesRobert1robozvRockstarRebelRoman_Zilinaromanxsmido20sozisylvaticTerrytmaxTomasTomunigenavankesxdado32yojoyombayzyoyoyurayzihadlo 5
Juj ale ich je :lol: :tmi:

Prílohy:

PICT9417.JPG
PICT9417.JPG 424.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: 29" juj ale idú
PICT9458.JPG
PICT9458.JPG 417.66 KiB thumb_up0thumb_down

05.06.2011 - 08:43:28
00
tak bol to moj prvy maraton vobec ale som nadmieru spokojny ;) obcerstvovacky super, ochotna obsluha a trat tiez na 1....az na tie dva vyslapy hlavne ten pri Strecne ktory ma uplne dorazil ale to patri k tomu :) dosiel som zivy a zdravy a nebol som ani posledny :clap: takze velka vdaka Terrymu aj vsetkym usporiadatelom :y: buduci rok sa vidime znova
05.06.2011 - 08:50:17
00
Značenie, zabezpečenie, obšerstvovačky (veľmi dobré rozmiestnenie, nevadila ani 0,5l fľaška), trať a najmä klobáska v cieli super. :y: Akurát sa mi nepáčilo, že som sa celý čas žmýkal. Blato a mokro úplne v norme, prakticky som ho nepostrehol (možno tak v tej 1 kaluži, ktorú som prešiel najhlbším miestom a potom vylieval vodu zo stredu). Od lesákov rozbitý úsek nad Vrútkami stačilo preniesť. 8) V stúpaní od Vrútok sme s Tomášom Gladišom skonštatovali, že sme mali ísť radšej Mediano. Dlhé kopce, dlhé. :lol: A kupodivu mi vôbec nevadili tie zvážnice, boli aspoň také mierne kamenisté a rozbité a boli z ných krásne výhľady. :)

EDIT: Mne hodilo jemne nad 70 km a necelých 2100 výškových.
05.06.2011 - 08:54:30
00
Ak viete o niekom kto si zabudol prilbu na schodoch pred kultúrnym domom, tak nech sa ozve na tel. 0944/090552. Našla sa a je u mňa
S pozdravom Drobec

P.S. Za organizátorov: Vďaka za účasť
Možno napíšem i viac
Idem raňajkovať
a potom šup do Stráňav upratovať
05.06.2011 - 09:06:16
00
Pre mňa najlepši maratón aký som zatiaľ išiel :y: :y: :y: . Blesková prezentácia, super trať (dlhé výjazdy, v ktorých sa treba dobre zmáčknuť :sweat: :P :whew: , dlhé zjazdy, v ktorých sa dá odpočinúť :$ ), perfektné občerstvovačky (ponuka, personál, však som tam aj strávil 40 min :* :inlove: :wasntme: ), počasie tiež nesklamalo :sun: . Rizoto som zjedol aj za kolegu a pivko spravilo bodku za všetkým dobrým, keďže v tombole zase nič :envy:

Ja som dostal trochu oleja od tých drevorubačov čo nám zahatili cestu.


Ten olej bol jediný nedostatok, ktorý som postrehol, ale verím, že nabudúci rok nebude chýbať ani na jednej občerstvovačke. Ja som si tiež vypýtal od pilčíkov, no keď ho zacal liať z tej 5-litrovej bandasky rovno na kazetu a vsetko čo sa nachádza v jej tesnej blízkosti :tmi: , tak som vedel, že mám namazané aspoň do konca roka. Asi mi pribudne do povinnej výbavy aj malá flaška s touto vzácnou tekutinou 8)

Ďakujem organizátorom a všetkým zúčastneným za krásny deň a super bikovačku :bow: :bow: :bow:
05.06.2011 - 09:27:03
00
No, Fatran znovu nesklamal, vobec nemam co vytknut od znacenia az po jedlo :y: Dobra praca Terry a vlastne vsetci co ste prilozili ruku k dielu :bow:

Zo zaciatku sa slo naozaj pekelne tempo, skor som mal pocit ze som na XC ako na MX :lol: Na to som potom trosku doplatil v tom utahovaku z Vrutok ale nejako som sa kusol. Nastastie aj zjazdy su dost dlhe tak clovek aspon trochu "orazi". Dusno bolo slusne, som rad ze som si vzal camel a v kuse cucal. Tiez musim uznat ako sa spravali pomalsi z mediana, v zjazde do strecna sme sa vzdy pekne "dohodli" a pohodicka. Tak isto pri tom X krokokovom vyslape ma hned pustali. Takze diky...

A luka kostitras sa na 29 sla o poznanie lepsie :D

Uz sa tesim na Sulov, ale tam sa uz urcite nenecham strhnut, to by bolo asi "nerozchoditelne" :lol:
05.06.2011 - 09:27:27
00
ja som na tej blbej lúke musel ísť pomalšie ako hore kopcom :swear: ale inak super maratón
05.06.2011 - 09:59:03
00
POCASIE, organizacia, trat aj slniecko na :y:
na brutke som prekonal 3 krizy ale nakoniec som z casom 4h9min celkom spokojny..
:beer: chutilo.... atmosfera naparadu :party: skoda tej tomboly =terry :!:
par foto foristov

Zihadlo, si mal zakricat, ze fotis. Sa tvarim ako vrah :tmi:
05.06.2011 - 11:38:02
00
to nasud: V pohode, hlavne ze si OK a dosiel si uspesne do ciela. Mna dost zarazila reakcia tych borcov co sli okolo a ani sa len nespytali ci pomoct abo nie. Hold, boje o 150. a 151. miesto su neuprosne...
05.06.2011 - 12:22:02
00
Môj prvý (pol)maratón a veľmi sa mi páčilo. Klobúk dolu pred organizátormi z CP akú trasu vytýčili. Každý si tam mohol nájsť to svoje dlhé výšľapy po asfalte aj v lese, rýchle zjazdy po svažniciach aj pomalšie lesom po koreňoch a skalách, prejazdy cez potoky, rýchle prejazdy lúk. Za mňa všetko na jednotku. Občerstovačky super zásobené, veľký výber aj množstvo :lol:. Som rád, že ma chalani z beer inside teamu presvedčili na účasť a vysvetlili mi, že ak pôjdem krátku, tak sa so mnou viacej nebavia, že Gebuľa :D.

Bolo to super, sem tam som si pomaly šiahal na dno síl. Hlavne v stúpaní na Polom keď som dopil vodu, lebo som ju zabudol v občerstvovačke pred tým doplniť. Výsledok zodpovedá tréningu, takže som uzatváral štartové pole vo svojej kategórií ale posledný som nebol. Na konci radosť neskutočná, lebo som si nebol istý, či to celé zvládnem. Dojazdiť sa podarilo bez technických problémov a len s jedným pádom. Tomu sa čudujem najviac, lebo SPD-čka som nahodil pred týmto pretekom a nikdy predtým som ich nejazdil.

Ďakujem celému organizačnému teamu a na budúci rok sa hádam vidíme znovu. Dovtedy musím potrénovať čosi viac, nech sa zo 4.miesta od konca posuniem aspoň kúsok vyššie :lol:.
05.06.2011 - 13:08:54
00
Nejaké fotky sú?
05.06.2011 - 13:19:12
00
Môj prvý (pol)maratón a veľmi sa mi páčilo. Klobúk dolu pred organizátormi z CP akú trasu vytýčili. Každý si tam mohol nájsť to svoje dlhé výšľapy po asfalte aj v lese, rýchle zjazdy po svažniciach aj pomalšie lesom po koreňoch a skalách, prejazdy cez potoky, rýchle prejazdy lúk. Za mňa všetko na jednotku. Občerstovačky super zásobené, veľký výber aj množstvo :lol:. Som rád, že ma chalani z beer inside teamu presvedčili na účasť a vysvetlili mi, že ak pôjdem krátku, tak sa so mnou viacej nebavia, že Gebuľa :D.

Bolo to super, sem tam som si pomaly šiahal na dno síl. Hlavne v stúpaní na Polom keď som dopil vodu, lebo som ju zabudol v občerstvovačke pred tým doplniť. Výsledok zodpovedá tréningu, takže som uzatváral štartové pole vo svojej kategórií ale posledný som nebol. Na konci radosť neskutočná, lebo som si nebol istý, či to celé zvládnem. Dojazdiť sa podarilo bez technických problémov a len s jedným pádom. Tomu sa čudujem najviac, lebo SPD-čka som nahodil pred týmto pretekom a nikdy predtým som ich nejazdil.

Ďakujem celému organizačnému teamu a na budúci rok sa hádam vidíme znovu. Dovtedy musím potrénovať čosi viac, nech sa zo 4.miesta od konca posuniem aspoň kúsok vyššie :lol:.

aj moj prvy to bol...inak tiez som zacal jazdit SPD asi pred 2 tyzdnami...ked su ciste tak sa to odopina v pohode aj ked nahle zastavis tak to stihnes odopnut...horsie je ked sa ti do kufrov nabije blato 8)
05.06.2011 - 13:24:36
00
Nejaké fotky sú?


Tiež čakám na nejaký link, pár krát ma pekne cvakli, tak som zvedavý 8)
05.06.2011 - 13:53:44
00
aj moj prvy to bol...inak tiez som zacal jazdit SPD asi pred 2 tyzdnami...ked su ciste tak sa to odopina v pohode aj ked nahle zastavis tak to stihnes odopnut...horsie je ked sa ti do kufrov nabije blato 8)


Zistil som :D. Ten jediný pád bol na singli v zjazde z prvého stúpania, asi taký 25 km. Šmyklo sa mi zadné koleso na koreni asi v takej 5 km/h rýchlosti, nestihol som vypnúť tretry, tak som padol na bok :D.
05.06.2011 - 13:56:28
00
pár fotiek čo som stačil porobiť
https://picasaweb.google.com/vrbovan/LAPIERREFatranskyMaratonStranavy2011#
05.06.2011 - 14:06:20
00
keyboard_arrow_up