Nazdar bajkery potrebujem pomoct, kto mi vie poradit ako zalozit CK? ci to zakladat cez SCZ - slovensky cyklo zvaz (ak ano tak ako) alebo nejak inak budem vam velmi povdacny. diks.
02.03.2007 - 12:31:23
00
Nazdar bajkery potrebujem pomoct, kto mi vie poradit ako zalozit CK? ci to zakladat cez SCZ - slovensky cyklo zvaz (ak ano tak ako) alebo nejak inak budem vam velmi povdacny. diks.


nechce sa mi to pisat po troskach... tu som kedysi pisal jeden clanok... mozno by to mal akurat niekto okomentovat ci je to este realne tak.

http://www.bikemagazin.sk/clanok-630-Or ... -klub.html
02.03.2007 - 12:58:51
00
urcite ti odporucam formu obcianskeho zdrzenia... mas potom narok na 2 percenta z dane z coho sa daju financovat aktivity spojene z bajkovanim
jedna rada naviac ked budete pomenovavat klub tak nepouzivajte formu CK XY ale cykloklub XY .. skratku CK vam nezoberu preotze je to skratka pre cestovnu kancelariu ...
a posledna vec vybavuje sa to cez ministerstvo vnutra (mozno to teraz zmakaju aj kraje neviem) kolok stoji 1000 sk tot vsio

Cykloklub Tour de Senky
Vsetko co robime, robime pre vase blaho :-)
02.03.2007 - 18:09:11
00
Cykloklub Tour de Senky


Šenky vo význame "Idem do šenku na pivo" ? Tak to máte dobrý názov :lol:
02.03.2007 - 19:09:55
00
urcite ti odporucam formu obcianskeho zdrzenia... mas potom narok na 2 percenta z dane z coho sa daju financovat aktivity spojene z bajkovanim
jedna rada naviac ked budete pomenovavat klub tak nepouzivajte formu CK XY ale cykloklub XY .. skratku CK vam nezoberu preotze je to skratka pre cestovnu kancelariu ...
a posledna vec vybavuje sa to cez ministerstvo vnutra (mozno to teraz zmakaju aj kraje neviem) kolok stoji 1000 sk tot vsio

Cykloklub Tour de Senky
Vsetko co robime, robime pre vase blaho :-)


sportovy klub je predsa OBCIANSKE ZDRUZENIE. Klub mozes nazvat aj XY, vobec v nazve nemusi figurovat ziadne slovo "cyklo, klub, sportovy..." Je to iba kozmetika.
02.03.2007 - 19:54:33
00
ide o to ze CK skratku nezaregistruju pretoze sa pouziva vyhradne pre cestovne kancelarie znie to viem ako ale tak som to dostal pisomne z MV ja...
a co sa tyka rozdielu medzi sportovym oddielom (klubom baarco) a obcianskym zdruzenim tak to definitivne nie je ta ista vec... uz len to ze obcianske zdruzenia ako forma pravnickej osoby vznikli omnoho neskor ako spolky a ine druhy organizacii... funguju na inom principe, i ked nepopieram ze podobnom...
osobne si myslim ze forma obcianskeho zdruzenia je najvyhovujucejsia a preto odporucam OZ

to pointer: jj Šenk vo význame slova krčma :-)
02.03.2007 - 20:00:58
00
Neviem, či máš celkom pravdu, keď som pred pár rokmi zakladal občianske združenie, tak sa zakladalo na základe zákona o združovaní, platnom od roku 1990. Možno už bol prijatý nejaký novší. Občianske združenie je právna forma - môže to byť športový klub, cyklistický oddiel, združenie záhradkárov alebo priatelia borovičky.
A ked zaregistrovaný klub bude chcieť podnikať športové aktivity spojené s oficiálnymi pretekmi, tak sa bude musieť zaregistrovať na Slovenskom zväze cyklistiky a členovia-pretekári mať licenciu.
Ten Macíkov návod je dobrý a aj jeho stanovy môžeš použiť ako vzor. Samozrejme, nezabudni zmeniť názov... prípadne aj adresu.
02.03.2007 - 21:07:04
00
Neviem, či máš celkom pravdu, keď som pred pár rokmi zakladal občianske združenie, tak sa zakladalo na základe zákona o združovaní, platnom od roku 1990. Možno už bol prijatý nejaký novší. Občianske združenie je právna forma - môže to byť športový klub, cyklistický oddiel, združenie záhradkárov alebo priatelia borovičky.
A ked zaregistrovaný klub bude chcieť podnikať športové aktivity spojené s oficiálnymi pretekmi, tak sa bude musieť zaregistrovať na Slovenskom zväze cyklistiky a členovia-pretekári mať licenciu.
Ten Macíkov návod je dobrý a aj jeho stanovy môžeš použiť ako vzor. Samozrejme, nezabudni zmeniť názov... prípadne aj adresu.



jasne diks vsetkym len jednu vec ak zalozim ten klub ako OZ tak potom ak budem chciet aby clenovia pretekali a mohli pretekat musim sa zaregistrovat na slov. zvaz cyklistiky.... oni mi v tom nebudu robit problemi ze ten klub bude fungovat ako OZ???
03.03.2007 - 17:16:04
00
Pri registrácii klubu na SZC musíš predložiť registráciu občianskeho združenia na min. vnútra. Keď som predkladal registráciu s výpisom z obchodného registra (akciová spoločnosť), tak pozerali ako ...
Hoci ŽP Šport Podbrezová, a. s. sa zaregistrovala už o rok skôr. Nie je zvykom, aby u nás boli registrované športové kluby ako obchodné spoločnosti, alebo dokonca aby si zaregistrovala klub fyzická osoba podnikajúca podľa živnostenského zákona. Ale možné to určite je.
04.03.2007 - 00:42:20
00
keyboard_arrow_up