hm, ja to ledva vytlacim :y:
06.06.2011 - 20:31:33
00
Keďže tu zdochol pes prispejem aspoň ja...dnes som na staré kolená po prvý krát (a tak nejako tuším, že aj naposledy) dal Kopec Pravdy. Pre tých čo nevedia o čom je reč, jedná sa o krátky strmák pod posiedkou na Kamennom hrbe (zelená t.z. smer Alpinka). Ani neviem ako som ho vyšiel, pamätám si len strašne utrpenie od jeho polovice a posledných 10-15 metrov len tmu pred očami :P.
Týmto chcem hlavne pozdraviť Flinkera ;) (ten ma k tomuto počinu vyburcoval) a oznámiť mu, že ten ,,jeho nový" singel (nad schusterom) je v tuti-fruti stave, až na jeden menší padnutý strom v závere...bude mi cťou končievať výjazdy práve týmto singlom :y: ...


toto je slovo do bitky! uz aj idem behat v panelaku po schodoch...a musim dat i ja, pokial nie je neskoro
06.06.2011 - 21:12:03
00
chrinik, hlasim sa ako povzbudzovac alebo volajuci zachranku :lol:
06.06.2011 - 22:08:18
00
to Kidak: clovece, si teda fakt dobry :clap: Ja nemam problem to dat kondicne, len mam problem technicky sa udrzat na bajku a neotocit to na chrbat ;)
06.06.2011 - 22:22:13
00
Kidak, nenašiel som smajlíka "klobúk dole", takže aspoň :bow:
Ja som ten kopec nikdy neskúšal, pretože poznám svoje technické možnosti a keby som sa vrátil domov krvavý, viem, čo by nasledovalo. Bolo by o jeden bajk v bazáre viac...
06.06.2011 - 22:28:22
00
Pre milovnikov pohody, novych tras a dobreho gulasu. Pozvanka od starostu Fuzeru.
07.06.2011 - 07:55:41
00
Ja nemam problem to dat kondicne, len mam problem technicky sa udrzat na bajku a neotocit to na chrbat ;)

Pochybujem, že ten kopec sa dá výsť v normálnom posede (možno preto ti to nejde)...ja som mal zadok úplne na špičke sedla (v podstate som na ňom nesedel), čím sa ale ,,skráti a zníži" posed - nedopínaš kolená a to ťa vo výkone veľmi obmedzuje...už len dodám, že vozím vpredu 160mm vidlu ;)
07.06.2011 - 08:58:49
00
Rišo, navnadil si aj mňa. Ten kopec som skúšal iba raz a skončil som asi 10m pred koncom po tom, čo som sa zadným kolesom dostal na nejaký zlomyselný konárik...a aj keď mám tento rok podstatne menej najazdené, pri najbližšej príležitosti to pôjdem vyskúšať... :)
07.06.2011 - 09:15:06
00
Fešáci, som rád že sa nový singláčik páči, strom dáme dole, no problem.
Pozor, pozor, otcom singla je Čolo, mechanik z bývalej meridy (teraz bike&club) ja som bol len tupa pracovna sila.


Kopec pravdy je skôr kondičný problém, ale inak nič zložité. Tento rok zatiaľ stopercentná úspešnosť.

Technika je jasná - tou časťou dupky z ktorej sa vylučuje tuhý odpad, je nutné obchytiť špičku sedadla (gate si nedávajte dole, hovädá :P) a šlapať hore.
Na tých vaších nepodarených krátkých točivých bikoch so zdvihmi 160 to môže byť fakt ťažké, lebo šlapete pod seba.

Ja napriklad nemam vobec problem ze by ma prevracalo - akurat sa musim nalepit trocha na predstavec.

Prevod 1-3, ked obídeš pník tak potom 1-2 až 1-1.

Treba tam trocha držať rýchlosť inak sa ťažko kompenzuje hociaký šmyk.
Hore vypluješ plúca, a život ide dalej.


Pre fajnšmekrov, je oveľa krajšia trasa ak idete nasledovne.

Na tej istej trase, po tom čo zdoláš brod, a dve po sebe nasledujúce serpentíny (dúfam že to všetci jazdíte ako keď bičom plieska) tak potom vylezieš na zvážnicu.
Nepokračuješ doprava -ako keby pod kopec pravdy, ale odbočíš doľava a štveráš sa hore.

Asi o sto metrov prekrižuješ zjazdovú trať, a odbočíš na ňu hore. Je to krásne zjazdné, oveľa krajšie ako kopec pravdy. Len sa pozri aby si neprekvapil nejakého zjazdára.
V rámci merania pimpáskov som to vyšiel na strednej, ale hore som to nepovažoval za extra dobrý nápad :)

Tak sa bavte. Možem aj hodiť záznam z Garmina pre koumákov.
07.06.2011 - 10:01:46
01
ten úsek, čo popisuješ, dávam pravidelne, ale opačným smerom:P, kopec pravdy beriem skôr ako takú hecovačku, nie žeby to bolo nejaké veľmi zaujímavé...no a ten nový singláč, to naozaj netuším, kde je...skús dať nejaký popis, kde začína(zhora:)), nakoľko klasika okolo šustera je nuda plná chodcov....
07.06.2011 - 12:04:03
00
Takže: z Bankova klasika schusterov zjazd okolo chatiek (pozor, je tam teraz rozsypaný makadam), doľava do lesa a dole, dole až dôjdeš na dosť rýchlu, tiahlú ľavotočivú zákrutu (približne v polke zjazdu) a priamo v jej ,,strede" vedie tenučký singlík rovno do lesa...ďalej sa už nedá zablúdiť, akurát koniec je taký AM.EN-acky, takže určite by som tam ,,napoprvé nebral choť" ;)
07.06.2011 - 14:09:42
00
vďaka, pri najbižšej príležitosti to otestujem... ;)
07.06.2011 - 14:35:41
00
No kua, dalsia vyzva ;-)
07.06.2011 - 15:43:49
00
co tu tu vravi ten, co mu bol volant uzky? :D
kto ma kratky bicykel, ruku hore! kopec pravdy je ako vravis - kondicny problem.
a na serpentiny dole aj hore staci ten nepodareny tocivy bicykel a ide to same od seba, tam kondicku dajaku velku netreba. tam full pomaha tak velmi(smerom hore), az som to nechcel verit. na HT som to vysiel tak na 50% na fulle skoro vzdy.
07.06.2011 - 22:53:36
00
Mám otázku : Existuje nejaká cestička (ako na obr. zelená čiara) aby som sa tade dostal na Loreley? : Obrázok http://imageshack.us/photo/my-images/818/capture1ob.jpg/


Ďakujem za pochopenie.
12.06.2011 - 09:26:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up