Ty už dnes radšej nič nepíš
01.08.2011 - 20:20:47
00
Len mi pride proste uplne zbytocne kupovat zrkadlo + nejaky dementny setak. V takom pripade je urcite 100x lepsie kupit m4/3 system, alebo hocjaky EVF s velkym cipom.


v podstate súhlasím so všetkým okrem tohto. totiž aj zrkadlo sa dá kúpiť s dementným seťákom, ale len keď viem že niekedy budem chcieť kúpiť lepší objektív len teraz na neho nemám.

:y:
01.08.2011 - 20:26:01
00
To ano .. ale obvykle to byva tak, ze sada dobrych objektivov, pre ktore ma vyznam zrkadlo kupovat stoji radovo viac nez to telo .. a za par rokov za tu istu cenu kupis vyrazne lepsie telo. Zase na druhu stranu, slusny objektiv, pripadne dvojica, ktora postaci pre vela veci nestoji zas vyrazne o moc viac .. ale je nutne do toho nejake to euro investovat. Taktiez je pravda, co pise Rasto, ze na vela fotiek je daleko viac lepsia stara zrkadlovka, nez novy kompakt. Je to nieco podobne ako stara dilema, ci novy Suntour/RST alebo stara Marzocchi :D :D

edit: este by som doplnil, ze kombinacia napr. Pentax K-r + 18-55 a 55-300, je kvalitativne skutocne vynikajuca, pokryva prevazny rozsah bezneho fotenia, a cenovo za 800e v exapro je imho vyborna.Podobne aj vaha. Ovsem, je treba poznamenat, ze zrkadlo (heh, teda cokolvek, kde sa vymiena objektiv, snad s vynimkou Sigmy, aj ked Olympus ma celkom ucinne cistenie podla ohlasov) znamena casom problemy s cistenim cipu, dalej bezne pohanane AF objektivy su v porovnani s kompaktom hlucne, rovnako uzavierka, a zrkadlo v tele. Podobne co som vypozoroval z for, kde sa tieto veci riesia, pre tych, ktori foteniu neprepadnu, ale fotia len tak ako pride, je lepsie riesenie (vzhladom na konecne riesenie kvality fotky) m4/3.
01.08.2011 - 20:29:38
00
nemám čo robiť tak tu ešte niečo napíšem, možno to niekoho bude zaujímať hehe.

ale obvykle to byva tak, ze sada dobrych objektivov, pre ktore ma vyznam zrkadlo kupovat stoji radovo viac nez to telo .. a za par rokov za tu istu cenu kupis vyrazne lepsie telo.
tj síce pravda, ale radšej si kúpim foťák+seťák a o 2 roky poriadny objektív ako 2 roky nebudem mať s čím fotiť a potom všetko naraz, okrem toho nikto kto začína fotiť so zrkadlovkou nevie, čo bude potrebovať, či ultrasvetlý teleobjektív s pevným ohniskom alebo kvalitný širokáč alebo rybie oko alebo nejaký 10x zoom unierzál, prípadne poriadny makroobjekív, mylím že si kúpiť dobré telo a postupne dokupovať objektívy je prirodzený vývin a robí to tak skoro každý :) a tiež že napr 2 roky stará D90 je dnes stále veľmi dobrý foťák a najnovšie modely nemajú nič podstatné čo by nemala. ten vývoj nejde tak brutálne dopredu, a hlavne už je tak ďaleko že terajšie foťáky vydržia byť "aktuálne" a schopné ešte dlhé roky (nie ako tomu bolo pred pár rokmi keď sa divoko predháňali s novými vlastnosťami)

ja som mal objektívy najprv 2, potom 3 a menil som ich dosť často, a vystačil som si za tie 4 či koľko rokov s čistením doma, aj to len párkrát. a to nemám na čipe žiadne samočistenie! Ak by aj, nieje to nič drahé, pri najhoršom v servise, pri horšom sa dajú kúpiť lacné pomôcky na čistenie doma... to proste naozaj netreba riešiť.

s tými m4/3 sa nedá než súhlasiť, mne sú veľmi sympatické, mať tak veľa peňazí kúpim si jednu na nosenie so sebou na bike a podobne :) jedniná škoda je fakt tá cena a absencia optického hľadáčiku (hoc aj pripojiteľného)

krásne porovnanie :)
http://www.imaging-resource.com/PRODS/NEX5/ZCOMPT2I-TOP.JPG

a toto je úplne super akcia.. škoda že je to starší model.. nemá napr taký veľký display ako tie novšie, no tá cena je super http://www.pixmania.sk/sk/sk/5001493/art/olympus/pen-e-pl1-eierny-objektiv.html
alebo s dvoma objektívmi ajtak pod 500eur (!) http://www.pixmania.sk/sk/sk/7659830/art/olympus/pen-e-pl1-eierny-m-zuiko.html
02.08.2011 - 00:07:05
00
FZ28 posla ta tam (dlhoprsti) :tmi:

steju:
tie Olympusy su super, no tento styl fotakov jej asi nebude vonat a hlavne ceny su okolo 500 EUR a to bude este potrebovat pridavne objektivy.

Zatial to vyhrava FZ100, takze nejake lepsie alternativy?

Cim foti STN?
02.08.2011 - 08:00:13
00
Cim foti STN?

Zrkadlo Canon EOS s obrovskym tazkym objektvom :lol:
02.08.2011 - 09:51:37
00
nem velky :lol: https://picasaweb.google.com/bikerdrotar/SitnoMTB#5625417925094893506
naopak, zdala sa mi ta vecicka velmi sikovna
02.08.2011 - 10:33:56
00
Angel akykolvek kompakt alebo ultra zoom ak nema plnohodnotny manual ma svoje limity na ktore fotograf narazi vtedy ked zisti ze nefoti to co chce. Vtedy je namieste rozmyslat nad nad zrkadlom. Ak sestra nechce zrkadlo tak jej ho kupte :lol: ver ze si na neho zvykne a bude mat z neho vecsiu radost ako z fotaku kde bude riesit 70 % odpadu. O moznostiach upravy a post procese ani nehovorim. Tlacit velkost A4 si ju jednoducho vyzaduje a bez moznosti fotenia upravy v RAW je to prehrate uz vopred. Ak ju fotenie bavi, akekolvek ine riesenie okrem zrkadla bude len prestupna stanica a nakoniec skonci pri zrkadle ako vecsin az nas :rofl:
02.08.2011 - 11:17:12
00
No hej, ale ake zrkadlo ? Polopriepustne od Sony, ci klasika ? Alebo zrkadlo bez zrkadla ? A aky velky cip ? Ci rovno full frame ? Alebo radsej predsa len stredoformat, pretoze mala zrkadlovka je proste len mala zrkadlovka :lol:
02.08.2011 - 11:40:18
00
sony stoji za prt... pri iso200 to uz je zasumene ako analog signal bez anteny :tmi:
02.08.2011 - 12:03:55
00
No hej, ale ake zrkadlo ? Polopriepustne od Sony, ci klasika ? Alebo zrkadlo bez zrkadla ? A aky velky cip ? Ci rovno full frame ? Alebo radsej predsa len stredoformat, pretoze mala zrkadlovka je proste len mala zrkadlovka

...no, tak tvojej reci som porozumel tolko, ako cukrar chirurgovi :lol:
02.08.2011 - 12:05:50
00
ak zrkadlo, tak len volba medzi Nikon alebo Cannon, vsetky ostatne alternativy by som ja osobne vynechal. A ci Ful? je to uz len o peniazoch, ale kazdy casom dozreje na plny cip
02.08.2011 - 12:20:14
00
Ak ju fotenie bavi, akekolvek ine riesenie okrem zrkadla bude len prestupna stanica a nakoniec skonci pri zrkadle ako vecsin az nas :rofl:

ale no zas to netreba preháňať, kľudne môže skončiť pri hocičom inom čo je bude vyhovovať, a nemusí to byť práve zrkadlovka.

tie Olympusy su super, no tento styl fotakov jej asi nebude vonat a hlavne ceny su okolo 500 EUR a to bude este potrebovat pridavne objektivy.

veď je tam 500 eur s dvoma objektívmi, netreba nič dokupovať, maximálne tak nejakú brašňu a filtre :)

fullframe? asi si musíte prečítať diskusiu ešte raz, nejak som nezbadal že by chcel minúť 2000 eur len za telo...
02.08.2011 - 12:32:40
00
angel1 ešte si nám nenapísal ako toto skončilo, čo si kúpil a aká je spokojnosť ;)
13.08.2011 - 09:12:04
00
chalani, vdaka za pomoc, dal som vase navrhy rodine a po precitani testov sme zahlasovali za toto:

http://www.pixmania.sk/sk/sk/4856537/art/olympus/pen-e-pl1-eerveny-objekti.html

Objednali sme to v piatok, uvidime co to bude za masinka.
15.08.2011 - 13:34:05
00
keyboard_arrow_up