Chcel by som sa podeliť o poznatky spoznávania prírody zo včerajšieho dňa.
Keďže sme len cykloturisti a kondička je slabšia, vyrazili sme vlakom z Banskej Bystrici ráno o 06.24 do Dubovej. Cez Predajnú, Jasenie sme prišli na turistický rozcesník a keď že modrá turistická značka s pomocou zvažníc podľa programu sľubovala lesnú cestu vybrali sme sa po nej cez krásnu dolinu do Kyslej. Potom cez Baukovú stále po modrej až kým sa s modrej nestala turistická trasa tak ďalej doľava po zvažnici, kde boli stúpania okolo 12-16% čo sa dalo s niekoľkými nádychmi vyjsť. Do nadmorskej výšky 1215m sa nám darilo ísť stále po zvažnici ale zrazu skončila a neostávalo nám nič inšie len vyniesť, vytlačiť a zdolať horu les s bicyklom na pleci po turistickej značke až po Struhárske sedlo. Nevedeli sme čo nás čaká na Struhárskom ale boli sme šťastní, keď nás tam čakala lesná cesta ktorá nás doviedla až k turistickej útulni pod Chabencom 1630m.n.m. Kamarát ma nahováral aby sme vyšli-vytlačili ešte do sedla čo sa mi veľmi nepáčilo, keď že som nechcel platiť pokutu na čo nás aj upozornil správca chaty, ale ak môžu na Krížnu chodiť V3sky ak na Kráľovu Hoľu môže prísť 30plných áut dochodcou čo si tam prídu zaspievať a ďalší 8 rogalisti zalietať, tak že by aj zaplatil pokutu ak by ho chytili, ale že chce výhľad a ten výhľad bol naozaj nádherný. :) Už viem prečo na Chopku stavajú funitel do rýchlosti vetra 100km/h a dole o 70m výškových na chate si v pohode pofukoval.
Naspäť s chaty sme prišli znova na Struhárske Sedlo ale nešli sme na modrú ako sme prišli z lesa, ale išli ďalej po lesnej ceste značkovaná zelenou ku Asmolovovej chate a už len dole kde sa nedá zablúdiť sme prišli do Jasenia ako sme začali. Potom nás čakala ešte cesta v 36st. horúčave do BB, ale zvládli sme to a teraz spomínam :)

Prílohy:

20110827 Dubová Jasenie Bauková Struh. Sedlo Sedlo Ďurková Asmolovova chata Pod Obrštínom Nemecká Sásová.jpg
20110827 Dubová Jasenie Bauková Struh. Sedlo Sedlo Ďurková Asmolovova chata Pod Obrštínom Nemecká Sásová.jpg 126.5 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2011 - 15:25:45
00
Ked niekoho z kamosov zlanarim asi pojdeme po vasich stopach :D Jasenie mam nedaleko, ale zatial som bol najvyssie len pri tej Asmolovovej chate hehe ...
16.10.2011 - 18:12:47
00
Dobrá trasa, tiež si ju dávam, len je dobré ísť ju v opačnom smere po zelenej lebo výšlap s bikom na chrbte hore lesom nie je žiadna výhra
09.01.2012 - 19:23:49
00
keyboard_arrow_up