V Dubnici n/V bolo stojanov neurekom okolo 10 tej hodiny,ponozky bol uz problem vybrat vo velkostiach 43-46.


Naposledy upravil yankoo dňa 25.08.2011 - 13:16:28, celkovo upravené 1 krát.

25.08.2011 - 12:45:40
00
Ja som sa na obed rozhodol, ze tam skocim a kupil som 2 pary ponoziek (dokonca 2 rozne typy! :D) a tielko. Tielko som bral XL (bezne nosim L) a som rad,z e nie L, lebo XLko sedi akurat :)
25.08.2011 - 13:13:50
00
tiez som sa dnes vytiahol do lidlu (hlavne kvoli tomu mont.stojanu) a cakal som, ze to bude brak, ale milo ma prekvapil a udrzi aj moju tazku terenkozu :clap: ...a samozrejme ked uz som tam bol prihodil som si minipumpu, 2x ponozky, funkcne tielko a aj ten tachometer( i ked u neho sa bojim, ze ho stratim, lebo sa mi zda, ze moc nedrzi tachometer s drziakom na riaditka :tmi: )...ukaze cas
25.08.2011 - 13:25:32
00
.


Naposledy upravil wukie dňa 25.10.2011 - 09:24:58, celkovo upravené 3 krát.

25.08.2011 - 16:28:53
00
Neviete, majú v LIDL na Račianskej citróny?
:?:
25.08.2011 - 16:31:33
00
Ja som zistil ze XL nohavice su mi trocha siroke, ale na dlzku dobre, bojim sa ze L bude zase kratke, ale uz som ich v KV aj tak nevidel teraz podvecer. Inak este boli tielka, ponozky nejake, pumpy, stojany som si nevsimol ci este su.
25.08.2011 - 18:54:22
00
.


Naposledy upravil wukie dňa 25.10.2011 - 09:23:37, celkovo upravené 1 krát.

25.08.2011 - 20:18:36
00
Ja som zvolil radsej sirsie, mozno by sa dali, ale radsej siroke ako kratke :) Sice primeral som si L, co teta doniesla vratene od zakaznika, a boli fakt kratke, ale na sirku by sadli. Vecer som bol v petrzke na Lidli, oblecenie takmer vybrakovane, ale frajerka si este kupila tu bundu v ciernom. Inak stojanov mali kopec (cca 10?) Rukavic tiez dost, a ponozky skor mensie velkosti ale celkom dost.
26.08.2011 - 10:50:41
00
Dnes som spravil vyššie popisovaný tuning servisného stojanu, podobným spôsobom som upravil aj originálne sťahovanie zámku, lebo pri poriadnom dotiahnutí sa skrutka "prehrýzla" cez plast a nemala sa už o čo oprieť.
Bajk sa teraz dá uchytiť aj o sedlovku, dokonca drží aj vo vodorovnej pozícii, no vtedy je už dosť namáhaný samotný plastový zámok ktorý sa dosť krúti a je otázne, ako dlho by takéto namáhanie vydržal.
Stojan sa však mierne otáča okolo vlastnej osi, skúsim zdrsniť trubku v mieste styku s plastom, to by malo pomôcť.

Až na to otáčanie okolo vlastnej osi, ktoré by sa malo dať jednoducho odstrániť a nutnosť spraviť pár úprav zámku ide podľa mňa za tú cenu o úplne postačujúci stojan na hobby použitie.

Prílohy:

Komentár súboru: Krútenie plastového zámku pri upevnení bajku do vodorovnej pozície.
P8260041 (Medium).JPG
P8260041 (Medium).JPG 78.74 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Upevnenie vodorovne.
P8260029 (Medium).JPG
P8260029 (Medium).JPG 157.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Upevnenie pri (takmer) zvislej sedlovke.
P8260028 (Medium).JPG
P8260028 (Medium).JPG 155.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tuning zámku. (Matka hore funguje len ako podložka, nič lepšie som doma nenašiel a do železiarstva sa mi ísť nechcelo)
P8260033 (Medium).JPG
P8260033 (Medium).JPG 108.52 KiB thumb_up0thumb_down

26.08.2011 - 15:33:20
00
A ja stale rozmyslam, na co je vobec taky stojan dobry okrem nastavenia radenia. A stale som na ziadne dalsie rozumne vyuzitie neprisiel. To nastavenie radenia sa mi zda trochu malo na taku nemotornu a tazku opachu zaberajucu zbytocne miesto...
26.08.2011 - 15:41:20
00
Taký stojan je dobrý na skladanie biku, ak je pevný a schopný. Inak je na prd. Na nastavenie radenia je ideálny a bohate postačujúci tento.
26.08.2011 - 15:52:59
00
Akoze na skladanie bajku?

- ked chcem namontovat abo odmontovat Truvativ kluky, chce to urcitu silu - na stojane to nie je mozne
- ked chcem namontovat abo odmontovat stredove zlozenie, chce to urcitu silu - na stojane to nie je mozne
- ked chcem nasunut gripy na rajdy, potrebujem urcitu silu - na stojane to nie je mozne
- ked chcem namontovat novu vidlicu, potrebujem mat bajk na zemi, aby "sadlo" hlavove zlozenie a vedel som, kolko zrezat z krku vidlice - ked chcem "zrovnat" rajdy/predstavec s prednym kolesom (aby boli na seba kolme) tak potrebujem mat bajk na zemi a stat nad nim, aby som videl, ci to naozaj je v rovine
- ked chcem namontovat kolesa, potrebujem mat bajk na zemi, aby "sadli" naboje do ramu/vidlice, inak ich nemozem dotiahnut

Takze na co mi je? Snad nie na to, aby som namontoval predny/zadny menic, dotiahol brzdove packy na rajdy, vymenil radiace lanko a podobne *****? Na taky ukon, ktory robim raz za sezonu (a mozno ani to nie) predsa skutocne stojan doma nepotrebujem. Okrem toho kym by som ho rozlozil a potom opät zlozil a odlozil, tak mam ten prehadzovac abo cokolvek ine 5 krat dotiahnute.

P.S. Rozumiem, ze v profi dielni kde mechanik denne riesi 15 bajkov to pomaha, ked sa nemusi k tym prehadzovacom zohynat, ale naozaj nevidim ziadne vyuzitie doma. Ved to je iba dalsia kopa kovosrotu co zbytocne zavadzia. Pochopil by som, keby si vsetci hufne kupovali centrovacie stolice, ale toto naozaj stale nechapem...
26.08.2011 - 16:54:48
00
Akoze na skladanie bajku?

- ked chcem namontovat abo odmontovat Truvativ kluky, chce to urcitu silu - na stojane to nie je mozne
- ked chcem namontovat abo odmontovat stredove zlozenie, chce to urcitu silu - na stojane to nie je mozne
- ked chcem nasunut gripy na rajdy, potrebujem urcitu silu - na stojane to nie je mozne
- ked chcem namontovat novu vidlicu, potrebujem mat bajk na zemi, aby "sadlo" hlavove zlozenie a vedel som, kolko zrezat z krku vidlice
- ked chcem "zrovnat" rajdy/predstavec s prednym kolesom (aby boli na seba kolme) tak potrebujem mat bajk na zemi a stat nad nim, aby som videl, ci to naozaj je v rovine
- ked chcem namontovat kolesa, potrebujem mat bajk na zemi, aby "sadli" naboje do ramu/vidlice, inak ich nemozem dotiahnut

uz si to na nom skusal ked si taky mudry :fubar:
26.08.2011 - 17:38:07
00
A co z toho som na nom mal skusat? Napr. to utahovanie misiek stredoveho zlozenia vo vzduchu na 50 Nm? Alebo to nastavovanie kolmosti riadidiel voci kolesu? Ty si sa asi ani len nezamyslel, ze? Ale nevadi, nie vsetci musia rozmyslat - niektori potom zaplnaju temy typu "co nepotrebne a smejdove ste si v zivote kupili". ;)
26.08.2011 - 19:11:37
00
Ja som tiež nad takým stojanom uvažoval, ale dospel som k rovnakému záveru ako Jezus, čiže pre mňa zbytočnosť.
26.08.2011 - 19:25:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up