Karlovka - Devin - takto sucho sa k tomu vyjadruje stranka http://www.cyklotrasy.sk/trasy.php ktoru spravuju mestski uradnici STaRZ

Moravská cyklistická cesta
Začína na ľavobrežnej strane Dunaja pod Novým mostom a pokračuje nábrežím (proti toku rieky) popri Karloveskej zátoke a Devínskej ceste do Devína...

Ale uz vobec nepoznamenaju ze velka cast trasy smer Devin ide po pomerne frekventovanej ceste pre motorove vozidla za plnej premavky. Takze ziadna "cyklocesta" ako by to chcel niekto prezentovat a odskrtnut si dalsiu "hotovu" cyklocestu. Hlavne ze bude most cez Moravu ale ako sa k nemu z BA na biku dostat to uz nech si riesi kazdy sam... Mam pocit ze ked treba (napr. pred volbami) sa problemu cyklociest venuju uplne vsetci ale v realite su stale tie iste problemy - nedoriesene, neprepojene cyklocesty ako sa dostat z mesta von na biku tak aby nebolo potrebne kluckovat medzi autami.

toto je presne to o com pisem, velmi dobre formulovany a rozumny nazor:
http://www.cyklokoalicia.sk/vznikne-dalsia-cykloturisticka-trasa-na-ukor-mestskych-cyklotras/

ale dost uz off-topic, suhlasim, toto je jazdeni v lesoch MK :)
22.08.2011 - 13:02:59
00
toto je presne to o com pisem, velmi dobre formulovany a rozumny nazor:
http://www.cyklokoalicia.sk/vznikne-dalsia-cykloturisticka-trasa-na-ukor-mestskych-cyklotras/

:y:
22.08.2011 - 13:13:43
00
značením a trasa nie len zjednodušuje ale do istej miery aj legalizuje a zoficiálňuje .. a preto by sa ti nemalo stat že jedného pekného dňa proste nebude ...

Preto sme na Cerovke dávali tabule so šípkami.
22.08.2011 - 13:32:32
00
Mna zase fascinuje znacenie, kde 2/3 tabule tvori obrazok bicykla a ciel je napisany 1cm vysokym pismom, takze musim zastat a prist do vzdialenosti 2 metre k tabuli.

K tym trasam: My sme narod debilov. Ak sa ten most cez Moravu dokonci, rakusaci k sebe dotiahnu dalsich turistov z BA, a pekne ich zkasiruju na obcerstveni, urcite to nebude naopak.

Co sa tyka Vtacnikovych vyjadreni, mohol by sa pan primator napr. zamysliet nad tym, preco sa na sedackovu lanovku na Kamzik neda zavesit bicykel, ked uz chce tolko podporovat rodiny s detmi, ktore to vytiahnu tak maximalne na Kacin...
22.08.2011 - 15:30:33
00
Samozrejme, ze sa tam da zavesit bicykel. Ci si myslis, ze zjazdari drzia pomaly 20 kg zjazdovy bajk pri vyvoze v ruke abo co?
22.08.2011 - 15:33:57
00
K tomu turečáku,ármija nemá na nič prachy,cvičiť necvičia takže načo im bude vojenský obvod...na hovno.
Takže takto to treba povedať tomu paštekárovi galkovi aj tak neplnia normy nato už v ničom tak nech nám odovzdajú pekne lesy na jazdenie.Aspoň nejaký osoh z tých gúm bude.
22.08.2011 - 15:39:57
00
:-D ale pravda
22.08.2011 - 20:05:39
00
Urcite to nie je len tym. Su tam sice uzasne znacene trasy, kvalitny asfalt, pristresky, infrastruktura, mapy, ale skoro ziadne kopce = nuda.
Neviem kadiaľ jazdíš, ja som bol vo štvrtok kolečko Rust - Eisenstadt - Sopron - Moerbisch - Rust po cestách a radwegoch, tachometer ukázal 67 km a 480 nastúpaných metrov. Nebola to žiadna hrádza, stále hore alebo dole, doprava alebo doľava. Veľmi príjemná cykloturistika. A keby som išiel viac do vnútrozemia, napr. z Eisenstadtu na Loreto a naspäť cez Hof a Franz Joseph Warte, tak tých nastúpaných metrov by bolo ešte viac. Nuž ale čo keď sme si s mladým v Eisenstadte povedali, že ideme na echte maďarské halászlé...
22.08.2011 - 21:49:51
00
Ja by som si zelal, aby Cerova draha mala pokracovanie. Zial nie j v mojich moznostiach prilozit ruku k dielu. Inak tento rok som tam bol tusim prvy krat a niektore useky boli pokosene, co je fajn. Prvy krat som isiel aj smerom dole a je to o dost vacsia sranda.
22.08.2011 - 22:29:16
00
Cerova draha vedie kdekolvek v lese. Neviem sice, kto bol ten Cero, ale urcite mal nieco docinenia s blatom a prhlavou.
22.08.2011 - 23:24:35
00
Ten Cero je Dub Cerový (Quercus cerris) .. (síce po ňom už niet asi ani stopa)
22.08.2011 - 23:51:33
00
K tomu turečáku,ármija nemá na nič prachy,cvičiť necvičia takže načo im bude vojenský obvod...na hovno.
Takže takto to treba povedať tomu paštekárovi galkovi aj tak neplnia normy nato už v ničom tak nech nám odovzdajú pekne lesy na jazdenie.Aspoň nejaký osoh z tých gúm bude.
Niekde som čítal, že ho (VVP) chcú stále mať, pretože tam cvičia sem-tam aj zahraniční pištolníci a tak podobne.

Tu som našiel iniciatívu na zrušenie celého VO, ale ako všetko má to viac strán mince...
(predvolebná kampaň, kšefty s pozemkami,...)
http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=1878

alebo
http://zahorie.sme.sk/c/5732669/na-vyuzitie-vojenskeho-obvodu-zahorie-su-odlisne-nazory.html

nejaké info o Tureckom vrchu:
"Tzv. Vojenský výcvikový tábor na tomto území vznikl v roce 1935. Výstavba objektů zde začala v roce 1929 a probíhala až do roku 1939. V letech II. světové války prostor užívala německá armáda a kromě jiného zde byl dislokován Schützen-Ersatz Bataillon Nr. 2. K výcviku čs. armády se opětovně začal používat v roce 1945. Nejprve podléhal velitelství 4. oblasti v Bratislavě a od roku 1950 byl podřízen velitelství 2. vojenského okruhu v Trenčíně. Poválečné hranice VVT/VVP byly vytyčeny vládním usnesením č. 161 z 15.6.1950. Prostor vznikl na pozemcích a lesích obcí Pernek, Jabloňové a Borinka. V roce 1952 došlo k jeho přejmenování na Vojenský výcvikový prostor. Po vzniku vojenských újezdů k 1.7.1950 byl ve věcech výkonu státní správy zařazen do obvodu Újezdního úřadu Vojenského újezdu Záhorie, společně s Vojenským výcvikovým táborem Záhorie a Vojenským výcvikovým táborem Kuchyňa. Vojenský výcvikový prostor Turecký vrch má rozlohu 2 010 ha, z čehož se vojensky využívá 406 ha. Ve VVP je možno provádět taktická cvičení do stupně rota, výcvik ve střelbě z ručních zbraní, zbraní BVP a OT, házení ručních granátů, ostré minování i trhání. V kasárenském objektu se nachází velitelství VVP, garáže, dílny, kuchyňský blok a další týlová zařízení, přičemž objekt poskytuje možnosti k ubytování až 360 osob."
Na ten kuchynský blok by som sa rád pozrel, možno tam bude aj nejaký bufet otvorený.

Nejaké novšie info:
http://www.mil.sk/17878/sustredeny-vycvik-jednotiek-zpr-ps-vo-vvp-turecky-vrch.php?pg=1
http://www.comorrapredators.estranky.sk/fotoalbum/vvp-turecky-vrch/vvp-turecky-vrch
23.08.2011 - 08:24:39
00
Samozrejme, ze sa tam da zavesit bicykel. Ci si myslis, ze zjazdari drzia pomaly 20 kg zjazdovy bajk pri vyvoze v ruke abo co?


Neveril som, ale uveril! Ta zelena hadica je ten hak. Celkom fajn zazitok za 3€. Pokazil mi ho iba kamos, ktory tvrdi, ze pocul Frimmela, ako pred volbami vyhlasoval, ze lanovka bude pre bratislavcanov zadarmo. Ale nevadi. Zadarmo nie je nic. A k tomu haku: Slovak je tvor vynaliezavy. V Alpach je to vzdy sucast lanovky. Nas nedogonat!

Prílohy:

lanovka.jpg
lanovka.jpg 208.99 KiB thumb_up0thumb_down

23.08.2011 - 14:55:12
00
Kazdy raz uveri... :)
23.08.2011 - 15:53:46
00
no musim sa priznat ze minuly rok nam nedalo a odignorovali sme tabulu "zakaz vstupu - vojensky objekt" ze sa pozrieme na nieco nove v MK. bol som dost prekvapeny ako je na niektorych miestach priroda zdevastovana. polamane stromy od vjazdu do lesa s nejakym BVP alebo co to mohlo byt :fubar: doslova vylamane od korenov a o nelegalnom vyrube ani nevravim (stromy spilene vo vyske pasu asi legalny pilcik nespravi). Myslim ze turisticke a cyklovyuzitie MK by bolo fakt lepsie vyuzite a hlavne pre prirodu setrnejsie.
23.08.2011 - 16:01:59
00
keyboard_arrow_up