Trat bola fakt pekna a aj pocasie vyslo,ale to znacenie bolo na .... :envy: .Prebalo asi zobrat lupu!Neviem preco setrili na farbe.Mohli dat aj tie stuhy po celej trati co boli ku koncu.Inac bolo fajn az na to znacenie.
25.09.2011 - 08:48:37
00
Moje postrehy z dnešného maratónu.
Na začiatok chcem poďakovať organizátorom za peknú akciu.
Teraz plusy a mínusy z môjho pohľadu:
Plusy:
- potešilo meno na čísle.
- veľmi pekná jazdivá trať
- tričko potešilo
- nebolo zbytočné čakanie na vyhlásenie výsledkov a tomboly (tesne po deviatej som bol doma v Devínskej Novej Vsi)
- rizoto chutilo
- parkovanie blízko štartu
- občerstvovačky fajn
- super počasie
- štart ženských kategórií 30 minút pred mužskými je celkom dobrá myšlienka. Len dotiahnuť detaily (ženy na dlhej blúdili na začiatku)
Zápory:
- mal som problém trafiť autom k štartu (šípky by pomohli, prípadne mapa príjazdu na stránke)
- väčšina trate bola značená dobre, ale nie všetko! Tri krát som sa vracal zo zlého smeru. Bol to môj prvý maratón, kde som poblúdil a to hneď tri krát. Najazdil som poctivých 50 km (asi 5 km naviac)
- roztrhol som reťaz. Ešte že nosím náradie a rýchlospojky :lol:

Som zvedavý na fotky. Zaregistroval som málo fotografov.

Nevie niekto čo sa stalo Mišovi Lamimu? (35 km pred cieľom bol v prvej štvorke)
pridávam linku na moju jazdu:
http://connect.garmin.com/activity/116735978


Nadherna rychla trat len skoda toho znacenia prve kolo sme isli fakt v pohodovom tempe , miestami to vyzeralo ako keby sme ani neboli na preteku no v druhom kole mi uz zacalo viacej kvapkat z nosa skoda toho defetu so com chytil pri kalvarii...


Naposledy upravil clavicula dňa 13.05.2012 - 19:06:13, celkovo upravené 1 krát.

25.09.2011 - 12:31:19
00
ako môžeš prísť do cieľa na inom biku? čipy neboli?
25.09.2011 - 12:35:39
00
ako môžeš prísť do cieľa na inom biku? čipy neboli?


Cip das do ponozky a cislo chytis do zubov po 1km ti zacnu sakrmanesky tiset sliny ale 2 km sa do da zniest .-)
25.09.2011 - 12:45:01
00
Ženy, čo sme štartovali o 30 minút skorej sme si hneď po štarte kvalitne poblúdili. Dajak sme nevideli žiadne značenie.. Tobol teda iný debatný krúžok ktorým smerom ísť alebo sa vrátiť na štart atď. Nakoniec sme ale nasledovali po šípke ukazujúc "2.kolo". So mnou sa to potom už ale ťahalo dohonca. Dvakrát som zle odbočila a nabehla na iné cestičky čo ma stálo hodne času. No z časti chyba mojej menšej pozornosti a z časti značenie. Mne tachometer ukazoval 94 km, trať veľmi pekná a aj okolie okolo nej :P Každopádne ďakujem za pekný pretek. :)
25.09.2011 - 13:43:35
00
Miso mal zaludocne problemos.....znacenie bolo hrozne, hlavne na miestach kde to bolo najviac potrebne, prisiel som vdaka nemu o bednu.....dakujem pekne!!!
25.09.2011 - 16:38:49
00
Cip das do ponozky a cislo chytis do zubov po 1km ti zacnu sakrmanesky tiset sliny ale 2 km sa do da zniest .-)


no pekne :y: (i keď je to trošku nefér ísť na cudzom biku, ale tak zase nejde o život :-)...)
25.09.2011 - 17:09:00
00
znacenie bolo nanic aj vlani. sa asi nepoucili ked im do ciela prichadzali z opacnej strany :D
25.09.2011 - 19:08:52
00
dufam že tu budú fotky s tych schodou iba tam som registroval fotografov :P
25.09.2011 - 20:17:56
00
Príloha:
Komentár súboru: po uprataní
DSC04714.JPG
DSC04714.JPG 621.67 KiB thumb_up0thumb_down

Zdravim Všetkých ! Kedže tak trochu som bol prítomný pri značení trasy a osobne som ju aj značil ( nie celú ) tiež sa mi stalo že som sa nechal uniesť rýchlymi pretekármi a minul som smer ale hneď som sa spamätal tak že ma to stalo cca 2 min.Občerstvovačky hodnotiť nebudem lebo som pri nich nestal , ale boli asi dobre lebo nebolo na nich sťažnosti. Problém s prejazdnosťou trate asi 2 dni pred pretekmi dal zabrať dobrovoľníkom : ( prv nad Cemjatou ťažba na trati a vyrubanie poznačených stromov ) rýchlo popratať po drevorubačoch a doznačiť trať.po druhe orezanie stromov na Kalvarii pred schodami. ) ako by to spravili naschvál. Ale zvládli sme to.Počasie vyšlo na 1*.Trať veľmi rýchla čo vidno aj na priemerkach.Škoda že sa nemerala top Sped z lesa po luke pred Radaticami. Mne to ukazalo 72.3 km/h ale viem že boli aj rýchlejši.Obed s rezňami ma milo prekvapil.Kedže som bol prvýkrát účastny pri príprave poučili sme sa a už teraz vieme čo vylepšiť aby spokojnosť bola čo najlepšia. Dakujem všetkým zúčastnením pretekarom.PS: Ani mne prechod kolo Torysi nerezal. :shake:

Prílohy:

Komentár súboru: pred upratanim
DSC04713.JPG
DSC04713.JPG 610.74 KiB thumb_up0thumb_down

25.09.2011 - 20:18:35
00
Mám taký zmiešaný pocit. Organizačne sú fatranský a oravský určite vpredu a tam by sm sa radšej vrátil ako sem.
Trať: perfektná rýchla, aj schody potešili, len ten dojazd do cieľa okolo Torysy. To koho napadlo dať utrápeným maratóncom takýto zákusok na koniec :D
Značenie: horšie, to je pravda, ale mňa neobmedzilo, prvý okruch so m vždy šiel s niekým, a druhý už po pamäti :) Musel som sa dosť sústrediť na tie šípky aby som ich včas zbadal.
Fotky: to bude asi biedne, som sa tešil, že budem mať profilovku zo schodov a teraz nič :(
Dĺžka trate: Bola 80km? Doteraz som mal skúsenosti, že to +/- sedelo s oficiálnou dĺžkou, dokonca aj menej. A teraz som mal 91km, som si naplánoval program, že kedy asi skončím v cieli pri tých 80. Takto som len dal zadarmo lístky na obed nejakým cyklistom a utekal som prebrať izbu a potom ešte beh (po maratóne žiadna sláva) na stanicu chytiť bus do Kapušan. Mne príde rozdiel 11km veľa (čo som čítal vyššie, tak sa asi ani veľmi nemýlim). Dúfam, že v tombole som nič nevyhral, by ma porazilo :D
25.09.2011 - 20:30:40
00
Značenie bolo podľa mňa dostatočné,trať lákala ísť rýchlo a samozrejme niektorý pretekári sa nechali uniesť. Takže sťažnosti na značenie sú podľa mňa zbytočné-trebalo sa viac pozerať dopredu a nebol problém. Nikde som nepoblúdil a garmin ukázal
85,39 km-podľa mňa reálna dlžka trate.
Dievčence asi po štarte rozbehli debatný krúžok a troška sa asi pozabudlo na to že nesledujú kade idú.
Hlavne že sme si to všetci užívali,počko ideálne trať fajn papanička na občerstvovačkách chutná.
Ak budem mať o rok cestu okolo Prešova tak si prídem zajazdiť.
25.09.2011 - 20:51:14
00
Na pretekoch sa zvykne chodit rychlo. Ked sa bude niekto chciet len tak povozit tak si nemusi platit startovne.
25.09.2011 - 21:11:52
00
Značenie bolo podľa mňa dostatočné,trať lákala ísť rýchlo a samozrejme niektorý pretekári sa nechali uniesť. Takže sťažnosti na značenie sú podľa mňa zbytočné-trebalo sa viac pozerať dopredu a nebol problém. Nikde som nepoblúdil a garmin ukázal
85,39 km-podľa mňa reálna dlžka trate.
Dievčence asi po štarte rozbehli debatný krúžok a troška sa asi pozabudlo na to že nesledujú kade idú.
Hlavne že sme si to všetci užívali,počko ideálne trať fajn papanička na občerstvovačkách chutná.
Ak budem mať o rok cestu okolo Prešova tak si prídem zajazdiť.


Suhlasim, ze znacenie nebolo najhorsie, ale naozaj si trebalo davat velky pozor a hladat male sipky po zemi ci stromoch.

Prave z tohto dovodu sa na prvych miestach nedalo ist uplne "idealne"/rychlo ako by clovek chcel.
Ja som bola na pol maratone, nezabludila som ani raz.

Co viem od sestry, tak vobec by som to nenazvala debatnym kruzkom, zeny na dlhu startovali ako prve bez akeho kolvek "doprovodneho vozidla", organizator povedal pojdete do prava potom opat do prava a tam Vas bude cakat policajt, no necakal tam nikto, na zaciatku nebola ani jedna sipka ktora by smerovala na trat. Debatny kruzok vraj nastal az vtedy ked vysli na nejaky kopec, kde nebolo nadalej ziadne znacenie! Tak sa rozhodli vratit a po ceste spat zbadali sipku do druheho kola. Konecne sa dostali na trat. Tachometer vdaka tomuto ukazal 93 km.

my na kratku sme mali uz motorky ktore nas naviedli spravne.
25.09.2011 - 21:25:51
00
Na pretekoch sa zvykne chodit rychlo. Ked sa bude niekto chciet len tak povozit tak si nemusi platit startovne.

Ale ne,vážne? Tak treba zvládať rýchlosť ktorou pretekár ide a schopnosť vnímať trať a jej zančenie,ktoré ako všetci vieme je na každom maratóne iné. Netvrdím že bolo ideálne,určite smerové šípky na trati si zaslúžili byť vačšie ale boli také ako boli. :rock: Tiež som na niektorých miestach potreboval vačšiu dávku pozornosti. V Dubnici som mal oveľa horší dojem zo značenia a nebol som sám. Je to celé o pocitoch jednotlivca./moj názor/ ;)
25.09.2011 - 21:30:16
00
keyboard_arrow_up