vedeli ste o tom? ja nie..

http://natankuj.sme.sk/c/5908683/cyklisti-nesmu-jazdit-po-chodniku-aby-sa-chodci-mohli-citit-bezpecne.html
09.07.2011 - 12:03:09
00
a to máme levitovať? :x
09.07.2011 - 12:16:48
00
:finger:
09.07.2011 - 20:04:18
00
Ale toto je u nás už dlho len doteraz za to neboli 60 Eur pokuty.
Neviem ako vy ale ja jazdim Mtb a z ciest mám hrôzu. Vždy sa snažím vyhnúť tomu aby som išiel po kraji cesty, takže jazdim po chodnikoch a budem aj naďalej ! Chodcov nijak neohrozujem, ak si myslia opak tak je mi to veľmi lúto. Radčej si podebatujem z urazeným chodcom ako sa zbierať spod nepozorného vodiča.

Cyklisticke chodníčky:
U nás v Piešťanoch sú 2 a tam polku času neviem ktorá strana je pre koho lebo to nieje dobre označené a chodci sú nasratý všade (Toto nerešpektujú hlavne dôchodci a rodiny z deťmi kde rodičia síce idú po správnej strane ale keď majú vedla seba 3 deti tak sa po druhej strane nedá prejsť)

Korčuliari: Toto je najväčšia blbosť aká môže byť z vlastnej skúsenosti viem že korčuliari sú veľmi nebezpečný:
Váha je oproti bikerovi casto porovnatelná.
Rýchlosť takisto ( naši turbokorčuliari na miestnej priehrade fičia 25 km/h)
Často stretnem korčuliarov ktorý majú z týmto športom zjavné problémi a trénujú vedľa cyklistov, chodcov)
Brzdenie : Na mojich Juicy 3kach (185/185) Som schopný zastaviť takmer okamžite ( a to mam 75 kg) brzdná dráha možno 3m pri idealnej trakcií a rychlosti 25 km/h. Zatial čo korčuliar brzí malým kúskom gumy o asflast (výnimkou sú zdatný korčuliari u ktorým som už videl iné efektívnejšie metódy. Brzdnú dráhu kurčuliara ktorý ide 25 km/h si netrúfam odhadnúť 30 m možno ?
Áno bajk je širší a často horšie ovládatelný ale v článku spomenuté "nabranie na rajdy" sa skončí tak že cyklistovy zvrtne rajdy a letí dole hobou. Priemerný chodec má modrinu.

V Nemecku, Taliansku a neviem kde inde to v pohode funguje prečo nie aj u nás ? Nemám pocit že naši cyklisti sú drzí a neohľaduplný (samozrejme nájdu sa výnimky).
Ako chodec mám lepší pocit keď ma obehne skúsený cyklista aj 60tkou ako ked ma obieha babička ktorej sa trasú ruky pol metra hore dole, alebo korčuliarka ktorej sa na každom hrbe podlamujú nohy.
Ďakujem ze prečítanie tohto úmorne dlhého príspevku ale musel som zareagovať a dúfam že so mou aspon niekto súhlasí.

Týmto by som chcel poprosiť všetkých ludí bez ohladu na spôsob dopravy aby zakúsili čo je to tá empatia.
PS: Chodci davajte si bachna na psov deti a inú háveť.
09.07.2011 - 20:21:03
00
k tym korculiarom, ja som sa minuly rok cez leto okolo jedenastej v noci vozil po namesti kde nikto nebol iba ja kamarat a asi 5 korculiarov (korculiarok) na namestie!!! doslo policajne auto a povedali nam ze sa tam nesmie vozit ani na biku ani na kolobezke ani na korculiach pricom korculiari vkuse jazdili okolo nas a policajtov a policajti nic... nakoniec si len zapisali nase mena a isli prec
09.07.2011 - 22:05:49
00
Ak boli aspon pekne tak preto ich policajti asi nechali tak :)
Ja som predvcerom stretol jednu taku peknu korculiarku ze som skoro papuliaka hodil :)

Na Slovensku sa deje vsetko mozne. O chvilku zakazu aj na ceste nam chodit lebo ohrozujeme auta
09.07.2011 - 22:09:57
00
vedeli ste o tom? ja nie..
Keby si bol dospelý a mal vodičák, tak by si o tom vedel... Ja napríklad o tom viem už 40 rokov.
09.07.2011 - 23:02:36
00
ja som bol presvedčený, ze rychlostou chodca mozes ist na bicykli po chodníku. Viem, ze ked ides na bicykli na prechod pre chodcov, tak davas autam prednost ako keby si vychadzal z vedlajsej cesty, to odvtedy, ako auto zrazilo chlapika-cyklistu na prechode a on bol určený za vinnika nehody.
10.07.2011 - 06:30:48
00
Mne sa najviac paci, ze toto uzakonuje, ze cyklista na rozdiel od korculiara je nezodpovedny hajzel, ktory moze chodcov ohrozit. U korculiara sa na rozdiel od cyklistu zo zakona predpoklada myslenie. Vivat Slovakijaaaaaaaaaaaaaa ........ :puke:
10.07.2011 - 07:56:58
00
a pritom po technickej stranke na biku ubrzdis skor ako na korculiach
10.07.2011 - 08:30:06
00
Ja si budem jazdit po chodniku (teda ak mi to situacia inak nedovoli) ako chcem, kedy chcem, kde chcem a ako dlho chcem - samozrejme s ohladom na chodcov, popri ktorych i tak prechadzam krokovou rychlostou a maximalne opatrne.
Pokial si policia nespravi poriadok s ozranmi a skorumpovancami vo vlastnych radoch, dovtedy mi za jazdu po chodniku mozu jedine tak vylizat moju ctenu prdel !!! :finger:


Naposledy upravil Hosť dňa 10.07.2011 - 12:41:07, celkovo upravené 5 krát.

10.07.2011 - 12:08:46
00
Keby si bol dospelý a mal vodičák, tak by si o tom vedel... Ja napríklad o tom viem už 40 rokov.

Ze sa po chodniku nesmie ? Ale ano, mohlo sa .. cyklista po lavej, pesiak po pravej. A rozhodne to nebolo pred 40 rokmi :)
10.07.2011 - 12:15:30
00
doslo policajne auto a povedali nam ze sa tam nesmie vozit ani na biku ani na kolobezke ani na korculiach

Hmm, divni policajti. Pretoze podla vyhlasky je kolobezka a korculiach a lyziar to iste ako chodec :D
10.07.2011 - 12:16:50
00
super, hadajme sa teraz s policajtmi. pokym nezacnu pokutovat koruliarov ktori idu zasadne dvaja vedla seba na cyklochodnikoch (ktorych je ako safranu) tak je od veci pokutovat cyklistov, ale pokial ti za to policajt moze dat pokutu tak mu to nevysvetlis, mozes len sklopit usi, frflat a zaplatit. po chodnikoch vsak jazdit neprestanem, na ceste je to skoro samovrazda. u nas su sice mestky policajti na bikoch cez leto, ale snad sa mi podari im ujst:-D aspon vyskusame kondicku nasich prislusnikov..
10.07.2011 - 15:50:25
00
Osoba, ktorá sa pohybuje po chodníku na lyžiach, korčuliach alebo na obdobnom športovom vybavení
Čo je obdobné športové vybavenie ? Pre mňa bike... Nie je presne definované čo je to obdobné športové vybavenie, tak sa môžem pohádať, a keby dačo zdrhnúť (alebo najprv zdrhať ?)...
10.07.2011 - 16:01:02
00
keyboard_arrow_up