nadhera :clap: vhodne investovane :cash: :beer: musi byt po dobre urobenom servise :muscle: ]:)
02.06.2010 - 11:27:41
00
A čo sa týka toho iného rozmeru neoriginálneho ložiska, tak tento problém sa z časti vyrieši vyhodením jednej tesniacej podložky, ktorou bola prikrytá nezatesnená strana starého shimanáckeho ložiska. Táto podložka stráca zmysel, keďže nové ložisko je utesnené z oboch strán.
02.06.2010 - 11:36:50
00
Ano presne tak, pretoze ta pogumovana plocha podlozka tam uz nema ziadny vyznam.
02.06.2010 - 15:44:39
00
Asi som to prehliadol, resp. som nemal cas preklikavat. Dik za potvrdenie. Pre mna to ani nebola priorita hladat, len som konstatoval preco urcite nie Shimano.

Ale co sa tyka tohto Tvojho vyroku "Ono toto riešenie nemusí byť až tak najhoršie, možno pravidelnejší servis typu rozobratie a premazanie ložiska by mohlo predĺžiť jeho životnosť", tak to je dufam len pokus o ftip, ze?
Ad 1 - Moze byt horsie riesenie ako utesnenie len zvnutra? Ach ano, zabudol som - ved predsa mozu byt loziska uplne bez tesneni. Naco ich tam vlastne davaju? Zbytocne gramy navyse. :D
Ad 2 - Servisovat jednorazove priemysly? Ono servisovanie je aj tak prisilny pojem, naozaj max. tak postrasit vazelinou. Ak Ti stacia ku stastiu na bajku komponenty, ktore treba za sezonu rozoberat aspon 3-4 krat aby bola aka taka sanca na ich normalnu zivotnost, pricom konkurencia ponuka trojnasobnu zivnostnost bez udrzby, tak potom je vsetko OK. Asi si kazdy cenime cas trochu inak. Cena "servisu" resp. cena strateneho casu pri "servise" niekolkonasobne prevysuje cenu toho loziska...

A co sa tyka vymeny za neoriginal (vyzera, ze aj to adresujes mne), tak si si asi neprecital co som pisal ja, lebo som napisal, ze tam smarim toto: http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=22_81&products_id=3344. Mozem z vysoka kakat zhananie nejakych ako tak podobnych lozisk, riesit rozdiel v rozmeroch nejakymi upravami na kolene, vybijat zo starych misiek stare kusy a zhanat nieco s vhodnym priemerom na nalisovanie novych. Pri tej cene celeho noveho stredu mi to za to fakt nestoji a som rad, ze existuju pohodlne, rychle a lacne jednorazove riesenia. :)


Vlastne hej, zbytočne to riešiť keď máš klasické misky na závit. Pokiaľ by si mal press fit, jednoduchšie je vymeniť ložiská ako meniť celý stred pomocou 2 nástrojov, ktoré sú nechutne drahé. To či si bude niekto meniť ložiská alebo celé misky, nech zváži sám či sa mu to oplatí či už po finančnej alebo časovej stránke. Čo sa týka toho "servisovania", je to robota max. na 10 minút na obe ložiská a ak sa má predísť riziku zadretia ložisiek, tak to stojí za tú námahu ako potom strácať čas a peniaze zháňaním nového ložiska/stredu. Oprav ma ak sa mýlim, no mám pocit že ty nemáš čas ani na mazanie reťaze (aj tak sa skôr či neskôr vyťahá), tak načo sa babrať s nejakým blbým stredom.
02.06.2010 - 16:47:56
00
Presne, ani mazanie retaze prilis neriesim, cize asi sme z opacneho konca spektra. :) Ale aj ked to prilis neriesim, tak Finish Line Cross Country to robi relativne dobre a dost dlho za mna - za beznych podmienok olejujem nie castejsie ako raz za cca 300 km. Napriek tomu, ze sa o ten bajk az tak nestaram, tak nemam problem spravit na obycajnej HG73 2500 km. Cize asi to nie je az tak strasne, ako to mozno znie. :)
02.06.2010 - 17:37:26
00
miska SLX HTII, krytka šla dole celkom ľahko, to kovovo-gumené tesnenie tiež, hrdza z ložiska neochotne :$

Prílohy:

10042011563.jpg
10042011563.jpg 203.42 KiB thumb_up0thumb_down

10.04.2011 - 20:16:36
00
nedavno som tiez menil za utesnene...ale podarilo sa mi trosku doj... plastovu krytku, ak by niekto doma nasiel nejaku zbytocnu :?:
10.04.2011 - 20:38:32
00
Ahojte, mozem otvorit tuto temu? :)
Mam misku s loziskom. (obrazok) lozisko je v tomto stave uz zle?
Vyberate tieto ložiská fakt skrutkovacom a kladivom? Nevadi ze sa tam po udere iba na jednu stranu lozisko vsprieci? Neposkodi sa miska? Lebo co mam misku tak jej priemer zozadu je troska mensi ako vnutorny priemer loziska. Tak vyrazenie nejakou rurkou nieje mozne.
Kde by som zohnal keramicke lozisko. (chcel by som to kvoli vahe hladkosti chodu) Aj ked to ide na freeride bik.
Utesnenie loziska zvnutra ma moc ne... cely stred je bez jedinej dierky. (ID pruženie od GT)
Ale rad by som to mal utesnene z vonkajsej strany lozisk.
Nasiel som tu 100000000 odkazov no vsetky su neaktualne. (tovar nebol najdeny)
Posledna otazka ci sa oplati s tym jašiť ked som videl nejaky Shimano stred za 11€. Je to rozdiel oproti vymenenym loziskam? :bow:
Dakujem. :)

Prílohy:

IMG_5677.JPG
IMG_5677.JPG 246 KiB thumb_up0thumb_down

25.07.2011 - 23:39:22
00
Precitaj tuto temu:
komponenty/lozisko-holowtech-ii-t19755-15.html
26.07.2011 - 12:09:54
00
keyboard_arrow_up