paradne fotky nadhera ,raz aj ja musim k moru :lol:
03.07.2011 - 11:21:31
00
Dik za tipy ohladom trasy KE hore nohami (ci ako sa to vola), este jedna otazka, usek co nie je znaceny turistickymi znackami - Myslim ze je to cast useku z KE Tahanovce z modrej na zelenu (jahodna) je tam vyjazdena singletrack stopa ktora ma povedie alebo bude treba cestu hladat ? Planujem vyficat spolu s kamosom vo stvrtok rano - cca okolo 8:00hod a to bud z KE Tahanovce alebo z Kysaku podla toho co Michalko doporuci. Dajte pls aj vy tipy. Ak by sa chcel nejaky domaci guide pridat velmi by sme to ocenili. Vdaka.
05.07.2011 - 21:05:55
00
Este jedna technicka: kolko cca trva tato trasa a potom cesta z Kysaku do KE po asfaltke ? Vdaka
05.07.2011 - 21:20:51
00
Kysak- KE je po asfalte 18 km (+ 2 menšie kopčeky)
06.07.2011 - 08:36:56
00
este jedna otazka, usek co nie je znaceny turistickymi znackami - Myslim ze je to cast useku z KE Tahanovce z modrej na zelenu (jahodna) je tam vyjazdena singletrack stopa ktora ma povedie alebo bude treba cestu hladat ?

je tam singletrack, podla toho gps zaznamu by sa ti malo podarit najst chodnik..
06.07.2011 - 13:45:26
00
Dali sme si z dazdivych Tatier vyjazd k Ruzinu. Dakujem tunajsim borcom za singľetrak. Ozaj vyzivny. Celkom pekna 50tka okolo priehrady a realita este krajsia ako plany :y:

Popis a fotecky - http://www.spyros.sk/foto/okolo-ruzinskej-priehrady/
GPSko - http://connect.garmin.com/proxy/activity-service-1.1/gpx/activity/97056747?full=true (je tam ten single track, mozno to niekomu pomoze)

www.spyros.sk

www.spyros.sk

www.spyros.sk
07.07.2011 - 10:36:40
00
Lepšie ako Tatry ;) všakpravda
07.07.2011 - 11:38:30
00
Pijeme kofolu na Jahodnej. Tato trasa od Kosic na Kysak je celkom slusne stupanie. Kolega nebol na biku 10r a dost mi tu mindzuje :lol: Mne sa tu paci, ale kedze mame este nejake meetingy v Ke tak to tocime po asfaltke doKe a do hotela. Trafit vsetky tie chodniky aj singlac bez znacenia bola celkom makacka spravili sme viac oreslapov ale nikdy sme nezasli pridaleko z cesty. Rad si to obehnem niekedy nabuduce. Este poznamka na zaver. Mal som pocit ze ta trasa je dost malo jazdena. Cakal som vacsiu premavku v lese aj na zajlade clanku som si myslel ze je to basic kultova trasa kosickych amen jazdcov. Zaseky piky na niekolkych kmenoch cez cestu napovedali ze tade niekedy isli bikeri. ;)
07.07.2011 - 13:00:25
00
nejazdi tam vela ludi, nie je tam turisticka znacka a chodnik nie je ani poriadne zakresleny v mapach, tiez som tade dnes isiel, no az poobede...

bol som na druhej vyprave s pilkou:)) pokusal som sa prepilit ten velky strom na prvej fotke, no s malou pilkou sa mi nepodarilo prepilit stred stromu, takze je to prepilene len tak dookola, treba prist s vacsou pilou...

Prílohy:

0004.jpg
0004.jpg 299.76 KiB thumb_up0thumb_down

0003.jpg
0003.jpg 248.87 KiB thumb_up0thumb_down

0002.jpg
0002.jpg 269.42 KiB thumb_up0thumb_down

0001.jpg
0001.jpg 211.37 KiB thumb_up0thumb_down

07.07.2011 - 21:00:35
00
bol som na druhej vyprave s pilkou:)) pokusal som sa prepilit ten velky strom na prvej fotke, no s malou pilkou sa mi nepodarilo prepilit stred stromu, takze je to prepilene len tak dookola, treba prist s vacsou pilou...


Zombi nechcem byt za mrdokaza, lebo ocenujem robotu ktoru robis vo svojom volnom case.
Ale preco preboha rezes ten velky strom, ktory je prejazdny? Ved mal aj zasek aby nebol prilis vysoky, da sa tam pekne opriet koleso, a je to pekne cvičenie odvahy a jazdeckeho umu.

Aj ja som vyhadzal nemalo stromov z cesticiek, a zopar aj odrezal, ale niekde musi byt hranica.
Stromy ktore su prejazdne (minimalne za sucha) by som nechaval tak.

Ked ide o neprejazdnu prekazku, beriem, ale niekedy sa to da skakat, alebo s odretymi usami preliezt - a dodava trailiku dodatocne prekazky aby bol zaujimavy.

Dalej sa casto stava ze padnuty strom prinuti hladat novu trasu, alebo malu obchadzku co vobec nie je na skodu.

Dufam ze sa ta to nedotkne, ale bol by som sklamany keby to skoncilo v stadiu vyrezavania a vyhladzovania trailov do podoby "pump tracks" keď máme také pekne možnosti jazdenia v takmer prirodnom lese.

Ak je pointou AM-EN jazdenia upravit trasu tam kde je narocna/nebezpecna do easy podoby, tak ako si vsimam, tak az neprijemne sedi s filozofiou new age AM jazdenia ako celku - co nevie jazdec poriesi bajk, popripade lopata a pila.
08.07.2011 - 10:30:00
00
Flinker a ako to robis, ze tam neostanes visiet na velkej pile? Ked tam bolo viac hliny(na fotke povodny stav) tak som cez neho jazdil tiez, no kedze sa hlina z okraja chodnika zosunula, tak si neviem predstavit ako cez to lezies, dal by sa tam spravit opat taky najazd z hliny, no je to len docasne riesenie, kedze z okraja chodnika sa aj tak casom zosunie

Prílohy:

12.jpg
12.jpg 188.31 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil zombi dňa 08.07.2011 - 11:20:32, celkovo upravené 1 krát.

08.07.2011 - 10:54:10
00
:lol: Beskidy Trophy na "čističov" :angel:
(všetko treba robiť s mierou, ale zasa v lese nemusi byť "vyzametané", keď niekto zoskočí, preskočí, poskočí, alebo prenesie to neznamená, že by išlo o život)
08.07.2011 - 11:01:22
00
Dali sme si z dazdivych Tatier vyjazd k Ruzinu. Dakujem tunajsim borcom za singľetrak. Ozaj vyzivny. Celkom pekna 50tka okolo priehrady a realita este krajsia ako plany :y:

Popis a fotecky - http://www.spyros.sk/foto/okolo-ruzinskej-priehrady/
GPSko - http://connect.garmin.com/proxy/activity-service-1.1/gpx/activity/97056747?full=true (je tam ten single track, mozno to niekomu pomoze)


No Spyros, pekne ste si to dali :clap:
08.07.2011 - 11:30:42
00
Flinker a ako to robis, ze tam neostanes visiet na velkej pile? Ked tam bolo viac hliny(na fotke povodny stav) tak som cez neho jazdil tiez, no kedze sa hlina z okraja chodnika zosunula, tak si neviem predstavit ako cez to lezies, dal by sa tam spravit opat taky najazd z hliny, no je to len docasne riesenie, kedze z okraja chodnika sa aj tak casom zosunie



Ja netvrdim ze som tam nikdy nelahol :)

Naposledy som to isiel niekedy na jar - a dalo sa.
Inak jazdil som to skor tak trialovo, polozit predne koleso na spodny zarez, a potom sa zlahka prehnupnut na druhu stranu, a dufat ze zadne koleso nesmykne dole.

Moze byt ze je to teraz v takom stave ze by som tam zasekol velku pilu. Trailiky sa menia, musim ist zase vyskusat :)

Dobry napad s ty nasypom, kdesi som nieco podobne videl z dvoch mensich kusov dreva - celkom to znizilo najazdovy uhol a prekážka bola prijemnejsia.
08.07.2011 - 12:17:06
00
za mna ten jeden strom moze byt kludne dorazeny :ninja:
casto tam chodim aj smerom hore a proste mi nebude chybat zosadanie.
08.07.2011 - 17:24:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up