Asi skôr vyschne Morava ...

... alebo tesne pred voľbami 8)
25.04.2011 - 19:26:01
00
Ja tému o cyklomoste vnímam tak, že je to presne obraz tohto štátu a teda aj jeho obyvateľov. Jedna neschopnosť za druhou.
Viem si predstaviť rakušákov-povedzme miestnych obyvateľov okolitých obcí susediacich s budúcim cyklomostom, ako sa nám smejú. A to oprávnene. My chceme mať cyklospojenie cez Moravu do Rakúska, nestojí nás to tak veľa, keďže to ide z EÚ a nie sme schopní začať s výstavbou ani vtedy, keď na opačnom brehu je už všetko vybudované. Oni (rakušáci) si svoju časť už postavili a teraz musia čakať na nás, na tých východoeurópskych neschopákov. Smutné, ale pravdivé.
Bohužial, takto je to skoro vo všetkom. Príkladov sa dajú napísať desiatky, z každej oblasti života.

Ale aby som to zakončil optimisticky a v dobrom duchu: s radosťou očakávam deň, kedy sa bude dať po tom bájnom cyklomoste previezť :D
Žeby ešte tento rok? :D
26.04.2011 - 15:57:36
00
Aj ja mám pocit že s tymto cyklomostom
je to ako s Ficovou dialnicou do Košíc,
ktora je uz vyse roka kompletne postavená,
akurat my "Idioti" po nej nevieme jazdit.
26.04.2011 - 16:11:21
00
Viem si predstaviť rakušákov-povedzme miestnych obyvateľov okolitých obcí susediacich s budúcim cyklomostom, ako sa nám smejú.

Ja si to nemyslím ... nevnímajme myslenie iných národov,podľa našej mentality.
26.04.2011 - 16:38:28
00
Caute,
kraj avizoval, ze v septembri zacnu stavať.
Boli ste sa tam niekto kuknut, ci sa naozaj zacalo?
Miro

Normálne ten september asi aj dodržia (ale nie ten v 2010, ale tohtoročný)
Podľa toho ako sa vyjadril miestny poslanec DNV R.Tešovič :

Poteším Vás, stavebná firma už bola vybratá, zadávateľom je VÚC-ka, takže výber firmy bol na nich.
Pokiaľ ide o časť projektu realizovanú mestskou časťou, tam je všetko pripravené, podiela sa na tom aktívne aj náš poslanec Jožo Rajchl.
Stavať sa má začať 25. septembra tohto roku a spustený by mal byť cyklomost budúci rok v lete.


Čiže už len skoro rok si počkáme...
23.08.2011 - 11:12:34
00
nic nezacalo ... :@

to potrva este minimalne rok a pol ...

... a dovtedy budeme zmätenym rakuskym cyklistom v DNV vysvetlovat, ze
... nie-nie, tadialto sa na Schlosshof a Carnuntum naozaj nedostanete ... a je uplne zbytocne ukazovat prstekom na informacnu tabulu - vobec to nepomaha, u nas to je proste tak :(

ale most bude, lebo pozemok pri nom uz obec prenajala bez sutaze


Naposledy upravil kikili dňa 23.08.2011 - 12:45:01, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2011 - 11:26:37
00
Pesimizmus v tejto fáze už nemá miesto.
Utŕžili by veľkú hanbu, keby sa to nezačalo na našej strane tohto roku budovať.

Ako sa v súčasnosti rakúski cyklisti dostanú z DNV do Schlosshofu (keďže tabuľky ich tam navigujú) je druhoradé. Prioritou mal byť úsek Karlova Ves-Devín a potom až ten fantasmagorický stomiliónový most.
Ale možno po postavení mosta vznikne tlak na vybudovanie cyklochodníka do Devína, keďže ako sa bežní obyčajní cyklisti dostanú z mesta do Devínskej na bicykli (nie autom)? Po Devínskej ceste alebo cez Dúbravku... Jedno lepšie ako druhé.

Kto "veľmi chce", dostane sa cez Moravu po moste aj teraz, ale také riešenie tu verejne propagovať netreba. A nie je to pre každého...
23.08.2011 - 11:54:37
00
myslíš po železničnom? :) btw cyklochodník do devína je utópia .. lebo cesta je priúzka a popri rieke to ochranné pásma nedovolia ... keďže by to muselo byt vybetónované a asi aj proti povodniam chránené ... môj názor
23.08.2011 - 12:26:51
00
Či železničnom? bez komentára

Cez Sihoť by to bolo ľahké, cesty sú tam vybudované. Problémom je otázka ochrany vodných zdrojov.
http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/doprava/cyklotrasa-cez-sihot-bude-problemom.html?page_id=197355
http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/vystavba/cesta-cez-sihot-by-mohla-viest-aj-vzduchom.html?page_id=120438
Druhým problémom by bol úsek od kameňolomu po začiatok Devína. V mape náčrt.

Veľa krát som pozeral pri ceste domov 28čkou, že ako by sa dala Devínska cesta rozšíriť namiesto trasy cez Sihoť. Nedala.

Netuším ako veľmi je Sihoť a areál tých studní, či čo to je, pri veľkých povodniach zatopená, ale tak vtedy je zatopený aj cyklochodník okolo Moravy, čiže stavať protipovodňovú ochranu by bolo úplne zbytočné.

Prílohy:

Most.jpg
Most.jpg 341.37 KiB thumb_up0thumb_down

23.08.2011 - 12:45:42
00
to wukie:

stavat sa bude, len to musi este vysutazit spravna firma ...

ale mal som na mysli toto:

POZEMKY ZA BABKU
Za 400 m2 zaplatí nájomca 200 € ročne

Stačilo niekoľko mesiacov, aby poslanci vládnucej sedmičky vyrobili škandál, za ktorý sa budú musieť zodpovedať voličom. Pri budúcom cyklomoste prenajali pozemky spôsobom, ktorý je na hony vzdialený transparentnosti a zodpovednej správe vecí verejných. Devínskonovovešťania sa tešia na nový cyklomost, vďaka ktorému budú môcť prevetrať svoje bicykle či kolieskové korčule aj na druhom brehu Moravy. Tešiť
sa však môže aj nový nájomník obecných parciel č. 1628 a čiastočne 1629 na ulici Na Mýte, ktoré ležia pri budúcom cyklomoste. Pozemok s výmerou 400 metrov štvorcových dostal vopredvybraný záujemca bez výberového konania za škandalózne nízku cenu
200 eur ročne. Budeme veľmi zvedaví, či bude takto lukratívne pozemky skutočne využívať len ako záhradu, ako deklaroval. Škandalózna však nie je len cena, ale aj spôsob, akým miestne zastupiteľstvo k svojmu rozhodnutiu dospelo.
Materiál nebol vopred zverejnený a na rokovaní 29. marca bol predložený až dodatočne do bodu Rôzne.
23.08.2011 - 12:54:10
00
kikili: viem o čom píšeš, čítal som o tom, ale to je na inú diskusiu a na INAKšie fórum.
23.08.2011 - 13:02:26
00
ja viem, ze vies :lol:

rozhodne tu nehodlam politikarcit, len som tym chcel naznacit, ze vrchnost v DNV uz vystavbu "posvätila" :D
23.08.2011 - 13:07:08
00
... budeme zmätenym rakuskym cyklistom v DNV vysvetlovat, ze
... nie-nie, tadialto sa na Schlosshof a Carnuntum naozaj nedostanete ... a je uplne zbytocne ukazovat prstekom na informacnu tabulu - vobec to nepomaha, u nas to je proste tak :(

Takto vyzerá značenie na rakúskej strane ...
Príloha:
DSC04852-800.jpg
DSC04852-800.jpg 52.78 KiB thumb_up0thumb_down


... konkrétne medzi Wolfstahlom a Hainburgom.
Cedule sú identické, ako na našej strane. Takže, ... netreba mať traumu, čože si o našom značení Austriáci pomyslia. Grafická forma je prevzatá z rakúskych zažitých značení.
Konkrétne na fotke, ktorú som sem capol si všimnite, že z daných cedúľ sa nedozviete, ktorým smerom sa kam vlastne dostanete cez aký menovitý bod, hoc sú cedule na križovatke.
Naše pôvodné značenia aspoň určujú smer, ktorým sa kam dostanete. Tieto rakúske označujú len daný okruh. Koľko naších cyklistov už v Rakúsoch zablúdilo :lol:
23.08.2011 - 18:03:15
00
konkretne tieto tabule som si vsimol a bolo mi dost smiesno .... ;)

tu nejde o traumu, ale o prakticku skusenost, ked si ti nestastnici nedali vysvetlit, ze Schlosshof je "blizsie naokolo" cez Wolfstahl :D ale vybrali sa tvrdohlavo z DNV smerom na Vysoku pri Morave ... :headbang:
23.08.2011 - 19:17:41
00
...ako sa bežní obyčajní cyklisti dostanú z mesta do Devínskej na bicykli (nie autom)?
Sám si si odpovedal - bežní obyčajní cyklisti sa z mesta do DNV dostanú po ceste z Karlovej Vsi cez Devín... Už som dávno zistil, že batôžkári majú problém jazdiť po ceste...
23.08.2011 - 22:55:40
00
keyboard_arrow_up