Kráľovský MTB maratón

03.09.2011
11. kolo - Cyklomaratónska séria
9. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Granč-Petrovce (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (38)
AK4477alfiretoandrej25bykividaerieldanix64emce78FodygebulaJozinoXTkillergkiwinatorkrtko333mamuš-babušmartinko76MattkomilsuMircelimisenoMisqa12MSHnomadoborPajoncekpekovtpetreRaBarichardleRobert1romanxRudy79scr@tchtritolwheeyyojozahirkozuzu3011
Tu asi nikto nepochopil, čo stax myslí tým jazditeľným maratónom. To zanemená zábavná, hravá, zaujímavá, pestrá, technická,... trať. ;)
04.09.2011 - 21:30:00
00
VDAKA ORGANIZATOROM ZA PEKNU AKCIU.
NA OBCERSTVOVACKACH V HORUCOM POCASI OCAKAVAM HLAVNE CISTU VODU,NEMOZU PREDSA NABERAT VODU PONARANIM SPINAVYCH FLIAS DO KANT.TO JE CHOROBA AJ INYCH MARATONOV NA KTORYCH OBSLUHUJU DETI.TA DRUHA OBCERSTVOVACKA NA SEDLE BOLA SUPER.

NA PARKOVISKU NA ZACIATKU DEDINY OSTALO KOLESO JE U MNA.
04.09.2011 - 21:33:56
00
Nejazditeľnými by som fakt nazyval len useky typu posledných 500metrov pod kojšovkou na 1kbm a rebríky v raji. Ostatne je len otázka pripravenosti a schopnosti.

Tie dva úseky na Fatranovi by som určite do zoznamu pridal. :lol:
04.09.2011 - 21:35:03
00
Este co sa tyka kritiky maratonu tak jedine minusy u mna:
- sortiment na obcerstovackach
- halusky v cieli boli sice velmi chutne ale porcia asi ako polovica detskej.
- zaverecny ceremonial sa mal konat vonku. Hodinu stat v preplnenej hale nebolo extra prijemne

Tu asi nikto nepochopil, čo stax myslí tým jazditeľným maratónom. To zanemená zábavná, hravá, zaujímavá, pestrá, technická,... trať. ;)

Presne takato pre mna tato trat bola. Velmi prijemny rozdiel oproti horalovym dialniciam.
04.09.2011 - 21:35:47
00
nechcel som reagovat ale budem.za mna maraton ako celok bol ok.hlavne zaver trate.nemozme porovnavat kosicky alebo stupavsky maraton.kazdy je iny.a suhlasim ze v kulturno spolocenskej miestnosti to bolo zle.cely den na slnku a potom dalsia sauna. milsu palec hore. jfab palec dole.
04.09.2011 - 21:55:20
00
zábavná, hravá, zaujímavá, pestrá, technická,... trať. ;)


zaujímavé na maratóne si nebol, ALE
popísal si ju presne
:lol:
04.09.2011 - 22:02:52
00
Kráľovský MTB maratón 2011 očami cykloturistu:

https://picasaweb.google.com/108542936134485060446/KRALOVSKYMTBMARATON2011

Prešiel som časť trate maratónu na úseku Vojkovce – Sľubica – Dúbrava – Granč-Petrovce – Žehra – Slatvina - Vojkovce o dĺžke 30 km (z toho 25 km terén) s prevýšením 1055 m. Pekné podujatie v krásnom prostredí, dobrá trasa (až na extrémne úseky zo Sľubice).
Pripájam foto šampiónov...

Prílohy:

druhy v kategorii seniori - c.241.jpg
druhy v kategorii seniori - c.241.jpg 195.32 KiB thumb_up0thumb_down

prva v kategorii zeny - c.401.jpg
prva v kategorii zeny - c.401.jpg 355.99 KiB thumb_up0thumb_down

prvy na slubici - c.000.jpg
prvy na slubici - c.000.jpg 203.08 KiB thumb_up0thumb_down

prvy v kategorii juniori - c.223.jpg
prvy v kategorii juniori - c.223.jpg 262.01 KiB thumb_up0thumb_down

prvy v kategorii muzi - c.255.jpg
prvy v kategorii muzi - c.255.jpg 403.88 KiB thumb_up0thumb_down

prvy v kategorii veterani - c.200.jpg
prvy v kategorii veterani - c.200.jpg 454.83 KiB thumb_up0thumb_down

04.09.2011 - 22:10:19
00
zaujímavé na maratóne si nebol, ALE
popísal si ju presne
:lol:

Ani ja som sice tohto roku nepretekal, ale trat dobre poznam, preto len taky maly komentar k trati. Ak sa niekomu zda, ze bol az privelmi slnecny nech si skusi Vlkanovu alebo Oravsky :lol: Vyber trate vychadza vzdy z dannynch terennych podmienok. Co by ste uz viac chceli. Na Kralovskom je vsetko, silove tiahle stupania, narocne stojky, hladke temparske useky, technicke zjazdy, korene. A ten zjazd zo Slubice je viac na moral ako na techniku. Vitazom sa zda, ze nevadilo nic :lol: Trat je rovnaka pre vsetkych, kto ma najazdene toho neprekvapi. K ostatnej organizacii sa ako divak nevyjadrujem, hoci niektore veci som si vsimol aj ja :tmi: a tetku v bufete by som prepustil, ak by mi takto nacapovala :-)
Na obcerstvovackach sortiment ako v masiarstve v Polsku v 80-tych rokoch
V Dubrave na obcerstvovacke som fotil a boli tam na vyber : citrony, pomarance, hrozienka, buchty, sol, tatranky, musli tycinky, banany, jontak, voda. Podla mna standart. Na kazdom preteku ti posledni co dochadzaju maju na vyber uz iba to co sa nepozralo :-D


Naposledy upravil drotar dňa 04.09.2011 - 22:40:24, celkovo upravené 1 krát.

04.09.2011 - 22:30:52
00
LL:
Trate vedene prevazne slnkom zaliatou otvorenou krajinou s nekonecne kamenistym povrchom.

hold pohlad na zabavnu hravu a pestru trat moze byt rozny. niekoho viac bavi to ineho ono.

fsjo odo mna na tuto temu.
04.09.2011 - 22:31:15
00
Všetko bolo vyšlapatelne pre priemerneho cyklistu...(a to som podla vysledkovky v 2/3 takze ani priemer) ale i tak som 3x tlacil... 2x predomnou niekto zastavil a uz sa nedalo obist a to uz by som asi nerozbehol a raz ma chytil krc tak som to nechcel silit inac by sa dalo. Najviac som stracal na zjazdoch kedze tohto roku som vela po lesoch nenajazdil tak som nemal este tu istotu co to spravi, ale itak som to zisiel na biku. Zo slubice som dostaval krce netypicky do rúk ale ustalsom. Viac ma prekvapila po slubickom zjazde necakana odbocka vpravo do fajnoveho kopceka.
04.09.2011 - 23:22:14
00
Neviem, co mate vsetci s tym tlacenim. Ja som bol v lepsej polovici, velmi vela usekov som tlacil (napr. asi 2/3 trasy na Slubicu) a pri tlaceni som bol priblizne rovnako rychly ako ti, co to okolo mna slapali. Pokial nechcem byt v prvej 25-ke, tak nevidim dovod, preco netlacit, ked usetrim mnozstvo energie a na vrchole kopca som o tak 20 sekund neskor, ako macher, co ho vyslape...
05.09.2011 - 07:24:18
00
VDAKA ORGANIZATOROM ZA PEKNU AKCIU.
NA OBCERSTVOVACKACH V HORUCOM POCASI OCAKAVAM HLAVNE CISTU VODU,NEMOZU PREDSA NABERAT VODU PONARANIM SPINAVYCH FLIAS DO KANT.TO JE CHOROBA AJ INYCH MARATONOV NA KTORYCH OBSLUHUJU DETI.TA DRUHA OBCERSTVOVACKA NA SEDLE BOLA SUPER.

NA PARKOVISKU NA ZACIATKU DEDINY OSTALO KOLESO JE U MNA.


Ahoj,

pytali sa ma na zabudnute koleso zahranicni pretekari, dal som im Tvoj mail, nech sa ozvu.

Dakujem

Pegas
05.09.2011 - 07:33:20
00
Naozaj sa tu akosi pletu pojmy. Stax ma pravdu, proste toto nebola technicka a hrava trat ako napr. v Dubnici. To je podla mna hrava a rozmanita trat. A domaci borci sa nemusia hned urazat, proste je to tak! Ale zase to k tomu patri. Kazda trat je proste niecim ina...

Start bol skutocne zaujimavy. Zdorarnili nam aby sme sli za motorkou a nie za autom. A tak cela spica nasledovala motorku pri rozdeleni...samozrejme ta sla zle a auto spravne :D O chvilu nas teda dobehlo hukajuce auto a ze spat...no neva, bolo to tesne po starte a stalo sa to vsetkym co mali na popredne priecky takze nikto nebol zvyhodneny. Okrem tohto faux pas ale uz nemam vyhrad, hlavne co sa tyka znacenia. To bolo uplne super, fakt sa nedalo zabludit. Proste biela tabulka s sipkami je neprehliadnutelna a tak by to malo byt. Ziadna malovanie po stromoch. Takze znacenie :y:

Samozrejme prejazd cez hrad bol paradny, este k tomu ranne slniecko dotvaralo atmosferu.

Co sa tyka "sliapatelnosti" okrem tej tlacenky po zjazde zo Slubice som nemal problem vyjst nic. Samozrejme miestami to bolo LTT ale tak dalo sa :P A spominany zjazd zo Slubice...cakal som, ze to bude daka technicka lahodka a v podstate to bolo len strme a relativne jednoduche. Ako vravel Drotar, skor na moral. To uz bol narocnejsi ten zo Smrekovice...hlavne ten rozbity potok napr.

Kopce boli pekne, narocne, ale ruku na srdce...bola to v podstate len jedna velka zvaznica a v uvode same pole a pokosena trava...takze tu ma nikto nepresvedci o hravej trati |( (samozrejme nemyslim to v zlom, len ma stvu niektore nazory, ktore tvrdohlavo tvrdia opak).

K zabezpeceniu nemam vyhrad, podla mna bolo ok. Vyhlasovanie v budove bolo sice zvlastne, ale zase vsetko bolo pokope a atmosfera bola super.

Tento maraton mal zatial stastie na pocasie, no fakt si neviem predstavit tie uvodne casti po poliach v pripade dazda...to by bolo podla mna k.o.

Nechcem aby to znelo ako daka vycitka, ja som bol velmi spokojny a maraton sa mi pacil. Trat bola proste taka svojska a tak to ma byt...
05.09.2011 - 09:12:22
00
Asi som jediny, komu sa tento maraton nepacil. Pre mna bol naozaj "Kralovsky" prvy rocnik, na dalsich som nebol. Tento rok som bol velmi sklamany. Okrem perfektneho znacenia tras a milych ludi na pitnej obcerstvovacke v stupani na Slubicu mam problem najst okamih, ktory by mi v dobrom tieto preteky pripominal. Na obcerstvovackach sortiment ako v masiarstve v Polsku v 80-tych rokoch. Trate vedene prevazne slnkom zaliatou otvorenou krajinou s nekonecne kamenistym povrchom mi nesadlo. Lesny potencial bol vyuzity minimalne. Prostredie startu, ciela, parkovania a vyhlasovanie vysledkov bolo v Spisskom Podhradi ovela lepsie zorganizovane.
Co ma najviac prekvapilo, ze ani po jednom zjazde (a narocnych nebolo malo) som nezazrel ziadneho zdravotnika. V cieli uz ano, ale pomohli by tam, ked padam niekde inde?
Vrcholom bola teta, ktora capovala nealko pivo. Holou rukou zachytavala pri prelievani penu a tou istou rukou brala peniaze.

HORAL je len jeden!



Pre tvoju informaciu a taktiez pre ostatnych mtbiker forum positiv ucastnikov, zdravotaci nesedeli pod kazdym zjazdom v sanitke, ale mozes si byt isty ze boli pripraveny na klucovych miestach aj s technikou ktora sa vedela dostat na kazde miesto trate v pripade problemov.

Takze mozem uzavriet ze ano, pomohli by ti tam kde by si si ustlal.

Ohladom obcerstvovaciek, na dlhej by som prijal chlieb s mastou - stacilo by po az na poslednych dvoch. Je to prijemna zmena po vsetkych tych geloch a sladkych veciach.
Nakolko som v malej miere pomahal s organizaciou, tak si mozem akurat tak sypat popol na hlavu ze ma to nenapadlo skor :(
05.09.2011 - 09:53:44
00
Ohladom obcerstvovaciek, na dlhej by som prijal chlieb s mastou


K tomuto sa pridavam. Na horalovi ma to prijemne prekvapilo.
05.09.2011 - 10:11:05
00
keyboard_arrow_up