ten stahovak sa da pouzit, a ako Palo hovori, pozor na opacny zavit aj na malicke guličky, a este pridam, ze aj na vymedzovacie podlozky, tie byvaju dost tenké.
ked nejaku odfajčíš, tak nenastavíš chod orecha.
19.07.2011 - 21:35:02
00
Nedávno som riešil podobný problém s mojim Novatechom. Je to sice ina kategoria 20mm x 110mm predný náboj. Ale ostal som sklamaný tým čo som všade čítal o Novatechoch. Teda používajú ložiská japonskej značky NBK.Ktoré boli pomenované ako nezničiteľné !
http://www.nbkbearings.com/

Ale keď zadáte konkrétny typ ložiska - ktorý je zväčša vyrazerný na krytke (napr. 6804 bol môj) sám výrobca uvádza výrobu v číne. A keďže robím vo firme čo predáva ložiská viem ako to je s kvalitou.

Kolega mi vytypoval ložiská SKF, ktoré sa tam hodia zohnal som si sťahovák, stiahol , nalisoval, a fachajú. Problém je že SKFky sú značne drahé.

Ale ktokolvek budete chciet , ozvite sa na email, ložiská Vám vymením.

andrej.hill@gmail.com

Houk


Uz rok mam v d711/712 loziska NSK 6902 DD (gulicky kryte gumenym tesnenim) a oproti povodnym to je uplne ina kava. Bez zmeny po cely rok za 9 eur za kus. Predchadzajuce povodne loziska som tam mal nieco vyse roka a neprezili blatovy sulov. Sice som ich ako tak dal do poriadku no bolo citit ze sa im do tocenia moc nechce.

Ozj, pokial niekto tusite ako vymenit kruzok so zubami kde zapadavaju zapadky z orechu v povodnom naboji novatec D712SB, bol by som vam vdacny. Kus na vymenu uz mam, no netusim ako to odtial vysrobovat. Slapanim na biku sa to akurat utahuje.
20.07.2011 - 15:46:55
00
Na vybratie zapatkoveho kruzku potrebujes stahovak SRT-01, stoji cca 120-130e(to mi povedali v DEME, oni ho maju jediny v SR). Kolko mas nabehane km na tom naboji? Ja som to chcel menit po 25 000km, ale cena stahovaku ma odradil tak som vymenil iba zapatky a stacilo.
citujem z mailu co mi dosiel z Demy:

"Dobry den.

Tak az dnes som dostal cenovu ponuku od dodavatela na kluc zapadkoveho kruzku SRT-01.

Kalkulacne vychadza cena 126 €, co je dost velky extrem a to hlavne kvoli tomu, ze tento nadstavec sa vyrobil len v limitovanom mnozstve.

Tymto naradim zatial disponuje na Slovensku len nase servisne centrum.

S pozdravom

Andrej Kristiňák

produktový manažér

DEMA Senica, a.s.

Dlhá 248/43, 905 01 SENICA

"

Prílohy:

SRT-01.jpg
SRT-01.jpg 2.85 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2011 - 18:11:22
00
http://issuu.com/novatec.manuals/docs/remove_ratchet_ring

Mozno by sa dalo vymysliet z niecoho ineho .. a tym to vysroubovat. Ale musi to byt fakt z tvrdej nastrojovej ocele a pevne sa musi zapriet o tie zapadky. Alebo vyuzit zapadky samotne s niecim inym na zapretie.
20.07.2011 - 19:47:23
00
Sa mi paci ako zlozito sa v niektorych pripadoch riesia jednoduche veci... :lol:

Najjednoduchsie a najlacnejsie riesenie vymeny ratchet ringu je odoslanie naboja do Servis Centra do DEMA Senica... ale preco robit veci jednoducho :P
21.07.2011 - 09:42:04
00
"Ale načo to niekam posielať a strácať čas, keď som zarytý domáci kutil" :P
21.07.2011 - 10:43:27
00
"Ale načo to niekam posielať a strácať čas, keď som zarytý domáci kutil" :P


Radsej nebudem spominat kolko domacich kutilov po roznych svojich diletantskych zasahoch vyvolava a vypisuje emaily a hlada zachranu... :lol:
21.07.2011 - 10:54:14
00
Igor :y:
21.07.2011 - 16:50:42
00
Kolko mas nabehane km na tom naboji?

"


Dost,

nevozim tachac ale jazdil som cca kazdy druhy den minimalne 30km xc, pre predstavu tam mam momentalne uz treti orech. Ked budem mat trochu casu odfotim co mi z orechu zostalo po sezone jazdenia (bohuzial nemam blocek ze by som to skusil vyreklamovat)
21.07.2011 - 16:59:06
00
hmm, reklamacia na opotrbenie materialu ti nikto neuzna. Moj orech mal raz divny pazvuk a volu, tak som zhodil a zistil ze je poskodene lozisko, kupil nove loziska a vymenil. Zatial vsetko OKa.
21.07.2011 - 17:05:07
00
sa tu volaako plynule prešlo k orechom.

nemám žiadne skúsenosti , ale skúste pozriet tento typ orechov :

http://www.rbdesign.sk/anim.htm

podľa mňa to je práve pre ľudí ktorím bežný typ so západkovými platnička nevydrží dlho.

houk
24.07.2011 - 22:10:31
00
Takže odniesol som to včera do servisu, kde mi orech premazal (vraj v ňom bola aj nejaká voda), teraz už všetko ide OK, premazanie orecha ma vyšlo na 8,50€ + 2,25€ za stiahnutie kazety (ktorú som mohol stiahnuť doma, ale nevadí). Myslím, že som spravil lepšie ako keby som zháňal ten kľúč, ktorý by som možno použil raz...
27.07.2011 - 22:00:20
00
hmm, s tym premazanim si nemusel ist do servisu. Ked zhodis kazetu tak na premazanie potrebujes uz iba 17mm kluc a 5mm imbus. Imbus zalozis do osky na strane kotuca, na druhej strane 17 a povolis. Vysrobujesi matku (akoby konus), vyutieras staru vazelinu, das novu a zlozis spat.Nestalo by ta to ani cent.
31.07.2011 - 18:29:02
00
nazdar. zneuzijem tuto temu :-) po rozobrati zadneho naboja som zistil ze jedna zapadka na orechu je uplne znicena. vsade ma posielaju do kelu ze to nekupim, ze musim zobrat cely orech. ale nasiel som takuto vec http://eshop.dema-bicycles.com/index.php?page=shop.product_details&category_id=1182&flypage=flypage.tpl&product_id=2959&option=com_virtuemart&Itemid=1 takze jediny problem je ze ci mam orech novatec :-) naboj je podla specifikacie biku Specialized Thru axle 135mm, hollow 10mm Cr-Mo axle w/ RD guard (original z dema 2010). tie zapadky vyzeraju presne tak isto ako tie co su na obrazku ale predpokladam ze to asi vsetky :-D takze je to novatec ci nie?
20.08.2011 - 09:51:59
00
Zdravím ja mám taký problém pravdepodobne z orechom... lebo keď šlapem a chcem potočiť klukami dozadu tak to nejde potom keď zašliapnem a dám dozadu tak potom to ide... neviete mi neak poradiť? čo z tým môže byť? ďakujem
20.08.2011 - 15:44:03
00
keyboard_arrow_up