zdravim,
viete o nejakych windstopperovych vestach, tak do cca 100 eur ?? nasiel som takuto .. http://castelli-cycling.com/en/products/detail/347/ ..
.. ma niekto s nou osobnu skusenost ?? .. chcem sa este opytat, kedze som nikdy nemal vestu, ci bundu z windstopperu, je to dostatocne priedusny material ??
..vdaka ...
13.08.2011 - 19:47:07
00
Najprv si kúp bundu, tú viac využiješ (sú aj s odnímateľnými rukávmi,dobré je keď má pod pazuchami vetracie otvory na zips). Používa sa až keď je väčšia zima. Namiesto windstoperovej vesty je lepšie si kúpiť tielko s neprefúkavou prednou časťou, ktoré sa nosí pod dres. Je skladnejšie. Nezabudnúť ani na tenké návleky, hlavne na ruky. Windstoper (žiadny) nie je až taký priedušný, ako to prezentujú v reklame. Ak nie je veľká zima, nosím ľahšiu (newindstoperovú) bundu, prípadne v kombinácii s tým neprefúkavým tielkom. Windstoperovú bundu a windstoperové nohavice až keď je väčšia zima.
13.08.2011 - 20:03:42
00
ja osobne skusenosti z hor, nie z bajku: vesta asi zbytocne zabera miesto v batohu,. skor kvalitne tricko z ovcacich chlpov / merino/ a obycajnu fukerku, popripade koli zbalitelnosti goretex paclite, no ten uz je s membranou, takze ked vela potis, membrana nemusi stihat ale tie bundy mavaju domyselne odvetrania. ako zaloha do brutal podmienok jedine goretex, teda podla mna
13.08.2011 - 20:34:16
00
laco .. hej, pozeral som aj na natielniky, ktore su neprefukave na prednom diely .. mas nejaky tip na taky natielnik, alebo tricko ??
jano .. nad paclite som uvazoval, na dazd, ale gore ma novy material, este lepsi ako paclite, bundy by sa mali objavit z toho materialu v jeseni, zime ..
13.08.2011 - 20:51:49
00
Prikmotrim sa k teme...Planujem kupu oblecenia na chladnejsie jesenne dni,zatial mam len dres a nohavice.Prve co by som chcel su navleky na ruky a nohy,ako som zistil aj tie su rozne,tenke alebo lahko zateplene,oplatia sa uz radsej kupit teplejsie?Alebo to uz radsej dlhe teple nohavice?Na vrch pod dres tielko,ako sa tu uz spominalo.A bundu?Cital som o softshellovych,bude taka vhodna do teploty tak 10 - 15 C?
03.09.2011 - 08:33:06
00
Ja mám túto:

http://www.koloshop.cz/sk/bundy-180/force-bunda-isowind/

Zatiaľ 5 - 6 rokov. V teréne s oblečenými 3ma vrstvami do - 10 st.Celzia. Vlhkosť odvádza primerane, neprefuknuteľná = vo veternom mrazivom počasí je ok. Osobne bundy (dresy) bez rukávov alebo s odnímateľnými rukávmi neuznávam. Kosa okolo paží. Ale každému to čo mu vyhovuje. :-)
03.09.2011 - 19:20:11
00
chlapi, ja jesen, zima,jar jednoznacne naspodok nieco z merina, tie ovcie chlpy su vynikajuce, hoci nevysychaju tak rychlo ako syntetika, no ked som na viac dni mimo, nesmrdia ako tie umele handry. No a na to bud Windstoper ci gorac, podla pov podmienok, popripade ak velka zioma nejaky polartec
04.09.2011 - 09:19:03
00
no tak k téme...podľa mňa WS vestičkou nič nepokazíš, určite by som jej dal prednosť pred nátelníkom s membránou, ktorý ti len to vlhko udrží bližšie k telu a neochráni ti krk, navyše sa dá v kopci rozopnúť, alebo dať dole...o skladnosti nemôže byť reč, vestička ti hravo vojde do zadného vrecka dresu, resp. do batôžka...

yankoo, závisí do akých teplôt chceš jazdiť...je dobré mať návleky, ja vozím tie zateplené, ale keď sú kraťasy tenké, v chladnejšom počasí si vytrpíš...mať dlhé čapáky v šatníku nikdy nie je na škodu, dnes už sa dajú kúpiť aj za pár €, ak nemieniš nejako veľmi investovať...
04.09.2011 - 09:34:21
00
jj, vesta je dobry pomocnik a nezabere vela miesta
ono to nie je prave lacna zalezitost vybavit sa aj na chladnejsie dni, takze navleky su na zaciatok OK, mne sa osvedcili aj 3/4 gate so zateplenymi kolenami, WS gate pouzivam az pri teplotach bliziacich sa k 0°C
04.09.2011 - 10:52:31
00
Myslite,ze vesta by stacila aj tato?
10.09.2011 - 12:58:43
00
ja by som odporučil niečo taketo-teda ak to chceš na celoročne použitie
http://www.nyna1.sk/nc/obchod/detailne-informacie/produkt/bunda-bwl1654p.html
a maš 2 v 1 :) bundu aj vestu. A ohladom WS daju sa najsť aj lacnejšie alternativy ako napr no wind (mam jednu bundu tiež z Nyny a maximalna spokojnosť) alebo pod. označene materialy.
S tymi natelnikmi s membranou suhlasim s Katkom podla mna je to blbosť membrana by mala byť ako posledna vrstva a nie v spodnom pradle lepšie voliť klasiceke termopradlo či už syntetiku alebo merino
15.09.2011 - 20:34:31
00
to imro1:

zhodou okolnosti, presne tuto mam (cerveno/ciernu) je super, len je v nej dost teplo, takze na veterne pocasie je sice O.K.,ale pri teplotach okolo 5-10°C ako 3. vrstva, inak sa v nej uvaris .... :lol: dost by jej pomohla sietovina na odvetranie
19.09.2011 - 13:56:46
00
kikili jo! Všetci tu odporúčame to či ono, ale zabúdame na podstatnú vec = rozsahy teplôt pre dané oblečenie. :-)
19.09.2011 - 14:37:13
00
jasne chlapi ved tak som to aj myslel ked som písal na celoročné použítie, teda skor chladnejšie počasie najmä pod 10 °. Ja mam klasicku no wind bundu bez odopínatelnyh rukavov a použivam ju aj v lete ked idem niekam na cely den do kopcov a su chladnejšie rana tak pride vhod a potom v zjazdoch je super a ked je teplo tak zbalim do batoha a ide sa dalej :) A od jesene do jary si to bez nej ani neviem predstaviť no wind je super.
19.09.2011 - 16:33:11
00
keyboard_arrow_up