Okolobratislavy

26.06.2011
MTB maratón
Bratislava - Dlhé diely (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže
Zúčastnených bikerov (5)
aha, uz mi je to jasne, smola :(
28.06.2011 - 12:25:37
00
Len preco tam mas Diskv a nie DNF :) znie to ako proti pravidlam
28.06.2011 - 12:46:21
00
Tiež som nad tým dumal, ale tak či onak mi tam nebude svietiť čas... Možno som im zjedol veľa makovníčkov.
28.06.2011 - 12:52:31
00
Neoficialne Majstrovstva Cesko-Slovenska a stale ziadne fotky? Skúsim ešte takto. Keď niekto fotil kremačných veteránov 60+ na bedni, skúste mi poslať fotku na rasto.palkovic@gmail.com
Nestávam tam často a potešilo by ma to k dnešným narodeninám 8.7.1947.R.P. :)


Naposledy upravil civoklap dňa 08.07.2011 - 19:13:57, celkovo upravené 2 krát.

06.07.2011 - 20:06:52
00
asi prave kvoli tomu "neoficialne" :lol:
06.07.2011 - 20:09:16
00
Citat:"Půlmaratonská trať Okolobratislavy nepatřila k nejjednodušším, a to především díky nemalému převýšení, jež činilo 2100 metrů - tedy ze všech závodů Unilever Cyklomaratontour 2011 suverénně nejvíce"

Mrzi ma to, ale Garminy a Sigmy mozte v lepsom pripade reklamovat(nechcel som napisat hodit do Dunaja), lebo aj tak v buducom rocniku vyhlasenom oficialne ako neoficialne majstrovstva Rakusko-Uhorska, na ktorych sa pocita s ucastou kompletnej spicky jazdcov z Vianocnych a Velkonocnych ostrovov, budu znovu platit bulharske metre :whew:

P.S. Preskolenie slovenskej horskej sluzby na uvedenu metricku jednotku a preznacenie turistickych chodnikov by mohlo zachranit kopec ceskych turistov v Tatrach
12.07.2011 - 22:03:47
00
rtl, nerozumiem, čo riešiš.
Podstatné je, či bol maratón úspešný, či boli spokojní účastníci. Podľa ohlasov boli.
Nakoniec aj tak overí úspešnosť účasť na budúcom ročníku.

Prevýšenie sa rátalo z gpx-ka prepisom do cykloservera.cz. Ten ukázal, to čo ukázal. (podľa tvojho príspevku by sa mal preškoliť český cykloserver.cz :lol: )
Takže Garminy a Sigmy sú ok.
Ak toto je jediné, čo sa dá vyčítať, tak to bola super akcia.
12.07.2011 - 22:23:12
00
rtl, nerozumiem, čo riešiš.
Podstatné je, či bol maratón úspešný, či boli spokojní účastníci. Podľa ohlasov boli.
Nakoniec aj tak overí úspešnosť účasť na budúcom ročníku.

Prevýšenie sa rátalo z gpx-ka prepisom do cykloservera.cz. Ten ukázal, to čo ukázal. (podľa tvojho príspevku by sa mal preškoliť český cykloserver.cz :lol: )
Takže Garminy a Sigmy sú ok.
Ak toto je jediné, čo sa dá vyčítať, tak to bola super akcia.


Suhlasim. S prvou vetou.
Vyhlasit bez opravnenia spolocne majstrovstva na uzemi ineho statu a nezabezpecit ucast jeho poprednych jazdcov je jednoznacne prepadak! a obycajna drzost. Ak si ty za seba vyhlasil akciu za uspesnu je to tvoj nazor a mozno aj hluciku ostatnych ucastnikov, z ktorych vsetci boli na bedni. Aj ten bulharsky meter plati jednoznacne len na velkohube vyhlasenia "uspesnych organizatorov! 2100 m prevysenia nemoze ani uplny laik pustit do vetra a robit si z toho reklamu.
Dobre zajazdit sa da dobre aj bez podobnych zakrut. :envy:
12.07.2011 - 23:13:43
00
Tebe niekto ublížil? Máš 4 príspevky a všetky sú o tom istom... Na preteky mohol prísť, kto chcel, pozvánky posielať nikto nemusí. Ale súhlasím, propagácia u nás bola "veškerá žádná".
12.07.2011 - 23:16:53
00
Vidím, že už od februára na tomto fóre sú ohlasy na tento projekt. Sú negatívne aj pozitívne. Obyčajne tie negatívne, ktoré neponúkajú konštruktívne riešenia k danej veci píšu "cyklisti" typu rtl (Vzdy tesne za leadrom poslednej dvojice). Žijem v tejto oblasti už 22 rokov. Myšlienkou postaviť trať a urobiť pretek u "nás" sa zaoberalo veľa cyklistov. Každý rok nad sídliskom Dlhé diely (ak sa nemýlim, už trinásty ročník) prebieha Karloveská MTB liga, kde vyrástlo veľa cyklistov, ktorí teraz bodujú nielen v okolí Bratislavy.
Konečne sa stalo to, čo sme v kútiku duše chceli, ale sme neverili, že je to možné. Polmaratón Okolo Bratislavy sa konal a z pohľadu účastníkov bol úspešný.

Otcom tohoto projektu je Juraj Varga, ktorý už niekoľko rokov hľadal riešenia ako postaviť trať, ktorá by splnila všetky kritéria, organizátora preteku, a konečne až v tomto roku sa mu podarilo tú krásnu myšlienku dotiahnúť až do konca. Vybavil skoro všetko. Od papierov až po vyčistenie trate. Na prvý ročník to bolo naozaj dobré.

Že pretek robili Česi? No a čo.
Prečo asi?
12.07.2011 - 23:55:14
00
rtl: aj na Salzke strielali kedysi hodne od buka .. na 100tke asi o 500 (na kazdych 3000m), na 200tke skoro o tisicku, Dubnicak tiez zvykol prestrelit o dobrych 500 vyskovych (ak nie viac .. ).

paix: na slovensku to robime inak, najprv sa hladaju vsetky moznosti ako sa to neda spravit :P pokus o vtipnu ironiu
13.07.2011 - 01:23:21
00
Suhlasim. S prvou vetou.
Vyhlasit bez opravnenia spolocne majstrovstva na uzemi ineho statu a nezabezpecit ucast jeho poprednych jazdcov je jednoznacne prepadak! a obycajna drzost. Ak si ty za seba vyhlasil akciu za uspesnu je to tvoj nazor a mozno aj hluciku ostatnych ucastnikov, z ktorych vsetci boli na bedni. Aj ten bulharsky meter plati jednoznacne len na velkohube vyhlasenia "uspesnych organizatorov! 2100 m prevysenia nemoze ani uplny laik pustit do vetra a robit si z toho reklamu.
Dobre zajazdit sa da dobre aj bez podobnych zakrut. :envy:

rtl, neviem odkiaľ si, podľa údajov z Prievidze.
Bol si už niekedy z bikom na a okolo Devínskej kobyly? Vieš vôbec o čom píšeš a k čomu sa vyjadruješ? Bol si na maratóne?
Ja jazdím okolo Kobyly pravidelne a bez problémov urobím 30 km okruh s prevýšením 1000 m.
13.07.2011 - 07:56:32
00
Milan je to zbytocne sa s nim natahovat, ma vlastny pohlad na danu vec. A ano na Kobyle sa da v pohode nakrutit 2000+ na 60 km okruhu, len treba vediet kde. Je to taky mikroregionik ale velmi pekny.
13.07.2011 - 08:06:35
00
offtopic :)

mate niekto zmerane vyskove a vzdialenost z devina po cervenej potom tusim kusok po zltej a odbocka na zelenu az hore na kobylu?
13.07.2011 - 11:58:40
00
Robil som to len opačným smerom (z Kobyly do Devína). Samostatne to určite nemám. Skúsim pozrieť a pošlem ti link caz ss.
13.07.2011 - 12:36:15
00
keyboard_arrow_up