kedy ideš? ake mas auto? mam dajaky nepotrebný nosič v garaži, ak je to na jedno použitie , tak ti ho požičiam
31.07.2011 - 20:28:44
00
Pridam moju novu skusenosti s cestou vlakom BA-PB. Bike siel v spesninovom vozni.

Pri nakladani teta vzala bike, ze kam ide, vravim PB. Mate listok? Vraim ze mam. Tak si chodte sadnut do vlaku. Potom som uz tetu nevidel.

Listky mi kontroloval nejaky ujo sprievodca. Neuznal mi listky omylom kupene na den predtym, ze uz su neplatne. Tak som cvakal nove listky aj s priplatkom.

Pri prevzati biku v PB (odovzdal ten sprievodca co ma cekoval vo vlaku) som si vsimol vylomenu packu hydraulickej brzdy. Nasraty volam na sprievodcu, ktory kracal predomnou asi do dalsieho vozna ze chcem nahlasit skodu, spisat nejaky protokol. Najprv sa vykrucal, ze on nie je za to zodpovedny, ze on s tym nic nema. Vravim ze je vasa povinnost zabezpecit bike tak, aby nepadol/neposkodil sa. Dalej sa vykrucal, ja som sa dozadoval spisania udalosti. Nakoniec sa so mnou vyrovnal v hotovosti, aby som nezdrziaval vlak. Vravim OK, dobre, ale aj tak som zbehol na stanicu, ako sa da takato udalost riesit aj v buducnosti. Teta vravi ze v zivote nic taketo neriesili, ziadne poskodenie batoziny. Ale vedela ze mal to so mnou spisat ten pan sprievodca ktory mi to odovzdal. Tak studovala dake papiere, potom ze na to je nejake tlacivo ktore na stanici ani nemaju, ze musel by som to v pondelok riesit s hlavnou veducou na stanici. Nechal som to uz tak, ved odskodneny som bol. Doma som prisiel na to ze je len vypadnuta segerka s tou packou medzi piestom a packou, takze oprava ma nevysla nic, len par nervov s celou touto udalostou.

Odteraz sa budem vzdy cestou vlakom dozadovat oznacenia bicykla, aby som dostal listok aj ja (zatial som ho z dobrej vole sprievodcu dostal len raz, inak sa im to nechce vypisovat) a navyse sa budem dozadovat poriadneho zabezpecenia proti padu (zavesenia na preto urcene haky).
13.08.2011 - 15:06:26
00
No ja jazdím vlakom iba 2 zástavky no ak ide osobný vlak teda rušeň a vagóny tak vždy idem do posledného tam stojím pri biku zaplatím 1,40 (1 € bike a 40 centov tuším dospelý) no ak ide ten malý motoráčik :) tak väčšinou má označenie no inak väčšinou sa to vždy dá vyriešiť aj do posledného vozňa čo si myslím, že je najlepšie, inak vlaky na dlhé trasy majú vyhradené miesta pre batožinu pod ktorou sa chápe aj bike alebo špeciálne vozne na to určené, toľko moje skúsenosti :P
13.08.2011 - 20:53:31
00
Ja som si ho naposledy v batozinovom vozni bol zavesit sam ("ponukol" mi to sprievodca). Podla mna sa sprievodcu staci opytat, ci si mozte zavesit sami a mate po probleme.
19.08.2011 - 10:30:19
00
Hej toto sa stalo uz aj mne kedysi, ze teta sa ma spytala ci ho chcem zavesit alebo ho staci opriet.

Inak z poslednej jazdy PB-BA zase pozitivna skusenost. Este taky nasraty z piatka som utorok cestoval spat, ze hned si od uja vyziadam zavesenie a oznacenie. Ako mi bral bike do vozna, tak ho hned vesal na hak ani som mu nestihol povedat. Este utrusil ze dalsie bajky uz neberie, mal som stastie. Potom mi povedal ze neutekajte mi, este vam to musim oznacit. Proste vzorovy pripad ako sa to ma robit, len sa to takmer nikomu nechce. Bike som vylozil v BA samozrejme bez poskodenia v poriadku, dokonca mi kontroloval listok ci je to naozaj moj bajk. Je to mozno otravne troska, ale takto sa mi to paci.
19.08.2011 - 16:48:10
00
trasa SA-BA vždy som stál pri biku v poslednom vagone....raz som cestoval BA-SNV a vtedy mi pekne dozadu na lístok napísali značku biku a oni si zapísali kde má bike vystúpiť a sami sme si ich naložili a zavesili na háky a potom tetuška zamkla ten priestor na biky a veselo sme cestovali bez akýchkolvek problémov....
14.09.2011 - 21:59:39
00
1,33e je za bike kdekolvek ides , je pravda ze bike ked si nezavesis na hak sam moze to dopadnut vselijako ale zatial az na zavzdusnene brzdy som s prepravou nemal problem ( bike je da sa povedat zvyslo na stene:) )
21.09.2011 - 00:28:58
00
az na zavzdusnene brzdy som s prepravou nemal problem ( bike je da sa povedat zvyslo na stene:) )

Co mas za brzdy? Podla mna pokial boli brzdy korektne naplnene a neostala v nich bublina uz pri uvodnom plneni, tak sa otocenim zavzdusnit nedaju.
21.09.2011 - 08:14:55
00
iste preto pisem zavzdusnene :D
21.09.2011 - 09:12:11
00
1,32e je za bike kdekolvek ides...

Ano, ale plati to iba pre jednu cestu na akukolvek vzdialenost v ramci SR.

Pri vedomi, ze sa bude aj s bikom prestupovat, alebo cestovat tam aj spat, odporucam kupit celosietovy listok pre batozinu za 1.99€. S tymto listkom je mozne x-krat prestupovat pocas jedneho kalendarneho dna.


Zo stranok slovakrail:

Cena za zjednodušenú prepravu batožín

Cestujúci s platným cestovným lístkom smie v rámci ZP a ZP v PÚB prepravovať najviac tri kusy batožiny. Cestovné za batožinu zaplatí za každý prepravovaný kus osobitne.

jednosmerný lístok (do PÚB aj na ZPB): 1,32 EUR
jednodňový lístok: 1,99 EUR
týždenný lístok: 5,97 EUR


Vlaky na prepravu bicyklov
Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. vo vnútroštátnej osobnej preprave ponúka zjednodušenú prepravu bicyklov (ZPB) formou prepravy na určených predstavkoch alebo v pojazdnej úschovni batožín (PÚB). Preprava v PÚB je možná len v tých vlakoch, ktoré v Cestovnom poriadku majú v hlavičke vlaku piktogram kufríka.
21.09.2011 - 09:29:11
00
Len ta veta sa dala pochopit aj tak , ze sa zavzdusnili pri preprave vlakom ;)
21.09.2011 - 10:03:13
00
Pri vedomi, ze sa bude aj s bikom prestupovat, alebo cestovat tam aj spat, odporucam kupit celosietovy listok pre batozinu za 1.99€. S tymto listkom je mozne x-krat prestupovat pocas jedneho kalendarneho dna.

Pri prestupovani pri ceste jednym smerom som v praxy nikdy nemal problem aj z listkom za 1.32€ Ked ho kupim na stanici tak je tam uvedene odkial a kam cestujes. Nech ma skusi presvedcit sprievodca vo vlaku do ktoreho som prestupil, ze listok je uz neplatny, ked je na nom jasne napisane odkial a kam plati :).
21.09.2011 - 10:09:19
00
Nie celkom sme sa pochopili. Mal som na mysli prestup mimo planovanu trasu. Mal som to napisat inac. Na mnohych trasach sa jednoducho prestupovat musi.
21.09.2011 - 11:12:30
00
.


Naposledy upravil wukie dňa 25.10.2011 - 08:57:13, celkovo upravené 1 krát.

21.09.2011 - 12:27:11
00
Ja vozim bike len v aute, mam sluzobnu jettu a po odmontovani pedalov, tam zmestim aj frajerkin. Bike, karton z TV a dalsi bike. Vsetko sa tam da pekne naukladat, boli sme tak aj v chorvatsku + batozina. 140km/h po dialnici, ziadny aerodynamicky problem.
.
Co sa tyka vlakov, vzdy som si tam ukladal bike sam (na vesiak ci o stenu) a pri kazdej nakladke inych bajkov sme asistovali. Inac raz sme sli z liptova a myslim, ze niekde pri MT uz dalsich bikerov nezobrali, lebo v uloznom vozni neostalo miesto. Jednoducho ich tam sprievodca nechal cakat na dalsi vlak. Naserie..
24.09.2011 - 12:45:38
00
keyboard_arrow_up