Zdravim pani
Zaujimalo by ma ako funguje samonastavovanie medzeri medzi platnickami pri ich ojazdeni na hydraulickej brzde. Konkretne by ma zaujimalo ako je to riesene u HB Tektro Ariga Comp (moze byt aj vseobecne). Druha otazka ako sa da zmekcit alebo pritvrdit zaber packy u HB? Tretia otazka ako sa da upravit bod zaberu packy pri brzdeni. Nemyslim tym cervikom co je na tiahle packy. Skor mi ide o to ci sa to da upravit nejako mnozstvom kvapaliny alebo ako?

Dakujem
31.08.2011 - 23:10:45
00
Funguje to jednoducho. Aspon na mojich Juicy 7. Piesty maju prepojeny hydraulicky system a medzi platnickami je mala pruzina, ktora ich odtlaca od seba a tak vznika medzi nimi medzera. A ta medzera sa vdaka tomu moze pohybovat. Teda ked sa jeden piest zatlaci, tak sa druhy vysunie a medzera sa tym posunie. Ale mozno si nemyslel toto. Velkost samotnej medzeri samozrejme urcuje mnozstvo kvapaliny medzi piestami strmena a piestom paky. Kvapalina sa samozrejme doplna z expanzky pri pake. Bod zaberu sa pri niektorych brzdach da menit. Napriklad na tych J7 rovno na pake taky ***** cervenym kolieskom... ako je to na Aurigach netusim, ale predpokladam, ze tam to nebude. Zmekcit, alebo pritvrdit chod mozne pokial viem nie je, kedze sa neda menit hydraulicky prevod paky.
01.09.2011 - 00:37:51
00
keyboard_arrow_up