Kráľovský MTB maratón

03.09.2011
11. kolo - Cyklomaratónska séria
9. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Granč-Petrovce (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (38)
AK4477alfiretoandrej25bykividaerieldanix64emce78FodygebulaJozinoXTkillergkiwinatorkrtko333mamuš-babušmartinko76MattkomilsuMircelimisenoMisqa12MSHnomadoborPajoncekpekovtpetreRaBarichardleRobert1romanxRudy79scr@tchtritolwheeyyojozahirkozuzu3011
Zaneli my sme stali vacsinou na tom poli nie na cesticke ale ano bol tam jeden krik sipkovy ktory sa rukou nedal dolamat a neskor sme tam dali aspon stuzku tu reflexnu co bola po trati aby tam ludia nechodili ale oni ako naschval prave cez ten krik aj tak sli. Cize na ceste sme nestali ale 4 metre od nej.
04.09.2011 - 14:14:10
00
Asi som jediny, komu sa tento maraton nepacil. Pre mna bol naozaj "Kralovsky" prvy rocnik, na dalsich som nebol. Tento rok som bol velmi sklamany. Okrem perfektneho znacenia tras a milych ludi na pitnej obcerstvovacke v stupani na Slubicu mam problem najst okamih, ktory by mi v dobrom tieto preteky pripominal. Na obcerstvovackach sortiment ako v masiarstve v Polsku v 80-tych rokoch. Trate vedene prevazne slnkom zaliatou otvorenou krajinou s nekonecne kamenistym povrchom mi nesadlo. Lesny potencial bol vyuzity minimalne. Prostredie startu, ciela, parkovania a vyhlasovanie vysledkov bolo v Spisskom Podhradi ovela lepsie zorganizovane.
Co ma najviac prekvapilo, ze ani po jednom zjazde (a narocnych nebolo malo) som nezazrel ziadneho zdravotnika. V cieli uz ano, ale pomohli by tam, ked padam niekde inde?
Vrcholom bola teta, ktora capovala nealko pivo. Holou rukou zachytavala pri prelievani penu a tou istou rukou brala peniaze.

HORAL je len jeden!
04.09.2011 - 15:15:33
00
nie si jediny, uplny suhlas. najvacsi minus za zdravotakov - a ze sa teda bolo kde vysekat...

organizatorom vdaka za organizaciu ale pre mna prvy a (pravdepodobne) posledny raz. toto malo k jazdivej trati podla mna daleko.

ale znacenie super ;)
04.09.2011 - 16:41:32
00
z mojho pohladu:
zdravotaci boli tam, kde boli naznaceny v propoziciach http://www.kralovskymaraton.sk/Trasy_mapy/100_profil_2011_BIG.jpg (ci to bolo dostatocne je uz teraz jedno, bolo sa treba asi ozvat skor)
na mna boli stupania nekonecne nudne a jedno mi akosi nesedelo s profilom (ten kopec pred braniskom bol "trochu" dlhsi ako som cakal, trochu som pridal a ku koncu stupania, ktore nie a nie prist som skoro umrel :devil: )
ale zato zjazd zo smrekovice ma teda nadchol :y:
04.09.2011 - 18:59:05
00
toto malo k jazdivej trati podla mna daleko.



mebude to tým, že to bol MTB maratón,
"no sobotná jazda po hrádzi to ozaj nebola"
ja osobne som tlačil 3 x raz v kratkom "zjazde" pred Dubravou
a dva x hore kopcom z toho to jedno miesto tlačil asi každý, predpokladám
teta čo čapovala pivo mala s maratonom pramálo spoločné,
mal si ju na to upozorniť a nie sa tu sťažovať na "zlý" maratón
04.09.2011 - 20:19:48
00
Absolvoval som všetky 4 ročníky Kráľa, vždy 50-ku trať ;)

Pri prvom som v duchu uvažoval nad názvom maratónu, kráľovský..., prečo? Aha, asi že prechádza cez nádvoria Sp. hradu.
Po včerajšku si myslím, že maratón je kráľovský nie len z dôvodu blízkosti hradu, ale hlavne vďaka veľmi pekným tratiam, náročným stúpaniam, výhľadom, pekným zjazdom, dobrej organizácii, atmosfére, počasiu (za to ale môže Ten hore).

Keďže včerajšie nadšenie zo mňa už trochu vyprchalo, pokúsim sa byť aj trochu objektívny (kritický?): áno, zázemie v Sp. Podhradí pri 1. a 2. ročníku sa zdalo byť lepšie, na futbalovom štadióne a v jeho blízkom okolí bolo všetko po ruke.
Minulý rok na ihrisku v Granči bolo zase trochu príliš tesno, tak to tento rok organizátori natiahli cez celú dedinu ;) Prezentácia a sprchy tu, štart, cieľ, bufet tam. I tak še dá a nevadilo mi to (akurát som takmer zmeškal štart, asi nie sám). Na budúci rok už budú všetci vedieť, kde čo hľadať.
Občerstvovačka v Dúbrave (v smere na Sľubicu) bola fakt slabšia, aj organizačne, aj zásobením. Chlapi na občerstvovačke v sedle Predky (Prdky...) boli naopak super.
Zjazík zo Sľubice je náročný, ale patrí sem. Singel do Dúbravy je skvelý.

Zmena trate v závere (úsek Dúbrava-Harakovce-Granč) je výborná, záverečný zjazd lesom a finiš po lúke tak isto.

Ďakujem za skvele strávenú sobotu, teším sa na rok 2012.
04.09.2011 - 20:45:22
00
Zaujímavé čítať postrehy:
kopro3: "Vsetko bolo zjazdne a netrebalo tlacit, takze ooovela viac sa mi to pacilo oproti kosickemu maratonu"
stax: "toto malo k jazdivej trati podla mna daleko."
:D
Čomu veriť?
Bol to môj prvý maratón od Košického. Takmer celé prázdniny som nesedel na biku (zlomené rameno na 1KBM).
Absolvoval som 50-ku.
Časť stúpania na Sľubicu som tlačil, tlačil som pol výšlapu na Spišský hrad, tlačil som úvod zjazdu zo Sľubice a ešte jeden stupák.
To že som to tlačil neznamená že to bola nejazditeľná trať!
Nejazditeľný je posledný výstup na Košickom na Kojšovku.
Nejazditeľné sú dva úseky na Fatranskom (300 schodov ..)
Nejazditeňé sú rebríky na XCM v Hrabušiciach.
Ale - všetky tieto úseky k daným maratónom patria a asi by chýbali, keby tam neboli.
Tu to bolo náročné a ťažké, ale myslím že jazditeľné.
K zdravotníkom: prekvapuje ma podobná úvaha (neobjavuje sa po prvý raz). To má byť pri každom nebezpečnom úseku zdravotník? Trochu chorá predstava. Dôležité je aby boli zdravotníci v dosahu, aby sa vedeli v prípade potreby dostať čo najskôr na miesto. Toto tu bolo myslím splnené (terénna sanitka, helikoptéra, štvorkolka).

Teraz moje hodnotenie maratónu.
Prihlasovanie ok. Číslo s menom potešilo, tabuľka s prevýšeniami super.
Počasie výborné, možno až priveľmi teplo (neviem si predstaviť zjazd zo Sľubice za mokra :lol: )
Občerstvovačky v poriadku. Pod Sľubicou potešili tyčinky.
Výhľady okolo trate úžasné.
Značenie super, lepšie ani nemohlo byť (aj napriek tomu viem o jednom zablúdení :D , asi zablúdiť sa dá vždy)
Trať ťažká. Z môjho pohľadu najťažší maratón, aký som išiel. Z profilu trate sa to dalo očakávať.
Halušky po maratóne výborné.
Sprchy a wapky nehodnotím, nepoužil som ich.
Vyhlásenie výsledkov a tombola vo vnútri v kultúraku. Niečo iné ako inde. V pohode.
Môj cieľ bolo dôjsť bez ohľadu na čas. Toto sa podarilo.
Celkové hodnotenie: super.
Vďaka organizátorom za dobrú akciu.
04.09.2011 - 21:00:10
00
mebude to tým, že to bol MTB maratón,
"no sobotná jazda po hrádzi to ozaj nebola"

myslim ze MTB maratony obaja jazdime dost dlho na to aby sme vedeli porovnavat a nielen takymto prispevkom sa snazit naznacit ze to je jediny MTB maraton :)

milsu: je rozdiel medzi jazdive (hrave) a jazditelne (tlacitelne)


Naposledy upravil stax dňa 04.09.2011 - 21:05:19, celkovo upravené 1 krát.

04.09.2011 - 21:03:13
00
teta čo čapovala pivo mala s maratonom pramálo spoločné,
mal si ju na to upozorniť a nie sa tu sťažovať na "zlý" maratón

Citaj lepsie moje pismenka. Ze som nebol spokojny ja, neznamena, ze bol maraton zly. A teta bola jeho sucastou.

K zdravotníkom: prekvapuje ma podobná úvaha (neobjavuje sa po prvý raz). To má byť pri každom nebezpečnom úseku zdravotník? Trochu chorá predstava.

Chora iba dovtedy, kym tych zdravotnikov nebudes fakt potrebovat. Ale je pravda, ze nie po kazdom narocnom zjazde sa moze objavit zdravotnik. Ja som pri tomto maratone nezazrel ani jedneho na trati.


Naposledy upravil jfab dňa 04.09.2011 - 21:19:22, celkovo upravené 1 krát.

04.09.2011 - 21:03:54
00
Dake tie zmensene fotecky snad potesia :)https://picasaweb.google.com/112627410418434235881/KralovskyMTBMaraton2011?authkey=Gv1sRgCIrNnPPSrvn-TA
04.09.2011 - 21:08:01
00
Bol som tu prvý krát,prišiel som 45minút pred štartom 50-tky,parkovanie bol problém,ledva, ledva som sa vopchal,zaplatiť bol ešte väčší problém(prihlásený som bol).Jedna zlatá pani ,čo prihlasovala celú famíliu na tú rodinnú trasu ma pustila,ináč by som to nestihol. Pre mňa podstatné veci:A,trať(zabezpečenie,bufety ,profil,časomiera a pod.),známka:1/2 preto,lebo prvá odbočka vpravo na 2.km do polí absolutne nestíhala-asi aj moja chyba,že som štartoval skoro na konci.Zjazd zo Sľubice,(prvých 500m)to bolo hardcore,neviem si to predstaviť v daždi.To nie je výčitka,len môj pocit-comp mi ukazoval klesanie29%,ďalej som to už nemal šancu omrknúť,a pamäť mi klesanie nezaznamenáva.Celkové max.stúpanie mi ukázalo 27%.Ani ten koreňový úsek pred poslednou občerstvovačkou ma nenadchol,bol som už, hlavne aj z tepla rozhodený. Takéto vložky sú ideálne na 15.km,keď sa človek ešte cíti pri sile. Dojazd do cieľa bol neprehľadný,cieľ som zaregistroval 50 m pred ním.
B, umývanie bicyklov - čistá 1 -čakal som asi 3 minúty ,za 10 minút som bol pri aute.C, sprchy-teplá voda,bez čakania,šatne- čistá 1.celkovo : výborne,za 1.Je to zaujímavá trasa,ničomu sa to nepodobá.Mne sa páčili aj tie tempárske poľné cestičky s miernym profilom v prvej časti,bol aj brod.Kamenných úsekov bolo požehnane,ale v prípadnom daždi, sa to dá jazdiť.
Zas som si rozšíril bikerské obzory o nový ,pekný kraj,ďakujem organizátorom za slušný,poctivý maratón.
04.09.2011 - 21:08:44
00
moje zlý bolo napísane "zlý"
a to je pre mňa VEĽKÝ rozdiel
a k tej tetke....
moja zásada je, že ak sa mi niečo nepáči, RIEŠIM to na mieste
upozorním, sťažujem sa, odmietnem službu, tovar, nezaplatím
keď TO neurobím, som TICHO,
lebo je to moja chyba, že som sa neozval priamo na mieste a neriešil to
04.09.2011 - 21:11:40
00
myslim ze MTB maratony obaja jazdime dost dlho na to aby sme vedeli porovnavat a nielen takymto prispevkom sa snazit naznacit ze to je jediny MTB maraton :)

milsu: je rozdiel medzi jazdive (hrave) a jazditelne (tlacitelne)


stax: jazditeľné nemyslím tlačiteľné. Úseky, ktoré som popísal (Fatran, XCM, 1KBM) sú tlačiteľné.
Toto bolo myslím jazditeľné (nie pre mňa a najmä nie včera :lol: ), borci to asi dali.
Stúpanie na Sľubicu nebolo určite hravé. Zato zjazdy - do Dúbravy a pred koncom boli hodne hravé. :D
04.09.2011 - 21:12:14
00
myslim ze MTB maratony obaja jazdime dost dlho na to aby sme vedeli porovnavat a nielen takymto prispevkom sa snazit naznacit ze to je jediny MTB maraton :)

milsu: je rozdiel medzi jazdive (hrave) a jazditelne (tlacitelne)


Ja som na trati nic by ma donutilo zosadnut zo sedla nevidel a tie singlace velmi uzival. Je sice pravda ,ze som ten maraton isiel na AMku ale ani HTckari co boli okolo mna stym nemali nejake problemy.

Co zvladne prejst jeden, jazditelne je. Nejazditelnymi by som fakt nazyval len useky typu poslednych 500metrov pod kojsovkou na 1kbm a rebriky v raji. Ostatne je len otazka pripravenosti a schopnosti.
04.09.2011 - 21:27:59
00
Bol to fakt pekný maratón. Super sa jazdilo aj po rozpálených lúkach. Len ten malý sortiment ponúkaných "potravín" na zakusenie na občerstvovačkách ma nemilo prekvapil.
...a halušky v cieli boli fajnové.
Pripájam odkaz na zopár fotiek z maratónu.
https://picasaweb.google.com/vladofodor24/KralovskyMTBMaraton2011#
04.09.2011 - 21:28:13
00
keyboard_arrow_up