Neviete poradit navigaciu alebo soft do mobilu ktory by fungoval ako klasicka navigacia v aute ale na zaklade naimportovaneho gpx suboru. Hlavne by som potreboval aby to ukazovalo smer a pripadne kedy odbocit nielen kde som na mape.

Dikes.
18.07.2011 - 20:42:20
00
Dnes mi kurier doniesol http://www.mp3.sk/garmin-dakota-10-sk-topo-p-107932.html ako nahradu za Garmin aTrex Legend Hcx, ktory mi odisiel ked sa donho dostala vlhkost po odlepeni gumoveho tesnenia. Na prvy pokus vyzera, ze bude vyhovovat. Pokracuj za pomoci funkcie Hladat na tomto fore alebo hladaj gps alebo geocachingove fora - najdes tolko informacii, ze nakoniec prides na to, ze staci zvladnut zaklady:

- pripravit trasu v pocitaci (Oziexplorer, Mapsource ...)
- nahrat do GPS a navigovat podla nej
- stiahnut skutocne prejdenu trasu do pocitaca
- divit sa kade si sa to vlastne tulal
18.07.2011 - 21:24:09
00
Chcel by som sa opýtať užívateľov Garmin-ov,už asi mesiac ak nie viac sa mi stáva že mi Garmin po zapnutí hádže bludné údaje o výške. Nikdy doteraz sa mi to nestávalo a neviem si to vysvetliť. Jedná sa o to že mi hodí poväčšinou o 100 výš.m. menej.Keď to potom v programe prefiltrujem tak sa to síce na grafoch upraví,ale nie vždy.Skúšal som to aj tak že som si zadal elevačné body ale nepomáha. :headbang:
30.11.2011 - 20:38:32
00
Ak mas model s barometrickym vyskomerom tak je to bezna vec. Ja ho pred kazdym vyjazdom skalibrujem po zapnuti podla GPS vysky (najlepsie vo chvili ked mas prijem signalu aspon zo 6-7 satelitov, vtedy je GPS vyska uz dost presna). Kalibracia moze byt nastavna aj automaticky, ale to chvilu trva.
30.11.2011 - 21:02:13
00
Ahoj. Ja mam v mobile apl. Sygic mobile maps. Som s nou nadmieru spokojny a je dostupna pre vsetky OS v telefonoch..Mas tam aj osobitne rezimy ak ochodza alebo bike. Vyhladava ti vsetko mozne od krciem po hotely a ma aj hlasovu zlozku ktora je po slovensky. Podla mna je to ovela vyhodnejsie ako si kupovat drahe navigacie ktore maju len 1 vyuzitie. Ja sygic vyuzivam skoro stale a mam ho poruke aj s mobilom. Na biku ro realne vyuzivam tiez, a funguje to aj v lese a pod. Max. spokojnost
30.11.2011 - 21:24:24
00
Niekedy to trvá dlhšie ako som na biku. :tmi: Mal som predtým ten istý model ale iný prístroj a ten nemal takéto odchýlky.Nerátam pár metrov hore dole.
30.11.2011 - 21:29:56
00
Vsak si pozri v manualy, ako nakalibrujes rucne podla GPS vysky. Len sa mi zda, ze niektore Edge modely tuto moznost nemaju. Ak mas podozrenie na pokazeny pristroj, skus pozriet updaty firmwaru, resp. kontaktovat priamo Garmin.
30.11.2011 - 22:40:28
00
pouzivam aplikaciu endomondo.
01.12.2011 - 10:18:31
00
Chcel by som sa opýtať užívateľov Garmin-ov,už asi mesiac ak nie viac sa mi stáva že mi Garmin po zapnutí hádže bludné údaje o výške.

Nech nehádame: Ktorý model Garminu?

Moderátori: Nepresuniete celú tému do správnej sekcie (GPS)?
01.12.2011 - 11:20:00
00
EDGE 500
01.12.2011 - 12:15:57
00
Nemám Edge, takže budem iba teoretizovať. Mám Oregon 450, tam je to trochu ináč. Tam existuje aj tzv. autokalibrácia, tú však mám vypnutú a radšej si vždy pred výjazdom manuálne zadám východziu výšku. To sa dá aj u tvojho Edge 500, ale trochu inak.

U Edge sa to robí zadaním tzv. výškových bodov. Píšeš však, že to nepomáha.

Vyskúšal by som zadať iba jeden výškový bod so svojou domácou/východzou výškou, ktorú by si mal poznať. Zapol by som Edge, aby našiel svoju presnú polohu. Tá musí byť naozaj relatívne presná, aby akceptoval výšku z výškového bodu (skutočná poloha MUSÍ BYŤ MENEJ AKO 30 m od výškového bodu, z ktorého chcem prebrať výšku). Skontrolujem, či prístroj prebral výšku z výškového bodu. Ak áno, idem si zajazdiť. Pokiaľ je stabilné počasie (tlak), tak by sa mi výška po návrate domov nemala veľmi zmeniť (max. jednotky metrov).

Pokiaľ ti to nebude takto fungovať, problém bude asi v prístroji.
01.12.2011 - 14:11:43
00
Mám Edge 500 a aj 800. Používam ich naraz.
Edge 500 ukazuje menšiu výšku ako 800 a väčšinou sa ani nedostane na skutočnú výšku.
Rozdiel v absolútnej výške býva aj 100 m.
Ak pozerám a porovnám prevýšenie pri tom istom výjazde, tak tie sú si podobné.

Ak potrebuješ Edge 500 na meranie absolútnej výšky, tak máš problém. Ak na meranie prevýšenia, tak to funguje.

Rozdielne ukazujú aj teplotu. Rozdiel asi 2 C.
01.12.2011 - 15:41:34
00
Rozdiel v absolútnej výške býva aj 100 m.


Pri správne skalibrovanom barometrickom výškomere je to pádny dôvod na reklamáciu.

Za stabilného počasia, pri stabilnom atmosférickom tlaku nie je možné, že by som si na HAC4 alebo Oregone 450 (oba majú barometrický výškomer) našiel po návrate domov o 100 m vyššiu alebo nižšiu nadmorskú výšku, ako bola vtedy, keď som z toho istého bodu pred niekoľkými hodinami vyrážal. 1 až 3 metre áno, ale 100 nie!

Keď si nastavím pred výjazdom na HAC4 aj na Oregone 450 rovnakú domácu východziu výšku, nikdy počas jazdy nepozorujem rozdiely viac ako 2 m.
01.12.2011 - 16:06:23
00
Milsu,za ostatné obdobie som nemal s výškomerom problémy a riešiť pol roka už tretieho garmina sa mi nezdá fit.Môže to byť aj nestálym počasím,čiže tlakom vzduchu.Kalibrácia podľa elevačných bodov "funguje" ale nie presvedčivo.Výškový profil sa mi na stránke garminu upraví aj keď v malom percente sa mi stane že nie a to nebude zrejme problém prístroja.
ps:Prečo používaš dva rôzne prístroje od garminu.Už som ťa videl aj v Brezne(myslím teda že si tam bol),máš to na rajdách nafulované.
01.12.2011 - 16:25:35
00
Keď som stratil 705-ku tak so kúpil 500-ku.
500 mala všetko, čo mi chýbalo na 705-ke, ale je bezmapová.
Edge 800 je mapová (väčší displej ako 705), má všetko čo 500-ka a aj ovládanie je lepšie. Kúpil som 800-ku (mal som aj dobrú cenu) a myslel som, že 500-ku dám preč.
Na odskúšanie a porovnanie som namontoval obe. 800 mala občas chyby (potrebovala ešte počkať na update firmvéru, ako každý nový garmin).
Tak mi to tam zatiaľ aj ostalo. :D
800 má určite lepšie snímače a aj nový firmvér už je.
V Brezne som bol. :)
nafulované myslíš asi to dole:

Prílohy:

PB180550.JPG
PB180550.JPG 144.24 KiB thumb_up0thumb_down

01.12.2011 - 19:36:19
00
keyboard_arrow_up