Kráľovský MTB maratón

03.09.2011
11. kolo - Cyklomaratónska séria
9. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Granč-Petrovce (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (38)
AK4477alfiretoandrej25bykividaerieldanix64emce78FodygebulaJozinoXTkillergkiwinatorkrtko333mamuš-babušmartinko76MattkomilsuMircelimisenoMisqa12MSHnomadoborPajoncekpekovtpetreRaBarichardleRobert1romanxRudy79scr@tchtritolwheeyyojozahirkozuzu3011
Bol to moj prvy maraton v zivote, takze nedokazem porovnavat, ale celkovy dojem mam velmi pozitivny.
Co sa tyka organizacie a navigacie- uz pri vjazde do dediny boli sipky, kde je parkovisko, kde je start a pod. Prezentacia rychla a bezproblemova. Obsah igelitky stedry.
Trat bola pre mna celkom zaujimava, kedze som v tychto koncinach este nejazdil. Stupania boli pekne a na Slubici som si fotil vyhlady. Nasledny zjazd bol riadny test mojho pudu sebazachovy. Ako uz pisali predo mnou, bolo to hlavne o psychike. Asi musim castejsie absolvovat taketo prudke klesania. Ceresnicka na torte bol ten singel pred Dubravou (ak si dobre spominam). Toto bol, aj napriek vystraznej znacke, pre mna najkrajsi usek celeho maratonu. Zaujimave bolo aj to klesanie uz takmer pred cielom, kde bolo v strede vymyte koryto a po bokoch sikme stopy. Trebalo si dobre zvolit stranu uz na zaciatku.
Dojazd do ciela po poli a fotka od panov fotografov (dakujem FoXo4). Vysledny cas adekvatny k mojim schopnostiam, takze som spokojny. Halusky v cieli mi chutili. Pestrost obcerstvovaciek neviem posudit, lebo som fical iba na bananoch a tie tam boli. Co sa tyka pristupu, tak personal sa snazil vsemozne pomoct. Super boli pani na obcerstvovacke v stupani na Slubicu.
Jedina drobna pripomienka by bola k vyhlasovaniu vitazov v budove. Ako zalozny plan v pripade zleho pocasia je to ok, ale v tak pekny slnecny den to mohlo byt radsej vonku.
Ale ako som hovoril uz v uvode, za mna spokojnost a dakujem organizatorom za ich usilie. :bow:

A videl som aj zname tvare MTBiker fora (Katko, Imroman, Drotar na ziletke), ale nestihol som sa prihovorit. A podla fotiek pozeram, ze som sa parkrat minal aj s Muffinom, ale za pana som si nevedel spomenut na Tvoj nick, len som registroval raw Intense-a :) a bol tam aj jeden, co vyzeral podla biku uplne ako Milsu a ono to nakoniec aj bol Milsu :) bleskova rekonvalescencia po tom pade, super :)
05.09.2011 - 10:51:04
00
Ja som zase siel s Muffinom vo vlaku tam aj spet ale zaboha som si nevedel spomenut skadial mi je povedomi.
05.09.2011 - 11:44:14
00
Kráľovský MTB Maratón 2011
Granč-Petrovce, 3.9.2011
(100-vkari, prejazd Spišským hradom)

http://mtbpohronie.weebly.com/galeacuterie---miroslav-miklian.html

na ďalších fotkách sa ešte pracuje :)
05.09.2011 - 12:14:08
00
Pripájam odkaz na zopár fotiek z maratónu.
https://picasaweb.google.com/vladofodor24/KralovskyMTBMaraton2011#

FodyMTB, nejako tá linka nefunguje :(
05.09.2011 - 12:32:20
00
Po vytvorení albumu je totiž galéria preddefinovaná ako uzamknutá. Treba zmeniť v nastaveniach na verejnú. Podľa mňa nešťastné riešenie. Keď nechcem verejnú, buď to tam nehádžem alebo si zmením nastavenie.
05.09.2011 - 12:41:56
00
Mirec, foto zas paradne
05.09.2011 - 12:45:55
00
Keď som cestoval z BA na kráľovský maratón nečakal som že ma tak preverí.Stúpanie na Slubicu hodnotím z mojho pohľadu ako výrazne náročné ale nie nezvládnuteľné. Určite teplota ktorá sa počas maratónu pohybovala od 26 - 31 stupňov,nebola v tých stúpaniach
ničím príjemným. Ale aj to k tomu patrí. Čo sa týka zjazdov-keď som videl ako niektorý po ťažkom stúpaní na Slubicu tlačia bike dole kopcom tak si vravím či to trocha organizátor neprehnal. Ale po triezvom hodnotení som si istý že ten zjazd tam proste patrí a bez toho by to stratilo čaro Kráľovského maratónu. /treba trénovať aj zjazdy :muscle: / Značenie trate hodnotím ako dobré počas celej dĺžky trate až na jedno jediné miesto pred poslednou občerstvovačkou,tam značenie bolo nedostatočné.No a práve
na tomto mieste si trať niekoľko pretekárov o maličký kúsok predlžilo./patril som k nim aj ja :@ /
Ale celkovo hodnotím akciu na výbornú.
05.09.2011 - 14:46:50
00
no neviem, ale mne ten zjazd neprišiel nejako náročný...prudké to bolo, ale to bolo asi tak všetko...
05.09.2011 - 14:49:02
00
no neviem, ale mne ten zjazd neprišiel nejako náročný...prudké to bolo, ale to bolo asi tak všetko...



Máš pravdu,a predsa to tam pretekári tlačili-čo je ešte horšie ako ísť na biku/podľa mňa/ No tento rok som nešiel na maratóne prudší zjazd.
05.09.2011 - 14:56:00
00


789 a 790 by si mi vedel poslať na mail v plnke?
05.09.2011 - 15:07:02
00
Pre mna to bol najkrajsi maraton zatial zo serie CMS.
Znacenie bolo naozaj 100%, zjazdy parada, kopce tiez vyzivne, pekne prostredie.


Jedine co mi trochu vadilo bolo vyhodnotenie v budove. Bolo teplo a pri tolkych ludoch v miestnosti bolo naozaj dusno.

Organizatorom :y:
05.09.2011 - 15:10:33
00
to žužu3011: preletela si okolo mňa v najstrmšom zjazde zo Sľubice :y:

Mal som ešte jeden "bonus": pri druhom prejazde Dúbravou som míňal svadobný sprievod. Vpredu muzika, za ňou mladomanželia a potom svadobčania.
Ženích ku mne veselo skonštatoval: "toto si ešte nezažil". Ja som im zaželal všetko dobré a pokračoval ďalej. :D
05.09.2011 - 16:12:35
00
Vďaka organizátorom za opäť pekný maratón a príjemnej kolegyni s čiernymi vlasmi/nepretekala /,ktorá ma podporovala od 2O teho kilometra ,som po chorobe prekonala samú seba a došla do cieĺa.O tom tlačení-je to o kondičke,minulý rok som tlačila naozaj len prudké úseky ku hradu a za Olšavkou.Teraz po 20 km ,ke´d sa mi šlo výborne,som zrazu stvrdla a váhová strata 3 kg za dva dni sa ukázala až po tom dvadsiatom kilometri.Teším sa na ´další ročník,dúfam,že už v pohode.
05.09.2011 - 16:48:35
00
nejaké tie moje postrehy tu - http://www.mtbiker.sk/clanky/reporty/4964/kralovsky-mtb-maraton-2011.html :-)
05.09.2011 - 17:04:32
00
FodyMTB, nejako tá linka nefunguje :(

Ospravedlňujem sa. Moja chyba. Už som to v picasaweb upravil a fotky by malo byť už možné si prezrieť.
Fody
05.09.2011 - 17:36:25
00
keyboard_arrow_up