Boardman 2011 je uplne nadherny ram. Ked som ho v halfords videl prvykrat tak som z neho nemohol ale team za tych extra 200gbp urcite stoji :l:
Vyskusaj sa previest na obidvoch bikoch aj pred obchodom nenechaj sa uvarit iba posedenim v predajni.
Inak ak by si bol dnes vecer v Londyne mohol by si cosi poriesit aj zadara z kamaratmi z mokrej stvrte :rofl:

Ak nahodou pojdes do Carrera Fury tu su nejake typy na upravu bajku od stastneho majitela :)

1 - shorter stem for more direct control. This does compromise some reach, but once you getting more into technical stuff, it's worth it (50mm in mine which can be a bit twitchy, would recommend even 70mm) I also went for some 720mm wide bars, and feel I could still go a bit wider (I am 6'4" and a half though!-)

2 - extending the fork to 140mm. There is a video on Suntour's website showing how to do this and what you need. I had some concern about compromising the strength on the front, although after reading that the Fury had been sold with 140mm forks on before, game on! One of the main advantages of doing this is slackening the head angle just slightly more, giving more stability and helping put your weight just a bit more back (great with that shorter stem)
09.08.2011 - 22:22:56
00
tak dnes som si dal jeden rezervovat :D ale viete co?? nasiel som dalsi.A kupa vyzera byt brutalna co poviete? Do pondelka mam cas porozmyslat aky presne.Nasiel som tento co vy na to ??
http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=49195
alebo
http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=59241

a bomba http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=49196
tu je nieco onom popisane http://www.vitusbikes.com/mountain-bikes/zircon-02
A tento je uz podla mna asi naj co sa tyka vybavi.A za 700 no cer to vem.Ale bojim sa toho,ze ma v predu iba 2X a nie 3kotuce hM? bude to problem?
12.08.2011 - 00:56:22
00
ako myslíš tu otázku ohľadne kotúčov?
12.08.2011 - 01:59:30
00
no ako pisali jediny ohladom MTB vpredu 2 cize 2X10 prevody. AKo recenzie na to su len chvalne,ze je to jednoduchsie,ide hladsie tak neviem a ze je to aj rychlejsie ako obycajne.
12.08.2011 - 02:03:47
00
Teraz sa prevody 2x10 celkom rozrastajú nie je čoho sa báť aj keď je to o preferenciách. Niekomu vyhovuje viac rozsah prevodov 3x9 niekomu zas 2x10 najlepšie by bolo biky na deň zapožičať, zajsť do lesa a zistiť ktorý ti vyhovuje viac (systém).
12.08.2011 - 02:07:48
00
NO zo hej tu je len jedna moznost kupit:D ako cena je brutalna na tie komponenty co su tam .LEn nikdy som ho nevidel ani neskusal.Neviem ci sa mam bat ho len tak objednat na slepo povedane.jediny obchod,kde ho predavaju je cca 400mil odomna .cize smola
Ale zajtra tam zavolam a popytam sa nan.NO co ty povies nanho?
12.08.2011 - 02:10:46
00
Vyzerá fajn, komponenty super v tej cene ale zober to. V tejto dobe trh začína ovládať systém 2x10 takže slepá cesta to nie je mal by si byť spokojný :)
12.08.2011 - 02:13:42
00
ved tak aj rozmyslam bo ten co mam rezervovany tak jeho komponenty su uplne inde a stoji 650.A tu je uz aj X9 a vse super.Uvidime zajtra zavolam tam a budee

no mam tento rezervovany ale ako vidim neda sa ani co porovnat :D

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_777747_langId_-1_categoryId_165499

A dnes som volal ohladom toho bajku.Asi najlespia kupa podla mna co vy na to? asi to naj co mozem pozhanat za tu cenu.

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=49196
12.08.2011 - 02:18:30
00
Tak ten Zircon 0.2 je super vybaveny za tie prachy. Mrkol som v rychlosti aj na recenziu na bikeradar a odporucaju vacsiu velkost lebo TT je dost kratka. Pre 18" - 572mm, 20" - 600mm. Z kratkym predstavcom a InLine sedlovkou ti 20" bude akurat.

"Look at frame measurements before you buy though, as the 18in bike has a shorter than average 22.5in top tube reach. If you feel the need for flat-back climbing efficiency and a competitive edge, think about opting for the 20in bike. Other riders will love the way the short and upright ride position dictates the Zircon’s relaxed trail feel."

Ak je vpredu dvojplacka 39-26 tak ako na obrazku a vzadu mas 12-36 10sp to by ti malo stacit tu v UK a ked dojdes na SK uz budes vo forme a vytiahnes vsade :) . (Ja mam dvojpacku 36-22 a vzadu 11-34 9sp). Casom mozno aj dalsie firmy zacnu vyrabat pily v inych velkostiach. Toho by som sa nebal.

Nerozmyslaj a kup ho pokial ho maju v tej cene ;) A ak sa ti nebude pacit mozes ho do 30dni vratit ak mu nedas poriadne zabrat a bude stale vyzerat ako novy.
12.08.2011 - 17:07:36
00
Dik to si aj ja myslim,ze lepsie uz asi nenajdem.Len si ma zaskocil. CIze mam brat 20a nie 18? ja ma 178cm aj drobne :) a vazim cca 76kg.Nechem zas velky bike.NO ked som tam volal tak som sa ich pytal,ze kolko kusov maju tak v 18 maju na sklade 31 kusov :D cize super ale nepytal som sa v 20. kua. A budem az v pondelok vecer objednavat.CIze vazne mam brat 20?
12.08.2011 - 19:28:56
00
Ja len tolko ze urcite nekupuj 20, budes to lutovat. Bike bude na teba priliz velka koza. Ja mam 17 ram a 180cm. Bal som sa toho ale je to super. Odporucam. TT 584 myslim..
12.08.2011 - 19:41:29
00
No najhorsie ze sa neda pozriet na zivo .jedine,ze by som meral 400mil koli tomu :sweat: ale zavolam tam zajtra este a presne sa informujem podla mojich mier.Lebo za tu cenu fakt som presiel 100vky bikoch vsade ci cez net ci na zivo a ziaden nebol tak namakany ako tento.Aspon podla mojko laickeho oka :D
12.08.2011 - 19:51:35
00
Ja len tolko ze urcite nekupuj 20, budes to lutovat. Bike bude na teba priliz velka koza. Ja mam 17 ram a 180cm. Bal som sa toho ale je to super. Odporucam. TT 584 myslim..


Dijck nechcem ti oponovat viem ze toho tu pises dost ale predstavec na tom biku je 50mm pri jeho vyske 179cm je dlzka TT584mm podla mna dost kratka. Jak som pisal skorej
Pri tvojej vyske by som tiez nerozmyslal o velkosti viac ako 18". alebo Top Tube horizontalnu dlzku nie dlhsiu ako 600mm potom to uz bude neobratne. Ja mam 178cm a mal som kellysa 19.5 a uz nikdy viac. Teraz mam obidva biky 18" Merida -TT - 590mm - predstavec 70mm a Lapierry - TT - 595mm - predstavec 50mm.

K tomu este doplnim ze na Meride mam InLine sedlovku a na Lapiery ma sedlovka 10mm offset. Moze ist aj do 18" ale potom bude predlzovat predstavec a to ovplyvni jazdne vlastnosti biku. Je len otazka ci k lepsiemu alebo horsiemu.Tak isto pri 20" je dlhsi wheelbase a pomoze to k stabilite biku pri hlavovom uhle 70stupnov. To je moj pohlad na vec.

Jamika
jedine,ze by som meral 400mil koli tomu :sweat: ale zavolam tam zajtra este a presne sa informujem podla mojich mier.

Neviem ci sa do CRC dovolas v sobotu "Sometimes it's good to talk! The CRC team are on hand from 9.15am to 5.15pm (GMT) Mon - Fri to help you with your purchases. " Ale mam pozitivne skusenosti pri vymene komponentov z CRC tak na tvojom mieste by som zobral rovno bike povozil sa niekde po car parku a meste a podla toho sa rozhodol ci si ho nechat alebo poslat spat. Za tu cenu naozaj nic lepsie nenajdes.
12.08.2011 - 20:58:25
00
NO poslal som im email tento krat.Vysvetlim som im v nom co ocakavam a od nich radu ohladom velksoti.A preposlal som im aj to co si mi napisal ohladom velkosti a probleme .TAk som zvedavy ktoru velkost mi odporucia. NO ja si ho mozem aj teraz objednat,ale v pondelok rano utekam este do
http://www.evanscycles.com/categories/bikes Milton Keys ci ako sa to pise.je to velke centrum,kde maju vyse 400bike. Ak si tam nevyberiem tak urcite objednavam tento uz v pondelok vecer.A chcem aj nieco podobne tam vyskusat co sa tyka velkosti. UZ som sa neraz poucil,ze lepsie je niekedy si rozmysliet a kupit az ked budem presvedceny. Takze este do pondelka vecera cakam ci nahodou nieco tam lepsie nezozeniem. JA beriem 2 bike. Plus zensky.Tak na cene sa vzdy da nieco pospekulovat. Takze v pondelok budem rozumnejsi. NO ale pre tento som na 90%rozhodnuty,ze ho chcem.
12.08.2011 - 21:29:56
00
Ked si mrknes na CRC tak dole mas aj "FIT GUID" a podla neho by si mal zobrat 20" na vysku 177.5-185cm ak mas rozkrok 80-84sm alebo 18"/20" na vysku 172.5-180cm ak mas rozkrok 77-81cm to ked mas kratke nohy.
Ja mam Evans za rohom na Gatwicku, Headquarter/Warehouse a tam maju vsetko co je na ich webe. Ak od nich nenajdes na webe nic lepsie tak to ani v shope nebudu mat.
Jasne ze si dobre porozmyslaj predtym ako kupis bike, predsa si ho len nekupujes na rok. Osobne som tiez nebol velmi presvedceny ked som kupoval Lapierra ale presvedcilo ma forum :y: . Teraz po roku a tuningu by som ho uz nemenil.
12.08.2011 - 21:56:11
00
keyboard_arrow_up