to ti neviem povedať, ale viem, že nedávno som ho zase videl sediet na tráve, neďaleko mojej bytovky....čiže už asi dlhšiu dobu sa tu "obšmieta".....čo je zaujímavé, tak je dosť krotký....minule som k nemu prišiel do bezprostrednej blízkosti a včera som zase stál vedľa neho a pozerali sme si do očí :lol: ...po chvíľke nemotorne odletel....neviem, či sa stratil, alebo zablúdil, ale určite taký vták nemá čo hľadať na sídlisku
09.07.2011 - 06:29:27
00
takých vtákov máš v mestách viac.na kvp viem o dvoch hniezdach na ťahanovciach o jednom.a je ich určite viac.také vtáky hniezdia po košiciach a určite aj po iných mestách už roky.nájdeš ich ľahko podľa zvukov ktoré vydávajú
09.07.2011 - 13:10:44
00
páni....to je jasná vrana....

Lietava tam taketo nieco ako v prilozenej fotke, preto som to pisal .. na prilozeny obrazok dufam, nenapises, ze je to jasna vrana :) .. odfotil som ho asi 100m od toho stromu, a predtym som to tam tiez pozoroval, takze preto som sa domnieval, ze to bude zase nieco take. V kazdom pripade, ako som uz pisal .. nehovor mi, ze min. 30-40cm vtak je jasna vrana, alebo u vas take lietaju ? :tmi:

Prílohy:

IMGP4472s.jpg
IMGP4472s.jpg 60.3 KiB thumb_up0thumb_down

09.07.2011 - 13:47:31
00
to ti neviem povedať, ale viem, že nedávno som ho zase videl sediet na tráve, neďaleko mojej bytovky....čiže už asi dlhšiu dobu sa tu "obšmieta".....čo je zaujímavé, tak je dosť krotký....minule som k nemu prišiel do bezprostrednej blízkosti a včera som zase stál vedľa neho a pozerali sme si do očí :lol: ...po chvíľke nemotorne odletel....neviem, či sa stratil, alebo zablúdil, ale určite taký vták nemá čo hľadať na sídlisku


Na toto ti nahodou viem lahko odpovedat, ze preco asi :) http://bratislava.sme.sk/c/5820687/na-holuby-z-internatov-nasadili-sokoly.html .. tak asi v Kosiciach nasledovali priklad :lol:
09.07.2011 - 13:48:51
00
Dnes ma milo prekvapili fotky z dnešného podvečerného výjazdu mojej mamy :)
Labutia rodinka pri Morave, tesne vedľa cyklochodníka. Majú tam zjavne svoje hniezdo.
Fotené minifoťákom. Musím sa tam vybrať aj ja a spraviť mladým labutiam nejaké portréty :D

Prílohy:

Komentár súboru: Vidno aj traktor, ktorý tam kosil. Labutiam ten hluk neprekážal.
3.jpg
3.jpg 286.46 KiB thumb_up0thumb_down

2.jpg
2.jpg 277.97 KiB thumb_up0thumb_down

1.jpg
1.jpg 243.44 KiB thumb_up0thumb_down

09.07.2011 - 21:56:10
00
Lietava tam taketo nieco ako v prilozenej fotke, preto som to pisal .. na prilozeny obrazok dufam, nenapises, ze je to jasna vrana :) .. odfotil som ho asi 100m od toho stromu, a predtym som to tam tiez pozoroval, takze preto som sa domnieval, ze to bude zase nieco take. V kazdom pripade, ako som uz pisal .. nehovor mi, ze min. 30-40cm vtak je jasna vrana, alebo u vas take lietaju ? :tmi:


kamarát, ja sa nechcem s tebou hádať ani si dokazovať, kto má väčšie ornitologické znalosti :lol: ...podľa teba to je čeľaď jastrabovitá.....ja ti garantujem, že vrany majú obvyklú veľkosť 45 - 50 cm....každý ďeň sa prechádzam okolo vrán, keďže je ich v KE požehnane, a je to mohutný vták
09.07.2011 - 21:59:57
00
Ito nestresuj je to vrana obyčajná,alebo sa používa aj názov popolavá a myslím,že je aj výstižnejší,preto,že je aj vrana čierna ;) na tom ďalšom obrázku je orol skalný dospelý jedinec,snáď nechceš povedať,že tie vtáky sú z jednej rodiny :lol:
10.07.2011 - 10:31:37
00
konecne mu to niekto vysvetlil :y: :lol:

edit: este doplnim, ze ludia si casto milia vranu s krkavcom, ktorý je o niečo menší, no vyzera velmi podobne ako vrana
10.07.2011 - 10:41:49
00
Kaslite uz na tu Lubovu vranu, v ktorej chce vidiet dravca. :) Radsej mi povedzte, co je zac toto. Na dlzku to malo cca 2 mm. Celkom zaujimava potvorka...

Prílohy:

100_6589.jpg
100_6589.jpg 99.18 KiB thumb_up0thumb_down

11.07.2011 - 00:46:18
00
voš v glow-in-the-dark kamufláži?
11.07.2011 - 08:49:45
00
mne to pripada ako tie navnady, ktore dostat v rybarskom obchode, maju tam plno takych farebnych potvoriek. Ale pockam si na nazor odbornikov ;)
11.07.2011 - 08:59:29
00
a ti garantujem, že vrany majú obvyklú veľkosť 45 - 50 cm

Potom ok .. u nas v BA som taku vranu este nevidel :) a pobehuje toho dost aj u nas ;). Tu druhu fotku som dal kvoli niecomu inemu, zjavne ste to nepochopili .. co uz (asi nie som dost schopny vysvetlit o co mi slo, aj ked som to napisal. Moja chyba :worried:)

Jezus: vrana je samozrejme dravec, a aj celad (alebo co to je) z ktorej pochadza :) .. ale myslel si to asi inak, rovnako aj ja :lol:


Naposledy upravil lto dňa 11.07.2011 - 13:21:30, celkovo upravené 2 krát.

11.07.2011 - 12:44:19
00
na tom ďalšom obrázku je orol skalný dospelý jedinec,snáď nechceš povedať,že tie vtáky sú z jednej rodiny :lol:

Chces povedat, ze nam pri Devinskej hniezdia orly skalne ? :o A nebol ani velky :lol: .. to nie je orol ale nejaky myšiak myšiakovity. Ale odbornik nie som :P

edit: je to haja tmava http://atlas.vtaky.sk/atlasvtakov.php?id=druh&num=13_2


Naposledy upravil lto dňa 11.07.2011 - 16:10:16, celkovo upravené 1 krát.

11.07.2011 - 12:46:51
00
...to su take reči, ze u vas v BA si taku vranu nevidel co meria 45 - 50 cm,....nechcem sa tu s tebou hadat, ale za kazdym si chces dokazat svoju pravdu...OK....ak by si sa troska snazil, tak by si vedel, ze vrana nepatri do celade jastrabovitých, resp. do skupiny dravcov, ale je to celak krkavcovitých skupiny spevavce ;) ....ale to stacilo tak malo a zistil by si si to ty....ale uz fakt nemam chut ti vyvsetlovat ze ano su aj 50 cm vrany....ak podla teba tamto bol dravec, mysli si to...mne to zily netrha...
11.07.2011 - 13:20:39
00
Aku pravdu ? Ano, jasne som uz pochopil, ze vrany dorastaju do takejto velkosti. Cize tym padom to bola jedna z tych megavran. Ja som v BA taku vranu nevidel, ze u vas take su v meste bezne, v poriadku. Nebudem to komentovat (behaju vam tam sokolici po kvetinacoch) :lol: A btw, toto je diskusne forum cyklistov, nie prednaskova sala ornitologov, tak neviem co si taky napaprceny. A tiez nechapem, co nechapes na pojme "zostane mojim dravcom". Tu druhu fotku som tam daval preto, aby si jasne pochopil, co ma viedlo k tomu, aby som si myslel (nespravne), ze ide o "klasickeho" dravca (z celade jastrabovitych). Pretoze je to fotene na tom istom mieste. Kapisto ?

Sorry za zbytocny spam ...
11.07.2011 - 16:08:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up