Chalani, chcem prejst z Turca do Bystrej na na biku a akosi sa mi nechce trepat cez sturec a po hlavnych cestach cez BB. Potrebujem sa teda dostat cez Velku Fatru a Nizke tatry. Ako som to pozeral tak ma napadaju 2 varianty cez Velku fatru:
1. cez Gadersku dolinu, potom bike na chrbat a vyniest po zltej na Kral.studnu (peklo) alebo po zelenej na Ostredok (peklo 2). Odtiaľ cez Krížnu (nejde nejako obísť ?) do Rybovského sedla a zbehnúť dole po zelenej do Liptovskych Revuc (revuc od strachu :o))

alebo druha trasa:
2. cez Necpalsku dolinu pod Borišov potom okolo Ploskej a do Revuc dolu po žltej.

Chcem ist co najmenej po zakaznych trasach ale asi nieco legalne po hrebeni nie je (alebo ze by bolo ?).

No a ked sa dostanem cez Velku fatru tak ostavaju "iba" NT. To by som prebehol z Revuc cez Lipt. Osadu a Lipt. Lúžnu až k železnému a potom vyniesť bike po žltej do sedla Zámstskej hole a zniesť (asi) po žltej až do Jasenianskej doliny.

Vie mi niekto poradiť či sú tie trasy aspoň sčasti zjazdné, alebo či neexistuje cez Fatru nejaká lepšia trasa? Pokiaľ je to možné, chcem sa vyhnúť jazde po hl ceste cez malý šturec a donovaly.
18.08.2011 - 08:54:35
00
z Turca sa daj na Čremošné, žel. stanica, V pravo odbočka na Bartošku, ty pôjdeš z hlavnej cesty vľavo, vyššie odbočka do doliny, ktorá ťa dovedie až do sedla Malý šturec, mimo hlavnej cesty. Posledných asi 500 m s bikom na chrbte. Potom vľavo po červenej, cestička sa napojí na cestu zo Zalámanej doliny a dovedie ťa na Kráľovú studňu, odtiaľ na Krížnu. Ďalej som nešiel, ale asi by som volil cestu do Rybovského sedla, po zelenej do L. Revúc, L. Osady, vpravo do Korytnice a cez Hiadeľské sedlo na Horehronie.
18.08.2011 - 13:28:42
00
Tie tvoje navrhy su dost extremne. Vela tlacenia.
Odkial z Turca vyrazas?
Idealne by bolo nechat sa odviezt rano autom do sedla Maly Sturec a odtial smer Kralova Studna, Krizna, Stare Hory, potom po lesnych cestach na zelenu TZT Sachticka - Donovaly, z Donoval dalej cervena hrebenom do Hiadelskeho sedla(Kozy Chrbat sa obchadza severom po zltej, je to dokonca cyklotrasa). Odtial lesne cesty po juznej strane NT do Jasenia a potom po cervenej TZT podhorim do cielu.
Pouzit sa da aj vlak do Dolneho Harmanca (odtial na Kr. Studnu a Kriznu) alebo za do Ulanky(=uplne vynechat Kriznu).
18.08.2011 - 13:31:24
00
Ja budem rano vyrazat z Domanize (pri Pov. Bystrici). Takze v Blatnici uz budem mat rano cca 45 km a 2 sedla v nohach a cely vylet bude mat tak 120+ km. Preto som velmi nechcel ist az na cremosne. Ale mozno to bude lepsia ta trasa po zelenej a cervenej az na Hiadelske sedlo. Nad nim som rozmyslal, ale nepacil sa mi odspodu ten vyjazd z hl. cesty na donovaly. Tej sa chcem vyhnut. Pokial sa bude dat.
18.08.2011 - 14:17:23
00
tak skus na Lubochnianske sedlo, z Nolčova (Krpelian, ďalej na Ružomberok, cyklotrasou na Korytnicu a Hiadeľské sedlo. nešiel som tade
18.08.2011 - 16:38:38
00
Vdaka za napady. Pozeral som rozne trasy ale prevysenie je stale +-4000 m. Skusim to cez Necpalsku dolinu a Koniarky. A potom na Magurku a cez sedlo Latiborskej Hole. To vyzerá byť najkratšie a aj najmenšie prevýšenie (cca 3700). Dam vediet, ako som dopadol. Ale to bude musiet byt okolo 29. augusta pekne.
18.08.2011 - 17:07:14
00
wsh: Ja som tiež kedysi plánoval tento prejazd krížom cez VF, takže pridávam niekoľko postrehov. V nedeľu sme spravili pešiu túru na Borišov z Vyšnej Revúcej, hore po žltej zelenou dolinou a naspäť po žltej cez sedlo Ploskej. Určite sa vyhni zelenej doline,je tam úsek asi 1 km zničený LKT-ečkou. Keď sme už stúpali od chaty pod Borišovom na Ploskú, mňa najviac zaujala žltá odbočka na Močidlo. Tá vyzerala najlepšie zjazdná. Pridávam jednu fotku, pohľad z Borišova. Z pravej strany by si prišiel Necpalskou dolinou, rovno ide chodník na Ploskú a doľava ide tá odbočka na Močidlo.

Prílohy:

P1020416.jpg
P1020416.jpg 314.71 KiB thumb_up0thumb_down

18.08.2011 - 19:32:26
00
Vďaka Shogun, pozeral som tú odbočku na Močidlo. Lenže tá ma odvedie do Ľubochnianskej doliny odkiaľ sa zase budem musieť dostať preč. Je tá zelená dolina fakt tak zlá ? Lebo ak by som aj jeden km niesol bike na pleci bude to lepšie ako sa ťahať von z Ľubochnianskej doliny. Ako vyzerá tá žltá cez sedlo ploskej ?
18.08.2011 - 22:08:24
00
pozri pripadne aj tuto trasu - mozno by sa ti cast z nej mohla hodila
http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=49028
presli sme z velkej do lubochnianskej doliny (potial cele slapatelne, az na jeden prudky padak z hrebena pri klesani do lubochnianskej), na konci lubochnianskej doliny uz tlacenie po zltej TZ na chatu pod borisovom a odtial to vyzera do revuc celkom zjazdne...
doplenie: tou necpalskou dolinou (ktorou sme sa my vracali) to bude asi pre teba vyhodnejsie - tam budes tlacit sice cely usek v lese na zaver, ale budes to mat blizsie.
19.08.2011 - 10:21:51
00
Hej upravil som tu trasu, dufam, ze nebude prsat. Uvidime, ci sa mi podari. Pojdem 29. alebo 30. augusta a urcite dam vediet ako bolo.
23.08.2011 - 12:10:59
00
No to som zvedavy ako dopadnes. Podla mna na MTB zbytocna nuda (asfalt), vela tlacenia a velmi vysoka narocnost. Tlacenie z Magurky na konci dna radsej nekomentujem.
Ja by som urcite uprednostnil peknu MTB trasu cez Strazovske, Fackovske sedlo , Ziar , Kremnicke do BB a odtial vlakom. Ale nebudem ti do toho viacej kecat ;)
23.08.2011 - 21:15:46
00
Presiel som. Trasa je paradna. Napisem viac bud. tyzden.
31.08.2011 - 17:13:38
00
som zvedavy
31.08.2011 - 21:14:07
00
keyboard_arrow_up