Joko, opäť raz trepeš *****....
Vieš koľko rodičov by chcelo ísť s detmi na bicykli smerom na Devín a popri Morave ? Nie každý má auto aby sa tam vyviezol. Porozmýšľaj čo som napísal ;)
24.08.2011 - 07:44:25
00
nejde len o deti ... aj moja manželka má problém ísť takto po ceste kde ta rýchlo a natesno mínajú autá ... a ja si myslím že presne ona je ten obyčajný cyklista pre ktorého by tieto cyklocesty mali byť ... ale joko má svoju rokmi overenú pravdu a nezlaví snej aby bohovi ... zbytočne sa nad tým vôbec zamýšlať
24.08.2011 - 08:03:40
00
.


Naposledy upravil wukie dňa 25.10.2011 - 09:25:04, celkovo upravené 1 krát.

24.08.2011 - 08:10:01
00
ale vybrali sa tvrdohlavo z DNV smerom na Vysoku pri Morave ... :headbang:

No ... :y: ... to je predsa pekná trasa. V Záhorskej Vsi kompou do Angernu a cez Marchegg do Schlosshofu... pokračovaním cez Hainburg dom.
Jazdievam túto trasu niekoľkokrát ročne obojsmerne a môžem doporučiť cesťákom. Osobne nevnímam absenciu mostu cez Moravu ako tragickú.
24.08.2011 - 16:16:50
00
Vieš koľko rodičov by chcelo ísť s detmi na bicykli smerom na Devín a popri Morave ?

S týmto postojom plne súhlasím ... je to hádam jediný úsek v BA, ktorý sa nedá nijako kultúrne a bezpečne prejsť na bicykli. Určitá snaha našich mešťanostov o vytváranie a údržbu cyklotrás je naznačovaná, ale tak atraktívnu lokalitu ako povodie Moravy nevedia/nechcú sprístupniť. Pritom popri Morave je možné bezpečne dobicyklovať až do Břeclavy.
Predtým bola táto lokalita zakázaná, nakoľko šlo o hraničné pásmo, ale dnes? Velice ukazujeme korunovaným hlavám Európy akéže tu boli ostatné drôty, ale dôsledky Železnej Opony nie sú odstránené dodnes. Devín ako obydlie bolo totižto osúdené na zánik - útlmom akéhokoľvek frekventovaného spojenia s BA.
Svinstvo.
24.08.2011 - 16:33:26
00
Joko, opäť raz trepeš *****....
Vieš koľko rodičov by chcelo ísť s detmi na bicykli smerom na Devín a popri Morave ? Nie každý má auto aby sa tam vyviezol. Porozmýšľaj čo som napísal ;)

Problém je v tom, že každý si predstavuje pod bežným obyčajným cyklistom niečo iné...
Ty bicyklujúcich sa rodičov s deťmi, niekto ťažkotonážneho diaľkoplazového cykloturistu, iný poskakovača na bicyklíku pripomínajúceho kolobežku, ďalší pohojdávajúceho sa batôžkára, prípadne dedka idúceho na Ukrajine z krčmy domov... Nuž a ja pod bežným obyčajným cyklistom chápem Cyklistu... Ktorý sa nehanbí za obtiahnuté gate, nie je posraný z toho, že má prejsť krížom cez Bratislavu po uliciach a nie chodníkoch, na Devínskej ceste sa správa ako účastník cestnej premávky a v Rakúsku ide na výjazde po ceste v skupine cyklistov, lebo pozná heslo, ktoré platí na rakúskych policajtov - "trainingsfahrt"...

Len tak, medzi rečou, s vnučkou by som po Devínskej ceste na bicykli tiež určite nešiel, lebo jeden nikdy nevie, či si Rasťo Žitný opäť nesadne za volant namiesto do basy.
24.08.2011 - 20:59:27
00
No ... :y: ... to je predsa pekná trasa. V Záhorskej Vsi kompou do Angernu a cez Marchegg do Schlosshofu... pokračovaním cez Hainburg dom.
Jazdievam túto trasu niekoľkokrát ročne obojsmerne a môžem doporučiť cesťákom. Osobne nevnímam absenciu mostu cez Moravu ako tragickú.


... no len oni vyrazili (asi) z Hainburgu na city bikoch (kovove blatniky, stojan, vzadu nosic, vpredu droteny kosicek na nakupy ...) a z DNV do Zahorskej Vsi je to este cca 33km, no nemenil by som s nimi ...
proste sa spolahli na znacenie ... na druhej strane, ked si predstavili, ze sa maju vratit s5 cez Devin do Karlovej Vsi :?: ...
25.08.2011 - 08:15:59
00
Len tak, medzi rečou, s vnučkou by som po Devínskej ceste na bicykli tiež určite nešiel, lebo jeden nikdy nevie, či si Rasťo Žitný opäť nesadne za volant namiesto do basy.

No a o tomto to je :). Ja mam 5 rocneho syna, na dlhsie cesty ho taham na tyci. Jediny bezpecny smer je ist popri Morave na Zahorie. Dokonca aj v Stupave to nie je bovieco. Ked chceme ist inde, musim nahodit na auto nosic, odviezt cely ansambel aj s bicyklami pod most Lafranconi a odtial uz kde chceme.

Taktiez, ak poco vyda, chodim tak cca 3x tyzdenne z DNV do prace do Avionu na biku. Nemam velky problem ist po ceste (idem na ziletke), ale ten usek Devin - Sihot je fakt pakaren, casto ma tam vylozene 'olizu' stovkou iduci borci.
25.08.2011 - 08:22:17
00
Treba vymenit vedenie vodarni a tych obmedzenych uradnikov co rozhoduju o povoleniach pre Sihot. Vsetci do jedneho sa tvaria, ze ak by po cestach, ktore na Sihoti existuju, chodili cyklisti, tak to ohrozi vodny zdroj. Pritom riecistom prichadza k Sihoti tyzdenne mnohonasobne viac bordelu (aj chemickeho), nez by aj nezodpovedni cyklisti boli schopni vyprodukovat za rok (a ti aj tak vyprodukuju len povrchovy odpad typu obal a pod.). Ak by pri vstupe na Sihot bola 2 metre vysoka vystrazna tabula zakazujuca znecistovanie a osadili by sa odpadkove kose kazdy kilometer trasy, prip. by tam na trase hliadkovala aj ta strazna sluzba, ktora teraz len sedi v budke pri hlavnom vstupe a dokopy nic nerobi, tak si myslim, ze aj uplny debil by ten obal z keksika hodil do kosa a nie na zem. Ale ako uz bolo napisane - tu sa hladaju sposoby ako to nejde a nie ako to ide.
25.08.2011 - 10:07:13
00
Tú cestu do Devína aj tak časom uzavrú pretože im to tam stále padá a vždy to len tak narýchlo opravili.Tie svahy zvetrávajú takže to možno úplne uzavrú kvôli skalám.
Tá sihoť je tiež záplavové územie takže neviem,asi by to bolo ako popri morave.
25.08.2011 - 13:01:27
00
Páni, vrátim sa trochu na úvod témy. Ak dovolíte ;)
Viete o tom, že sa uvažuje/uvažovalo nahradiť aj kompu vo Vysokej p.M. mostom?
http://spravy.pravda.sk/zahorsku-ves-s-angernom-ma-spojit-most-dyz-/sk_regiony.asp?c=A080725_132130_sk_regiony_P09
Mne osobne pripadá kompa romantickejšia, ale dôležitejší je samozrejme názor domácich. Pritom Záhoráci majú rozumné názory ;)
25.08.2011 - 16:45:06
00
Uvažovať môžu, o čom chcú. No v prvom rade by som uprednostnil stavbu tam, kde nič nie je. Až potom prípadne nahradiť jednu formu druhou (napr. kompa vs. most). Teda ak domáci nemajú s kompou problémy, ale okrem ceny (ak vôbec platia) nie je o čom. Až na vysoký stav Moravy...
25.08.2011 - 17:30:33
00
Z hľadiska pripravenosti predsa nemôžeš tieto dve stavby vôbec zrovnávať.
25.08.2011 - 19:25:06
00
.


Naposledy upravil wukie dňa 25.10.2011 - 09:21:50, celkovo upravené 1 krát.

28.08.2011 - 20:00:55
00
To maju az tak pripravene? Aj A6-ku z Kittsee postavili neskutocne rychlo.
Necudoval by som sa keby sa nastvali a postavili si vlastny
cyklo-polo-most bez nasej ucasti len do polky Moravy.
To by bola blamáž.
28.08.2011 - 21:34:04
00
keyboard_arrow_up