jj daju, len su hrozne drahe. Skoro ako cele okuliare.
12.06.2011 - 18:21:41
00
má tu niekto okuliare Scott Sprint s Light Sensitive sklami?
12.06.2011 - 18:45:36
00
Ja mam tiez RP Rydon...ale mam klasicke tmave skla. Daju sa kupit iba samostatne tie fotochromaticke skla?

ano, vsetky druhy
13.06.2011 - 08:12:31
00
a mas dake doporucenie? :)
13.06.2011 - 14:43:43
00
a mas dake doporucenie? :)


zalezi od osobnych preferencii a financii. Bez ohladu na financie si myslim, ze zrejme najvhodnejsim riesenim je dvojkombinacia:

- impactx photochromic clear - vysoke rozmedzie priepusnosti, odolny material. Super volba najma pod mrak, do lesa, a nejake to slabsie slnko. Nevyhodu vidim v tom, ze nerobia polarizovanu verziu, skoda toho, lebo niekedy sa to v lese aj od toho listia leskne ked na to svieti slnko, ak su rychle prechody medzi tienom a slnkom

- impactx photochromic polarized brown - toto mi pride velmi fajn az na tu cenu. To male rozmedzie priepustnosti by mi az tak nevadilo kedze su urcene predovsetkym na silnejsie slnko, velku vyhodu vidim v polarizacii, najma ked ich chce clovek vyuzivat aj pri mori a podobne. Skoda ze nerobia aj tmave polarizovane sklo z materialu impactx ale len klasicky polykarbonat, bez fotochromie. V takom pripade by bola idealna dvojkombinacia impactx photochromic clear a nejaky tmavy polarizovany impact.

Ale nakolko ho zatial nevyrabaju, tak zostava tazke rozhodovanie, ako som aj nacrtol uvodnom prispevku :)

Skutocne tu nikto nema verziu impactx photochromic polarized brown ani impactx photochromic polarized grey, aby sa podelil o dojmy? Uz ma tlaci cas, potrebujem sa rozhodnut :)

Vdaka
13.06.2011 - 14:55:12
00
jo, diky...ale ja som myslel aj daky link kde to najlepsie kupit..tie samotne skla...
13.06.2011 - 15:03:35
00
hladaj na anglickych shopoch. Volakedy davnejsiue som sem daval odkazy.
13.06.2011 - 15:29:38
00
Oficial cena na rydo black matt impact clear lens je 159 € a iba skla su za 74,90 €. to len aby ste vedeli nakolko su netove ceny vyhodnejsie od normalnych ked nieco najdete.
15.06.2011 - 14:06:04
00
RP Photochromic Clear vozim 2 sezonu a mozem len odporucat. Volil som ich prave z hladiska moznosti celedenneho nosenia, ked rano vyrazas a vecer za sera sa vracias z biku. Je pravda, ze pri intenzivnom UV nie su dokonale cierne, ale vysoko to kompenzuje ich univerzalnost. Kedze nosim kontaktne sosovky, tak musim okuliare nosit stale, t.j. aj za uplnej tmy (musky, prach...). S Photochromic Clear nemam najmensi problem aj v uplnej tme (bez UV su prakticky cire). Takze ak chces slnecne okuliare na celodenne nosenie, tak su jasnou volbou. ;)
Popravde, uz by som ine nechcel.

Roman, ja som asi pred rokom uvazoval o fotochromickych okuliaroch, ale ludia ma od toho odhovorili, ze ked je zamracene a "tma", tak prenikajuce UV ich stmavi, aj ked vtedy by sa zisli cire. S tymto nemas problem?
Tiez by ma zaujimalo, ci pomahaju v takych redsich lesoch, kde sa rychlo striedaju tmave flaky s osvetlenymi.
15.06.2011 - 14:21:21
00
Nie, nemam s tym problem, prave preto mam tie Photochromic Clear. Ako som spominal, nosim kontaktne sosovky a preto musim mat na ociach okuliare (inak mi slzia a skrabu od ciastociek prachu). Nikdy ich nedavam dole, ani v sere a tme. Prechody svetlo/sero v lese su v niektorych specifickych pripadoch zretelne a niekedy neprijemne, ale je to naozaj v ojedinelych pripadoch. Ked bude najblizsie stretko (myslim, ze planuju chalani na 24.6) tak ich zoberiem a uvidis sam.
15.06.2011 - 19:19:52
00
keyboard_arrow_up