Zdravím. Mám 27 a som začínajúci cyklista. Pred týždňom som si domov priviezol svoj prvý cestný (cestno-turistický) bicykel. Zatiaľ mám za sebou 4 krátke výjazdy (necelých 300km). Rád by som občas vyrazil na výjazd s niekým ďalším, nielen sám. Po štyroch výjazdoch samozrejme nemôžem hovoriť o nejakej kondičke. Moja priemerná rýchlosť je zatiaľ slabá. Pohybuje sa od 26 do 30 km/h počas 2-3 hodinovej vychádzky na biku. Najviac ju ovplyvňuje kopcovitosť terénu, lebo môj bike nie je žiadne pierko. Takže uprednostním skôr rovinaté trasy...

Okrem toho by som trochu potreboval poradiť ohľadom Garminu Edge 800 a nainštalovať snímač kadencie na bike. Ak sa teda nájde niekto z KE a okolia, kto bude ochotný zajazdiť si so začiatočníkom, budem len rád. :)
07.09.2011 - 18:47:21
00
Zabudol som dodať, že jazdím high racer Optima Cougar. Je to teda bent (recumbent), nie "klasika". Ak sa tu teda nachádza nejaký bentista z okolia KE alebo PO, rád sa s ním stretnem a zajazdím.
08.09.2011 - 10:08:39
00
Zdravím. Mám 27 a som začínajúci cyklista....Zatiaľ mám za sebou 4 krátke výjazdy (necelých 300km). ...Pohybuje sa od 26 do 30 km/h počas 2-3 hodinovej vychádzky na biku.


nazdar. mohol si najprv pouzit "vyhladavanie". nasiel by si temu vyjazdy v okoli KE, kde urcite niekoho najdes.

sorry ale neda mi:

- ak su 4 vyjazdy so sumou km 300 kratke, tak to mas nejaku divnu mierku.
- ak mas priemerku 26-30km/h na vychadzku a tvrdis ze si zaciatocnik, tak mas bud zly tachometer, alebo kecas (ci uz o rychlosti alebo o pokracilosti).
- no a ak su tieto cisla dosiahnute na hentom biku, tak to kecas uz uplne.
08.09.2011 - 11:42:01
00
Jazdil si už niekedy na bente? Ja som na klasickom cestnom nikdy nejazdil, takže porovnávať nemôžem, ale na Cougar-ovi idem po rovinke 30km/h takmer úplne bez námahy. Rekumbenty sú rýchlejšie ako "klasické" bajky, lebo majú lepšiu aerodynamiku vďaka malej čelnej ploche. Rekumbenty držia všetky rýchlostné svetové rekordy vo svete cyklistiky. Takže ja osobne nevidím nič čudné na tom, že začiatočník jazdí priemerkou okolo 30 km/h na highracer-i.

Mám presne ten bike, ako z tvojho odkazu. Akurát tam mám ešte kufor s objemom 15 litrov za sedačkou. Jazdím s vodou, jedlom a nejakými doplnkami, takže môj bajk má čosi vyše 15kg. Rohloff ešte nie je zabehaný, takže aj to mi trošku znižuje efektivitu a rýchlosť. Plášte sú skladacie Schwalbe Durano 26x1.10 (28-559). Mám aj zadný tlmič, takže aj to trošku znižuje efektivitu a zvyšuje váhu bicykla.

Na čisto rovinatej trase by som mal byť schopný zajazdiť priemer okolo 35km/h, neskôr sa to určite posunie bližšie k 40-ke. Takže ak nejazdíš po rovinke viac ako 35km/h, môžeme dať nejaký spoločný výlet. Lebo tlačiť do kopca 15 kilový bajk po ležiačky už nie je taká sranda... :D
08.09.2011 - 12:17:01
00
Takychto po nasich cestach asi nebeha vela , iba dnes som stretol prvykrat leziaceho cyklistu (mozno si to bol prave ty) v zjazde do Budimira. To znamena ze ak isiel od Druzstevnej do toho kopca tak sa asi da aj do kopca na nom, a stupanie tam je pekne. Inak ak lezis ten odpor tam moze byt fakt nizsi, zase ale nevies sa asi don tak opriet ako na klasickom. Tiez som sa pozastavil ze ako zaciatocnik si urobil za 4 vyjazdy iba "kratkych" 300 km s priemerkou do 30 km , ale je to ozaj asi ina cyklistika.
18.09.2011 - 21:36:54
00
Ja som též ťa predbiehal v Budimíre na tom čude.
Ináč v maximálnych problémoch z normálneho biku sa dá aspoň zoskočiť do šancu, ale z toho čuda ťažko. A pri tých ***** šoféroch je to na tom ležáku o krk.
A zo sedla na tom asi ťažko :headbang: .
19.09.2011 - 10:09:52
00
Bruntels, je možné, že si stretol práve mňa, lebo o žiadnom inom rekumbente tu v okolí neviem. Väčšinou nosím dlhé čierne kompresné nohavice SKINS A400, čierne tričko s krátkym rukávom a občas aj biele rukávy Pearl Izumi. Na hlave mám buď čiernu šiltovku, alebo čiernu prilbu. Vzadu za sedadlom mám čierny kufor s bielymi pruhmi po bokoch. Dnes som dostal prvý defekt po cca 600km. Bolo to na vjazde do Prešova z Petrovan pri rýchlosti vyše 50km/h. Predný Durano bol nahustený na 7,5 bar, takže to bola slušná šupa... :)

A Maxipayne, v Budimíri ma doteraz nikto na bicykli nepredbiehal. Takže buď si vymýšľaš, alebo jazdíš rýchlosťou svetla a ja som ťa preto nevidel...
19.09.2011 - 19:01:49
00
vajčák..s autom
19.09.2011 - 20:53:12
00
keyboard_arrow_up