martanko, najskor pridem s rozuzlenim - za malo penazi bude malo muziky.

Asi 2 roky dozadu som takisto menil stary notas (zhodou okolnosti Asus) a potreboval som nieco dalsie. Poziadavky boli - nech to stiha nejake 3D programiky (cize najlepsie samostatna grafika), nerozpadne sa to po roku, je to menej ako 15" (notas som planoval prenasat), z hier nech to stiha TDU a budem spokojny :) (inak hry nehravam). Vysledok? Kupil som Lenovo SL410 so samostatnou grafikou, dal som za to skoro 800€, ale po 2,5 roku notas frci stale bez najmensich problemov.
K tomu disku - mal som 60GB disk a ked mi prisiel v novom notase 320GB myslel som, ze aka parada. Teraz mam prikupeny este 1TB externy a aj tak je malo :D
Acer to je len spotreby matros, kupis, nieco sa dokafre, pri troske stastia vyreklamujes, inak kupujes zase za chvilu novy. Asus bol na tom kedysi kvalitativne lepsie (ten moj stary bol este vydareny kus), dnes uz je to tiez trosku otazne.

Ja som sa snazil najst nejaky kompromis cena/vykon, zase nema zmysel pchat do notasu 1500€ a viac, aj tak to ma za 2 roky hodnotu par evri. Ale zase notas za 400 by u mna nic neriesil, nemal by potrebny vykon/parametre. Uvidis ci Ti to bude stacit, ale zopakujem prvu vetu - za malo penazi bude malo muziky.
18.07.2011 - 06:32:02
00
Hmm pozeram aj ja a notebooky z i3kou za 400 Eur ? Dobre to išlo dole ...
Ak sa hrávaš alebo robíš z grafikou (Photoshop je náročný) tak integrovaná grafika neprichádza do úvahy. Jediná jej výhoda je nízka spotreba, nulové zahrievanie a teoreticky dhlšia výdrž (nižšie clocky).
Kup toto http://www.alza.sk/asus-a52je-ex274-d242328.htm Je to ten čo radil matko.c len nemá Os.
Za tú cenu podľa mňa paráda nečakaj že hry na tom pôjdu niako extremne. Inak 15,6 notebook ti pevné pc nenahradí. Otec a bratranec majú 17" na tom sa už dá ale stále je tá obrazovka malá (Ja mám pevný z 22" ale kebyze kupujem nové PC tak asi 17" nb).
18.07.2011 - 12:22:56
00
ked chces naroky na grafiku = nekupuj lacny notebook. ked aj tak chces notebook s vykonnou grafikou = poobzeraj sa po drahsich a kvalitnejsich znackach:) pri nakupe ti tieto rovnice nic nepovedia, ale zatial co lenovo napriklad sj sprosta rada SL vydrzi 3-4 roky, lacny acer alebo asus ktory je napchaty prilis vykonnou zostavou (rozumej zahrievajucou) grafikou ti vydrzi ledva dva roky, stale bude hucat a prehrievat sa. lacne znacky neriesia chladenie, ja osobne by som neustale huciaci notebook nechcel ale to je kazdeho vec..
18.07.2011 - 13:02:40
00
...ale zatial co lenovo napriklad sj sprosta rada SL vydrzi 3-4 roky, lacny acer alebo asus ktory je napchaty prilis vykonnou zostavou (rozumej zahrievajucou) grafikou ti vydrzi ledva dva roky, stale bude hucat a prehrievat sa..

Mozem potvrdit :) Ako som pisal vyssie, trosku som zainvestoval, namiesto 550€ som dal 800€, ale aj to hlupe SLko co uz nema moc spolocne s pravovernym ThinkPadom stale slape uplne super. Dokonca aj vydrz tam je po 2 rokoch este okolo 2hod na baterku (surfovanie na nete). Velmi si pochvalujem uzivatelske rozhranie (ThinkVantage ci ako sa to vola), vela veci mozes prisposobit podla seba, neskutocny pokrok oproti Asusu co som mal. Na Photoshop takisto odporucam nieco nezdielane, mne to zatial slape dobre, nepocitujem nedostatok vykonu ani po 2 rokoch.
Btw, mam 14,1" notas (16:9), da sa s tym aj bezne fungovat, kvoli rysovaniu pod CADom som si dokupil pred par rokmi 24" monitor (16:10) a s tym to je parada. FullHD filmy sa na tom pozeraju jedna radost :)
18.07.2011 - 13:48:52
00
notebook s routerom kupeny, ale som zaseknuty hned na zaciatku nahodenia winu7. Neviem kde moze byt problem..
Mam par bootovatelnych dvd s win, v biose nastavene bootovanie z dvd z prveho miesta, ale nic mi neberie..stale len veta reboot and select proper boot device or insert boot media in selectet boot device and press a key :^) bootovatelne dvdcka su urcite, ked ich dam do stareho pc nabehne automaticky instalacia... :worried:
20.07.2011 - 19:25:31
00
a co si nakoniec kupil?
20.07.2011 - 23:15:13
00
bral som uz spominany http://www.alza.sk/asus-a52je-ex274-d242328.htm

uvidime ako to bude s kurenim teda :-)
21.07.2011 - 11:10:34
00
podarilo sa to podla tohto navodu nahodit

http://www.pcforum.sk/ako-vytvorit-bootovacie-dvd-windows-7-navod-vt73059.html

takze, ak by niekedy niekto potreboval...
21.07.2011 - 17:37:15
00
Nebudem vytvarat novu temu. Mam so svojim nb taky problem, ze monitor svieti nacierno, ale ked ho pripojim cez telku, tak tam je vsetko ok...mam integrovanu grafiku nvidia 7150. Pocitac som uz mal skor rozobraty, lebo som si myslel, ze mi odchadza displej, ale dal som druhy a tyzden to islo a teraz je to zase v pecku...neviete co s tym moze byt? Vdaka

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
22.07.2011 - 17:22:41
00
Moze to byt kondenzator. Klasicke znaky su, ze sa ti monitor bud dlho zapina alebo sa rovno nezapne vobec. Pred tyzdnom mi odisiel kondik na mojom starsom LCD monitore. Po rozobrati bolo viditelne vytekanie elektrolitu skrz tu hornu ciapocku na nom. Kupil som nove podla starych a kvalitne prepajkoval. Monitor fici ako novy.
24.07.2011 - 21:18:23
00
Akurat moj problem je v tom, ze monitor ako taky je v poriadku...zapne sa, ale svieti len nacierno (vidno to, ked je tma, ze svieti). Skusal som aj poodpajat kabliky, co z neho vychadzali a nijaky problem v kontakte nebol...mam uz druhy monitor (prvy som vymenil pod domnienkou, ze vymenim a bude to ok - druhy je na sto pro dobry). Ked pripojim komp cez VGA na telku, tak je vsetko v poriadku (posrate HP, otec ma Asus vyse 5 rokov a okrem toho, ze z neho odpadavaju sem tam kusky umelej hmoty, ide ako novy - HP nikdy viac). :(
24.07.2011 - 23:10:22
00
Stale to vidim na ten kondik. Mne ten monitor tiez "svietil na cierno" resp. podsvietenie fungovalo len obraz sa nehodlal dostavit. Celkom nerozumiem tomu "vymenil monitor", to si akoze rozmontoval ntb a vymenil cisto len panel? Lebo tie kondenzatory niesu v tom panely ale mimo napajkovane na doske, neviem ako to je rozmiestnene v ntb. http://rcm.mwft.org/en/kludge/lcd-monitor-repair.html
24.07.2011 - 23:31:31
00
Ano, rozmontoval som pocitac a dal som tam druhy LCD panel, ktory je urcite ok...Vdaka za rady, ale predsa to vidim asi na servis...
25.07.2011 - 11:51:02
00
ok, ako myslis. Ale za prezretie kondikov v nutri nic nedas narozdiel od servisu...
25.07.2011 - 23:07:32
00
Ved ja viem, ale ked ono sa to nesprava ako v tom clanku...napr. teraz sedim pri "pokazenom" notebooku, lebo displej ide, zo zaciatku mu chvilu trvalo kym nabehol, potom isiel, ale sem tam sa stane pocas chodu, ze opat nabehne cierna obrazovka, cize nejde po zapnuti stale ako pisal ten chlapik, ze mu potom isiel monitor v poriadku cely cas po zapnuti...
BTW kdyby nahodou, ako dam tie kondenzatory prec, aby som nic neposkodil, keby som to chcel opravit (ked to bude tento problem)? Nemam zatial take zrucnosti :)
26.07.2011 - 12:18:44
00
keyboard_arrow_up