zdravim vsetkych
chcem si kupit nejake MTB. Avsak neviem sa rozhodnut hlavne ohladom brzd (hydraulika/"véčka") Doteraz som jazdil na mechanikach a nebol som s nimi spokojny. Aj na menej prudkych kopcoch mali problem zabrzdit, strasne sa prehrievali...

Nemam ziadne skusenosti s hydraulikymi. Preto sa chcem spytat ci hydrauliky nebudu mat podobne problemy, ci sa nemusim bat ze ich znicim pri aktivnom brzdeni (Martinke hole). A co udrzba?? Treba tam nieco pravidelne menit?? Co so zavzdusnenim??? Zatial mi viac-menej v bike shopoch odporucili hydrauliky no ja stale nie som pevne rozhodnuty.

"véčka" ma lakaju v tom, ze su jednoduchsie na udrzbu, viem ze ich neznicim ked s nimi budem nepretrzite brzdit...

mam jedneho favorita:
http://www.kubicasport.eu/produkt/2705/Haibike-Attack-SL-2011---Super-cena!/


Dik za vsetky rady :D
16.08.2011 - 17:32:07
00
Hydrauliky sú ,,dospelé´´ brzdy, dávno zbavené detských chorôb. Nároky na údržbu sú minimálne a sú spoľahlivé. Prehrievanie závisí od spôsobu brzdenia a niečo zdržia to sa neboj. S mechanikami ich ani neporovnávaj sú omnoho lepšie. Nemajú žiadne nastavovanie jednej a druhej platničky. Vymeníš, stlačíš par razy páčkou a hotovo. Občas ich vyberieš vyčistiš piestiky a je to. Raz za rok až dva dáš vymeniť médium - olej alebo brzdovku, podľa použitia. Ináč meníš len platničky, ale ako som písal omnoho jednoduchšie ako na mechanikách. Do véčiek by som sa ja určite už nevrátil, ten komfort sa nedá porovnávať. Keď trochu niekde trafíš ráfik žiadne šúchanie a taktiež po prejdení vody, blata a podobne. Takže určite hydrauliky a smelo. :-)
16.08.2011 - 20:45:38
00
Diky moc za cenne rady. Potreboval som aby mi niekto jasne povedal hydrauliky ano alebo nie. dik :D
20.08.2011 - 10:05:35
00
Nevedeli by ste mi niekto poradiť lacne hydr. brzdy.
20.08.2011 - 11:35:50
00
M.goro Shimano Br445
20.08.2011 - 12:42:26
00
keyboard_arrow_up