Respektoval niekto z vas tuto stupiditu?

Ja nie. Obeste ma za to na najblizsej vrbe 8)

Urcite bude dobre ked sa tato buzeracia zrusi, aby sa primitivi nemohli realizovat a ventilovat si svoje komplexy na cyklistoch v lese. :hug:
08.07.2010 - 10:44:38
00
Čo je a čo nie je lesná cesta neurčujú lesníci, ale štátna norma. úryvok zo štátnej normy som poslal vyššie. To s tými štyrmi metrami a ďalšími parametrami sa týka určitých kategórií lesnej cesty, ale univerzálna definícia lesnej cesty je tá, ktorú som poslal vyššie - je z časti "Termíny a definície", ktorá je nadradená definíciám jednotlivých kategórií lesnej cesty a prípadný súd by sa riadil tou definíciou.


To znamena ale, ze lesnici porusuju zakon tym, ze vyznacuju lesne cesty, ktore nie su podla STN ;) No a sud sa urcite neriadi definiciaciami v STN a obzvlast nie, ked sa na ne zakon neodvolava. Napoviem i, podla coho sa bude pripadny sud riadit ... papierkmi, na ktorych je vytlacene nieco uplne ine ako paragrafy :)
08.07.2010 - 11:59:20
00
A teda doplnujem definiciu, ktora je platna pre zakon o lesoch .. STN 73 6108 - Lesná dopravná sieť

2.1 lesná dopravná sieť: dopravné zariadenia všetkého druhu slúžiace na sprístupnenie a prepojenie
lesných komplexov so sieťou pozemných komunikácií na dopravu dreva a iných produktov z lesa, na
prepravu osôb a materiálu v súvislosti s hospodárením v lese, prípadne na iné ciele; súčasťou lesnej dopravnej siete sú aj lesné sklady, odvozné miesta a pristávacie vrtuľníkové plochy, dopravné a lanové dráhy a zariadenia, šmyky a rizne z rôznych materiálov, funkčné lesné železničky a vodné cesty (príloha G)

2.2 lesná cesta: pozemná komunikácia, ktorá je súčasťou lesnej dopravnej siete; určená je na dopravu dreva, osôb, materiálu, na prejazd špeciálnych vozidiel (požiarna, zdravotná služba), ale môže slúžiť aj na iné ciele; má vybudované zemné teleso a aspoň jednoduché odvodnenie

edit:
Inak povedane, nie je definovana sirkou. Samozrejme vacsina ciest, kade chodi lesna technika nema odvodnenie a ani zemne teleso. Inak povedane, napriklad v oblasti Bratislavy v lese by sa na bajku podla zakona nemohlo jazdit skoro nikde, takychto ciest nie je az tak vela. Druha vec, ze mapa lesnych ciest hovori nieco ine ...


Naposledy upravil lto dňa 08.07.2010 - 12:09:13, celkovo upravené 1 krát.

08.07.2010 - 12:03:42
00
To znamena ale, ze lesnici porusuju zakon tym, ze vyznacuju lesne cesty, ktore nie su podla STN ;) No a sud sa urcite neriadi definiciaciami v STN a obzvlast nie, ked sa na ne zakon neodvolava. Napoviem i, podla coho sa bude pripadny sud riadit ... papierkmi, na ktorych je vytlacene nieco uplne ine ako paragrafy :)


1. Lesníci "nevyznačujú" lesné cesty, ale ich stavajú. A stavajú ich podľa noriem, vrátane tej o ktorej sa bavíme.

2. Keďže lesný zákon sa tú normu odvoláva, tak sa stáva zaväznou a súd sa ňou riadiť bude.

3. A s tými papierikmi máš pravdu.
08.07.2010 - 12:07:01
00
Aká buzerácia jazdíš snáď inak ako si doteraz jazdil?
ja určite nie...
08.07.2010 - 13:02:10
00
1. Lesníci "nevyznačujú" lesné cesty, ale ich stavajú. A stavajú ich podľa noriem, vrátane tej o ktorej sa bavíme.


No, mozem ti ukazat mrte lesnych ciest, ktore normu nesplnaju a dalsie mrte lesnych ciest, ktore stavaju a rovnako normu nesplnaju. A dalsie mrte ciest, ktore nie su ani lesne, ani nijake ine a napriek tomu tade chodia legalne pricom podla zakona sa tade jazdit nesmie. A ... btw, lesnici cesty nevyznacuju, pretoze ziadna lesna cesta vyznacena nie je, ale su deklarovane ako lesna cesta nimi samotnymi. A normy nerobia poslanci, ani vlada, normy sa vyrabaju tam, kde sa vyrabaju aj prislusne cesty. Nema zmysel o tom dalej debatovat.

Osobne mna tento zakon ani dalsie im podobne nezaujima a povazujem ho za porusovanie mojej osobnej slobody a mojich ludskych prav. Respektujem zakladne medziludske vztahy zalozene na slusnosti a ohladuplnosti a rovnako respektujem aj to, ak ma niekto "nafackuje" ak ich nechtiac, alebo inak prekrocim. To ostatne je uz nieco, co netolerujem.

A ako historia uci .. jedina cesta ako si svoje prava nedat vziat je puska v ruke. Radsej byt zastreleny na uteku ako byt zviazany stupidnymi nariadeniami a nechat sa lehgalne okradat v nakupnych centrach. Howgh.
08.07.2010 - 14:46:15
00
.... povodny text zmazany mnou, lebo to bola len zabomysia vojna netykajuca sa temy ... :-)


Naposledy upravil Jaroh dňa 08.07.2010 - 15:24:45, celkovo upravené 2 krát.

08.07.2010 - 14:57:11
00
Jaroh: Neries, je to len forum plne pismeniek/reci... ;)


:wasntme:
08.07.2010 - 15:09:47
00
že by svitalo na lepšie časy

http://www.sme.sk/c/5478536/vlada-chce-opat-povolit-volnejsi-vstup-cyklistov-do-lesov.html
25.07.2010 - 23:35:07
00
Vláda dnes prijala svoje programové vyhlásenie. Popri zrušení "obmedzenia vjazdu cyklistov na lesné cesty", ktoré neexistuje :-) je v ňom tam celkom nádejný odstavec : "Na les sa vláda SR bude pozerať ako na integrálnu súčasť vidieckeho prostredia, kde je potrebné hospodáriť podľa zásad trvalo udržateľného rozvoja tak, aby pre občanov zabezpečoval možnosť na aktívnu rekreáciu." Toho sa budeme chytať pri tvorbe cyklotrás ... :-)
28.07.2010 - 18:02:56
00
chlapi kolko moze byt pokuta za bikovanie po hrebeni velkej fatry dajme tomu niekde medzi ostredkom a rakytovom? boli casy tak 10r dozadu, ked som sa bezne poflakoval na biku s kamosom vo velkej fatre, ale teraz by som sa asi uz neodvazil. verim tomu, ze v tomto state by ma natrel aj obycajny turista, len kvoli tomu, ze sa mi musel uhnut z chodnika ked by som popri nom prechadzal na biku.
29.07.2011 - 21:41:57
00
Boli sme tam cca 2 týždne dozadu, v strede týždňa, nestretli sme našťastie žiadneho ochranára, takisto aj minulý rok. post507206.html#p507206
Predminulý rok sa s nimi o chlp minul kocnere na Kráľovej studni.
Stretli sme aj turistov, pri tom hnusnom Rakytove sme sa obiehali s jednými aj 4x....treba mať vzájomný rešpekt a je to ok.
Každopádne čím menej ľudí v skupine, tým lepšie...
29.07.2011 - 22:37:58
00
diky za odpoved. vidis, to je dobry napad ist cez pracovne dni a nie cez vikend, menej turistov, len ci aj menej zelenych...
myslim, ze po kriznu by nemal byt problem s bikom, lebo od hotela kralova studna ide cesta taka strkova, kvoli tomu ze su tam vysielace a chodia tam normalne elektrikarske auta. ale zelenym by to asi vadilo...
inak tie fotky su super :)
30.07.2011 - 08:22:19
00
My sme to išli z TR do RK. Čo viem, tak na biku by sa nemalo od Krížnej po Smrekovicu.
http://www.mtbiker.sk/trasy/tn/199/prievidza-ruzomberok-smrekovica-ploska-krizna-kralova-studna-sedlo-maly-sturec-prievidza.html
30.07.2011 - 18:29:44
00
No,uz je to tak,cyklista je v istych ociach skodna,co spôsobuje eroziu,plasi zver a nici rastliny. Uz ste videli hreben Krivanskej Malej fatry... vypalickovane chodniky,aj tri vedla seba. A pri tom sa uz na bicykli moze iba po chatu pod Chlebom,aj ked siroka cesta je az po Snilovske sedlo. Dnes sme isli po modrej C trase medzi Partizanskym a V.Klizom, cesta rozbita ,blatova ,prejdena traktorom ale to je zjavne kompetentnym jedno. Pri Smoleniciach nad Certovym zlabom tazili polom,v narodej p.rezervacii.To je asi v poriadku!!!???
30.07.2011 - 20:18:45
00
keyboard_arrow_up