Cibo, ja som bohuzial neni z tych o ktorych pises. osobne som si vyskusal cestne preteky, kriterium, casovku, MTB XC, MTB maratony a dokonca aj nejaku tu MTB casovku do vrchu...a nikdy by som tu netvrdil ze ktory z tychto pretekov je tazsi...az casom zistis, ze pretek je tak tazky ako ho urobia tvoji superi...teda ak chces bojovat o popredne umiestnenie

a co sa tyka napr galusiek, jazdil som na MTB aj tie a nikdy s nimi nebol ziaden problem. napr iba Tufo robi viacero dezenov a nie je problem si vybrat vhodnu galusku do akehokolvek terenu ( a mozem ta ubezpecit, ze taky Dubnicak by im problemy vobec nerobil...technicky je to jeden z tych lahsich maratonov ;) )
07.08.2011 - 14:39:11
00
Cibo, ja som bohuzial neni z tych o ktorych pises. osobne som si vyskusal cestne preteky, kriterium, casovku, MTB XC, MTB maratony a dokonca aj nejaku tu MTB casovku do vrchu...a nikdy by som tu netvrdil ze ktory z tychto pretekov je tazsi...az casom zistis, ze pretek je tak tazky ako ho urobia tvoji superi...teda ak chces bojovat o popredne umiestnenie

a co sa tyka napr galusiek, jazdil som na MTB aj tie a nikdy s nimi nebol ziaden problem. napr iba Tufo robi viacero dezenov a nie je problem si vybrat vhodnu galusku do akehokolvek terenu ( a mozem ta ubezpecit, ze taky Dubnicak by im problemy vobec nerobil...technicky je to jeden z tych lahsich maratonov ;) )



mne islo predovsekym o tu trat,ktora mi pripada az smiesne lahka.Hladka,crossova,...
mnoo neviem odkial si zobral ze dubnicky maraton je jeden z tych lahsich ale nevadi.
Podla mna tie zavody boli dost inicom,keby boli riadne v horach,tak to by bolo zaujimavejsie,nielen po vykonovej stranke ale aj technickosti jazdcov...,
07.08.2011 - 15:12:18
00
"riadne v horach" to je kde?
na taketo podujatie treba mat aj zazemie a splnit urcite podmienky, inak by sa tam nemol konat ten pretek
07.08.2011 - 15:46:59
00
Cibo, porovnavas hrusky s jablkami :tmi: XC a XCM su odlisne discipliny s inymi profilmi trati.
07.08.2011 - 15:50:49
00
Cibo9: Serieš si do papuľky. Ideš sa tu hádať z ľuďmi, ktorí majú odjazdené desaťtisíce kilometrov, desiatky pretekov rôzneho druhu a boli aj výkonnostne medzi najlepšími. Matt dokonca prevádzkuje podľa mňa najlepší slovenský cyklo eshop suncycle.sk takže asi vie čo robí a hovorí...
Keď si taký odborník, tak kľudne môžeš zorganizovať XC "riadne v horách" ako to ty píšeš. LOL
07.08.2011 - 16:42:25
00
Bol dneska niekto pozrieť? Ako sa jazdilo našim chlapcom? Čakal som teda lepšie výsledky, alebo to bolo zapríčiné tech. problémamy?
07.08.2011 - 17:10:14
00
skor ako technicke problemy je to zrkadlo financovania sportu a celkoveho zaujmu statu o sport...od malych deti az po dospelych. ale myslim ze Miso Lami a rovnako aj Milan Barenyi zajazdili celkom pekne preteky ked si zoberieme ze sutazili so svetovou spickou :bow:
07.08.2011 - 17:24:18
00
Určite im patrí obdiv to ano, len som si tajne myslel že by to mohlo byť vyššie. A to nehovorím o minuloročnom majstrovi na ceste :talk: , ale šak si napravý chuť na najbližšom podujatí :x
07.08.2011 - 17:27:44
00
Neviem či si osoba ktorá tu vraví niečo o crosovej trati v Dohňanoch tú trať aj prešla na biku. Po absolvovaní aj len jedného kola by ťa reči rýchlo prešli, porovnanie s Dubničákom je dobrý vtip. Nastúpané metre nemajú na XC tratiach obdobu, dať tam ešte nejakú rockgarden by bolo skôr naškodu
07.08.2011 - 17:56:02
00
ja som dnes prišiel o hlasivky, jednoznačný vrchol sezóny, všetko bolo tip-top, náročná trať, divácky atraktívna, pivo na trati, krásne súboje, plač v očiach v poslednom kole...ďakujeme organizátori a pretekári :y:

Marian, si toho Jardu ani nechcel pustiť, tak dlho ste sa fotili :rofl:
07.08.2011 - 18:38:00
00
keby som ho nečapol, necvakol by sa s ním nikto :D José Hermida sa ešte aj poďakoval že sme sa s ním odfotili
07.08.2011 - 18:39:15
00
Malý-veľký José :P

Prílohy:

imgresize.jpeg
imgresize.jpeg 68.35 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2011 - 19:17:33
00
ako vidim slovenskych hrdinov typu,seres si do huby,on ma najazdene viac a bla bla bla si nehajte pre seba.Zato ze ma viac km najazdenych a pritom mna ani nepoznas tak si myslis ze co ?, 1000 ludi 1000 nazorov. Uz ti to niekto povedal ? ... ASI NIE
07.08.2011 - 19:26:34
00
jedno krátke videjko odo mňa :$

http://www.dailymotion.com/video/xkesiy_european-mtb-xc-championships-2011-dohyany-slovakia_sport
07.08.2011 - 19:59:01
00
Cibo

ad1 aj také sú trate. naopak choď sa pozrieť aké ukrutnosti sú postavené na europsky pohár o týždeň v susedných čechách. Dohňany sú úplne o nieočom inom. O rýchlosti a technike jazdy ako takej kedy každé zle preradenie a zle zvolený prevod rozhoduje.

ad2 už v utorok na trati trénovali prví pretekári a do nedele po nej prešlo min 10 000 bikov . som domáci, poznám ju podrobne. vyjazdila sa, vyhladila. štvrtková štafeta a juniori/ky to mali v piatok daleko naročnejšie.

ad3 prejdi ju za 13 minút a začnem tvoj názor rešpektovať, lebo v tom je tá neuveritelná náročnosť.
07.08.2011 - 20:02:58
00
keyboard_arrow_up