Dnešný krátky výjazd. V jeho prvej časti som mal za cieľ trochu zmeniť lokality, ktoré navštevujem, teda ísť niekde, kde som ešte na bicykli nebol (a ani tak skoro nepôjdem) alebo bol niekoľko rokov dozadu - tj z Kamzíka po žltej dole a časť Rače. Ale druhá časť výjazdu už bola pre mňa tradičná.

Prílohy:

Komentár súboru: Na ukážku, časť trasy v mape.
Mapa.jpg
Mapa.jpg 230.15 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok ďalej, napravo je golfové ihrisko.
8.jpg
8.jpg 157.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Túto poľnú cestu za Stupavou som ešte nenavštívil. Je fajn. Je prvá, na ktorej som zbadal, že bola vyrovnávaná - tj povrch bol dobrý nie rozbitý.
7.jpg
7.jpg 229.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Za Borinkou sa pásol tento asi bocian čierny.
6.jpg
6.jpg 243.83 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tieto lokality sú typické výskytom čučoriedok. Listov plno, ale plody žiadne. Podobné čučoriedkoviská sa dajú nájsť po celých Malých Karpatoch. Osobne som ich fialové plody kedysi našiel a aj jedol iba pod Bielym krížom nad Račou a potom pri modrej značke na svahu Svätého vrchu.
5.jpg
5.jpg 134.71 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kedysi tu mohol byť výhľad, nad Medenými hámrami. Či to je odtiaľto smerom dole zjazdné, to nechám na posúdenie každého. Chodník tam bol...
4.jpg
4.jpg 312.67 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Podobné lokality mám rád.
3.jpg
3.jpg 307.48 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Z Bieleho kríža po modrej a následne po lesnej ceste. Tá zrazu skončila.
2.jpg
2.jpg 367.96 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Asfaltka do Vajnorskej doliny. Na bicykli som tadiaľto išiel prvý krát. V pláne som to mal dlho, ale mapa na predošlej strane od silvy ma nejako navnadila a presvedčila. Odtiaľto peknou ľahkou lesnou cestou až na BK.
1.jpg
1.jpg 141.63 KiB thumb_up0thumb_down

18.08.2011 - 21:39:17
00
je to hned na okraji k tej novej modrej
18.08.2011 - 21:40:52
00
2 wukie: ak tie dve fotky nad medenymi hamrami su z dracieho hradku (vyzera to tak) tak potom ano, chodik tam je. a zjazdny tiez je, ale urcite nie na xc biku, a nie bez chranicov. ak ma clovek stastie a vela odvahy da to... vraj :-) kamosi mi to minule ukazali, vraj sa tomu hovori vysoka skola. a pochopil som preco, naozaj vysoka skola zajzdovania. a ze blizko ba nie su tazke zjazdy, pche :-)
18.08.2011 - 21:52:13
00
jorge_sk: asi myslíme presne tú istú lokalitu, kde som bol. Len nie je to z Dračieho hrádku. Ten je na opačnej strane údolia. Vyústenie chodníka bolo pri takom oranžovom domčeku - je tam závora.
Ja som hore hľadal čučoriedky, krkolomné zjazdy nie sú pre mňa. Ale pre niekoho to môže byť určite zaujímavé.
Ale tuším som tu už fotky toho chodníka nedávno videl, len si niesom istý či to bolo ono...
18.08.2011 - 22:07:00
00
je to Strmina a s Alanom a Lubom (lto) sme to uz na bikoch zisli
18.08.2011 - 22:12:16
00
Počúvaj a mi sme sa včera nestretli náhodou vo vinohradoch medzi Račou A Jurom a pýtal si sa ma ako sa dostaneš na BK? :lol:



Jejda to je nahoda !! ano ano to som bol ja :D
18.08.2011 - 22:18:32
00
jorge: nie je to z Dracieho hradku, ale je to vcelku podobne .. oproti je to .. je tam Bemovej pilier, Mravcia skala, hajzlovy pilier a este zopar dalsich smerom na kamenolom. Secko brutalne a technicke (ale kratke) zjazdy. Kedysi to zjazdari jazdili na HTcka s 8cm zdvihom .. nj .. inak fotky z tohto som minule daval (treba padak na konci :D) .. zvalil sa mi tam batoh a kebyze nie strom, tak zbieram veci z neho dodnes na asfaltke :lol:
wukie: ano, ja som daval, Silva chcela nieco nove pobajkovat :lol:
romanx: to je iny .. ono je tam takychto viac, ale teda nenazyval by som to zozjazdovanim ten koniec toho :lol: .. a ja som sa tam aj s Reignom bal :sweat:
18.08.2011 - 22:22:00
00
jj, vtedy to bola taka naklonena plocha draha, s vystrcenou lavou nohou ako odrazadlo. Vtedy aj mne zvieralo polky. :D
18.08.2011 - 22:39:20
00
lto: tu si dával tie fotky post494132.html#p494132

Síce ja ani neviem prečo som tadiaľ dnes išiel. Asi preto, že sa mi nepáčia vyjazdené lesné cesty, chodníky a preplnené trasy. V tejto lokalite nebolo nikoho...
Až keď som sa tam ocitol, tak mi to bolo povedomé, reku fotky z tejto lokality som už niekedy videl a boli to tieto tvoje.
Ale škoda tých čučoriedkových plodov, nebude čučoriedkový MK lekvár...
18.08.2011 - 22:56:27
00
No, v kazdom pripade je tam velmi pekne .. ked som tam bol, tak som to siel skoro uplne zdola, potom spat a skoro som presiel turistov co si sli opekat :D. Hladal som spojenie z lesnej cesty na ten chodik + povodny chodnik, nieco tam je, ale zbytok sa asi stratil uplne. Aj ked... mal by ist ponak ten potok po vrstevnici az po povodnu modru (ale cez ten vyrub uz asi tazko nieco bude).
18.08.2011 - 23:24:32
00
Dnes som sa vracal z 3 Kamennych kopcov cez vojensky priestor a hla na co som nadabil. Ti kujoni vyspravili mostik. :)


a vojenska straz zacne vyberat "vstupne" do VO :lol:
19.08.2011 - 00:13:15
00
jasne, jak som kukol tu mapku tak som si az potom uvedomil ze vlastne toto je z druhej strany toho udolia. v kazdom pripade ak je to podobne tak to musi byt riadny masaker. tam je hlavny problem, teda podla toho co som skusal, najst vobec nejaky grip, strasne vela volnych sutrov v strasnej strmine. a zaver toho trailu od dracieho hradku uplna "lahodka". uplne zalomenie prudko doprava medzi stromy, ak to clovek neda tak je tam uz len kolma stena dole asi 3 metre nad asfaltkou :-) ak to niekto dal tak klobuk dole, na vlastne oci som to este nevidel.
19.08.2011 - 01:00:01
00
a vojenska straz zacne vyberat "vstupne" do VO :lol:


Nie tam bude umiestnena prenosna vaha pre auta :lol:

Dlhsiu dobu som tade nesiel a ten opraveny mostik ma prekvapil. Je to vlastne cesta nikam (konci mokrou zvaznicou), ale asi kvoli stahovaniu dreva sa to oplatilo :tmi:
19.08.2011 - 08:01:43
00
Nie tam bude umiestnena prenosna vaha pre auta :lol:

Dlhsiu dobu som tade nesiel a ten opraveny mostik ma prekvapil. Je to vlastne cesta nikam (konci mokrou zvaznicou), ale asi kvoli stahovaniu dreva sa to oplatilo :tmi:


Nikam? Ten mostik spaja asfaltku ( spajajucu Prepadle a VO) zo zvaznicou, ktorou jazdim z Lozorna okrajom VO az k rybnikom vo VO a dalej k zavore na Troch kamennych kopcoch. Takze mam hladky zjazd :rofl: zo zvaznice na asfaltku = krasne minute statne peniaze
19.08.2011 - 11:00:19
00
ved vravim nikam. Je to cesta len pre lesakov. Jazdievam tadial aj ja, ale minut tolko chechatkov na taky bezvyznamny mostik sa mi vidi ako zbytocnost...pricom je plno ciest v blizkom okoli v dezolatnejsom stave.
19.08.2011 - 11:07:13
00
keyboard_arrow_up