Ahojte,

chcem si kupit prvy schopnejsi bike a vyberam si medzi tymito dvoma. Ktory z nich je lepsi/spolahlivejsi/menej narocny na udrzbu a pod.

Jazdit sa na tom bude prevazne do prace po rozbitych Kosickych chodnikoch, semtam po lese, luke a tak.

Cenovy limit mam kdesi okolo 500e. Da sa za tu cenu zohnat aj nieco uplne ine/lepsie?

A takisto je mozne za priplatok 20e mat presmykac a radenie z Alivia na Deore. Ma to vyznam za tu cenu?

Este uvediem ze moja vyska je 195 cm, z coho usudzujem ze potrebujem 21,5 (alebo mozno az 23"? ) ram. Vaha 90kg.

Niesom ziadny sportovec aby som ten bicykel siel utrapit a potreboval nieco spickove, no nechcem ani aby sa mi to kazilo (hlavne veci okolo prehadzovania), myslim ze za tu cenu by to mohol byt uz slusny bike.

Takze co z toho (alebo nieco ine?) by ste odporucili a najlepsie ak uvediete aj preco.

Diki pekne.
24.08.2011 - 23:36:25
00
Este dodam linky na horeuvedene biky, ktore som si zatial vytipoval ako naj

http://www.kubicasport.eu/produkt/2625/Haibike-Power-RX-2011/
http://www.kubicasport.eu/produkt/2705/Haibike-Attack-SL-2011---Super-cena!/
24.08.2011 - 23:39:21
00
cau, tem aky bike za 500e je tu kopec :) skus prestudovat. Co sa tyka tej udrzby tak chces ci nechces ju budes musiet robit na kazdom biku, toho sa nezbavis.
25.08.2011 - 08:40:54
00
hej ale chcel som skor porovnat konkretne tieto dva modely.

Napriklad jednak sa lisia vo vidlici, jeden ma xct, druhy xcm, xcm je vraj o radu vyssie ale tusim je uz olejova.
Ak je to celkovo v kategorii "shit", tak radsej o radu nizsia spruzina xct nez presakujuca zaolejovana xcm a podobne rady ohladom toho ktore komponenty su lepsi kompromis.

Pripadne ci je nieco uplne zle na tych bikoch a ci je cena adekvatna (sice su tam silne zlavy ale neviem ci to neni len marketingovy tah napisat si tam preskrtnutu cenu 799 s novou 509 (ktora je mozno aj tak velka za tie veci co tam su).

Trosku uz zacinam mat prehlad co je deore a alivio a pod, lenze netusim ci aj ostatne veci su ok ako napriklad naboje, stredove ulozenie, riadenie a pod, v tychto veciach nemam sajnu co je ok a co nie.

A este som sa chcel spytat na velkost, s mojou vyskou 195-196 by som potreboval cosi ako 22" mozno o chlp viac co je presne medzi rozmerom 21,5 a 23. Nemam moznost si ho ist skusit kedze som z Kosic a predajna v Ziline, takze ktora velkost by mi podla vas viac sadla?

Dik za rady
25.08.2011 - 14:40:37
00
keyboard_arrow_up