neostava mi nic ine len silno suhlasit! dat 4000 za seriovku sa mi zda barbarstvo. ale pokial nemas toho viacej odjazdene a sam nevies do coho by si siel a bude to tvoj prvy full, tak si myslim, ze kategoria cca 2000 eur bude pre teba plne postacujuca, napr.:Napis na com si doteraz jazdil, co to bolo za fulla. Bolo tu spomenute, ze Reign je zehlicka, ale tak isto paradne zehli aj Trance, mam odskusane obidva a mne osobne viacej vyhovuje Trance. Treba si ist vyskusat.

Jazdil som na Giant VT1 takze nic co by bolo horsie nechcem. Osobne by som bral jeho reinkarnáciu s o dačo málo väčšími zdvihmi.

Problémom pri týchto kategóriach je, že podľa katalógov sa vyberá ťažko, moc sa mi nepáči čo som zatiaľ pozeral a dobré recenzie sú zriedkavé. Predsa len je to dosť veľa peňazí na kúpenie novej mašiny, s ktorou by som nebol spokojný.
04.07.2011 - 10:43:40
00
Jazdil som na Giant VT1 takze nic co by bolo horsie nechcem. Osobne by som bral jeho reinkarnáciu s o dačo málo väčšími zdvihmi.

Problémom pri týchto kategóriach je, že podľa katalógov sa vyberá ťažko, moc sa mi nepáči čo som zatiaľ pozeral a dobré recenzie sú zriedkavé. Predsa len je to dosť veľa peňazí na kúpenie novej mašiny, s ktorou by som nebol spokojný.


Tak to si myslim, ze si si zbytocne dal vysoky limit a odporucam vyskusat modely GIANT TRANCE X(125/125) a REIGN(150/150) a uvidis co ti lepsie zapasuje. Obidva sa daju pozicat po zlozeni zalohy u predajcu v tvojom okoli.


Naposledy upravil seth dňa 04.07.2011 - 12:43:59, celkovo upravené 1 krát.

04.07.2011 - 11:12:19
00
Tak to si myslim, ze si si zbytocne dal vysoky limit a odporucam vyskusat modely GIANT TRANCE X(125/125) a REIGN(150/150) a uvidis co ti lepsie zapasuje.

Hmm, toto s tým vysokým limitom trochu nechapem. Reign 0 má v cenníku tesne pod 4000 a vyššie Trance X ako je napr. Advanced SL1 je na tom cenou podobne. GiantVT 1 ked bol novinka tak bol drahsi ako 4k.
04.07.2011 - 11:31:43
00
tie ceny sú doporučené dovozcom,ja som si vyjednal celkom peknú zlavu,a čoskoro pôjdu ceny aj tak dole o 15-20 % - po dohode u predajcu aj viac.
Inak ja keď som sa rozhodoval,či prejsť z Trance X (125/125mm) na Reign (150/150mm) tak som využil možnosť bezplatného zapožičania - moju velkosť mali v jednom obchode v Dúbravke-aby som nerobil reklamu,neuvádzam názov obchodu-lahko zistiš na stránke dovozcu.Po skúšobnej jazde po Kobyle-je to ne skok od tej predajne,som sa jedoznačne rozhodol pre Reign-ten základný model,po pár týždňoch jazdenia nelutujem-neskutočne pohodlné jazdenie- a že sa niekomu nepáčia pokrútené trubky-na obrázku to vyzerá inak ako na živo ...
04.07.2011 - 12:28:15
00
Hmm, toto s tým vysokým limitom trochu nechapem. Reign 0 má v cenníku tesne pod 4000 a vyššie Trance X ako je napr. Advanced SL1 je na tom cenou podobne. GiantVT 1 ked bol novinka tak bol drahsi ako 4k.


Cenu ktoru si ochotny do toho dat necham na teba, vyskusaj a uvidis, kazdy mame predsa len ine priority co sa tyka pomeru cena/vykon. Najdrahsie nie je vzdy najlepsie ;)
04.07.2011 - 12:45:37
00
Merida to istí :P
04.07.2011 - 17:23:39
00
http://www.nicolai.net/22-1-Helius+AM.html :nod:
04.07.2011 - 19:28:31
00
A ešte pridám jednu úvahu. Prečo vychádzaš z ceny cca 4000e? Nie je lepšie vychádzať z toho čo a koľko chceš jazdiť a na základe toho vyberať? Možno ani nepotrebuješ bajk v takej cenovej úrovni. Celkom sa mi pozdáva modelfinder canyona. Len pre inšpiráciu, aby si sa vedel zoorientovať, v akých modelových radách by si mal hľadať, vzhľadom na to, čo jazdíš.
http://www.canyon.com/_en/tools/modelfinder.html
04.07.2011 - 19:49:43
00
Majú malý rozsah kilometrov za rok. :lol:
04.07.2011 - 20:26:54
00
a nemožem jazdiť XM aj AM :P

inak k téme čo a kolko vlastne jazdíš? chceš hliník alebo karbón? akú výbavu by si si cca predstavoval?
04.07.2011 - 20:37:58
00
Po skusenosti co Canyon spravil znamemu by som im isla osobne :puke: obchodne oddelenie. Pol roka sa s nimi natahoval a nic. Najprv poslali velkost S s oddovodnenim ze ved vyskusajte (ma vyse 180cm), potom spravna velkost ale preliaceny ram, potom nepreliaceny ale ram za tyzden praskol, potom novy bike ale skrtnuta vidla v baliku, no hroza. Potom kupil Reign 8) Inak aj Votec ma pekne skladacky :!:
04.07.2011 - 22:19:56
00
fixska hlavne,že ušetril ne? :P
04.07.2011 - 23:00:17
00
Nemozem len napisat ze najviac sa mi pozdavaju prispevky schmirgla, aj ked dost skupe na slovo. Pri takej cene by to fakt chcelo vyskladat nejaku chutovku. Aj ked taky giant trance X jazdim a nemozem na neho krive slovo povedat, dnes sa pri takom rozpocte daju vyskladat skvele biky ktore budu vystupovat z radu. Taktiez vacsina z tych bajkov okrem toho ze su to "chutovky" aj velmi dobre obstala v testoch. Taky liteville mam pocit vzdy ked sa v nejakom teste objavi tak to vyhra. Co sa tyka spominanej dost negativnej skusenosti s canyon to ma dost prekvapuje, kedze v testoch ich velmi vychvaluju, a to tak funkcnostou zadnej stavby atd. ako aj zakaznickym servisom, dobre vediet. Tie biky maju ale z mojho pohladu nenormlany pomer cena/vykon.

Nevyhodou ale je ze vela spominanych "chutoviek" (teraz nemyslim ten canyon ;-)) nie je mozne u nas vobec vyskusat a je to jak kupovat macku vo vreci. Taky giant ti v pohode pozicaju. Aj ked znova napisem za tu cenu ´mi to pride trosku uejte zobrat taiwanca, nech v akejkolvek vybave.
04.07.2011 - 23:06:54
00
ram nicolai je teda hnusne drahy, aj ked sa bavime o bajku za 4 litre. nemecky zvarac musi tie husenice za tolke prachy urobit s extra pridanou hodnotou teda!
a to, co zadavatel temy jazdi, a kolko jazdi je menej zaujimave ako to, co chce a bude vystrajat na tom novom bajku.
blbe je, ze neprides do obchodu a nezoberies si jeden den reigna, druhy blur a treti mojo, aby si si to aspon osahal.
ale iny priklad:moj kamos si kupil na jar novy ram (ultimatny am, jazdenka), a dost dlho mu trvalo pokial sa skamaratili. keby ho mohol vyskusat, tak ho nezobere. ale takto sa uci tazit z vyhod a poradit si nevyhodami konkretneho jazdneho prejavu a uz si ho uziva na plno a je nadseny.

ako to po sebe citam, tak som figu borovu poradil :)
04.07.2011 - 23:15:15
00
;) vsetko je to len o tom, ako velmi ten konkretny bike chces. Potom uz clovek nic ine nevnima, len bike na konci tunela. :lol:
Inak daju sa poskusat aj maloseriove znacky. Len treba vediet na koho sa obratit.
04.07.2011 - 23:18:24
00
keyboard_arrow_up